Úspory.cz >> Mobilní tarify >> Neomezené tarify využije pouze 18 procent zákazníků
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Neomezené tarify využije pouze 18 procent zákazníků

27.10.2015 Mobilní tarify Před pár lety mobilní operátoři nabídli svým zákazníkům neomezené tarify, které tou dobou v zahraničí patřili již ke standardním tarifům. Mnozí Češi tuto novinku uvítali s nadšením a houfně měnili stávající tarify. Ve skutečnosti se však podobné tarify vyplatí pouze malému okruhu zákazníků.

Původní ceny neomezených tarifů se na počátku pohybovaly kolem 1 500 korun. Ceny postupně klesly až pod tisíc korun. Přesto více než 80 procent zákazníků tyto tarify zdaleka nevyužije v plném rozsahu, jaký nabízí. Mnohem zajímavěji znějí neveřejné tarify, které mohou přinést úsporu až ve výši 70 procent.

Ceny za neomezené tarify jsou předražené

Neomezené tarify nabízí neomezené volání a posílání sms zpráv za jednotnou cenu každý měsíc. Zdaleka ne každý však telefonuje a smskuje natolik, aby se mu vyplatilo platit několik set korun měsíčně. Přesto to tak mnozí zákazníci dělají. Daleko výhodnější jsou tzv. neveřejné tarify.

Tyto tarify mobilní operátoři nenabízí oficiálně a nejsou tedy součástí standardních ceníků. Nabízí je pouze vybraným klientům a v mimořádných situacích. Ceny za neomezené tarify mohou rázem být menší než 500 korun. Součástí může být také volání zdarma po dobu několika měsíců. Neveřejné tarify operátoři s oblibou využívají jako lákadlo pro nové zákazníky. Co dělat, když chcete takový tarif získat také?

Nebojte se o lepší cenu přihlásit

Pokud patříte mezi zákazníky platící nehorázné peníze za služby, které téměř nevyužíváte, nezůstávejte stát v pozadí. Nejlepším trikem, jak dosáhnout svého, je pohrození odchodem. Nejlepší je mít v záloze připravené nabídky od konkurenčních operátorů. Stávající operátoři zpravidla na “výhrůžky” tohoto typu slyší a rádi vám nabídnou zajímavější podmínky, které se vám určitě budou líbit více.

A pokud operátor odmítne ustoupit, nebojte se změny. Na různých srovnávačích si můžete porovnat aktuální tarify mobilních operátorů. Pokud vám některý bude vyhovovat více a stávající operátor vám lepší nabídku neposkytne, můžete jej jednoduše vyměnit.

Pozor na sankce za předčasnou výpověď

Pozor si však dávejte na smluvní podmínky. Nejlepší je, pokud máte podepsanou smlouvu na dobu neurčitou. V takovém případě lze podat řádnou písemnou výpověď. Výpovědní lhůta je dlouhá 30 dní a během této doby si domluvíte podmínky s operátorem novým.

Jak podat výpověď mobilnímu operátorovi?
O2
U mobilního operátora O2 je možné smlouvu zrušit písemně i telefonicky na bezplatné lince. Písemnou výpověď je třeba doručit na sídlo společnosti nebo ji podat na kterékoliv pobočce.
T-Mobile
Písemnou výpověď je možné sepsat na pobočce nebo doručit na sídlo společnosti.
Vodafone
Vodafone také trvá na písemné výpovědi, kterou je možné sepsat na pobočce. Vzor výpovědi lze stáhnout na jejich webových stránkách.

Pokud však máte se svým operátorem uzavřenou smlouvu na dobu určitou, nebude tak lehké ji vypovědět. Za předčasnou výpověď si operátoři velmi rádi účtují vysoké pokuty. Abyste se těmto pokutám vyhnuli, je vhodné změnu operátora provést až po skončení smlouvy. V případě předčasného ukončení smlouvy může operátor zákazníkovi naúčtovat až pětinu zbývajícího paušálu či minimálního měsíčního plnění dle zákona č. 127/2005 Sb. o elektronických komunikacích (§ 63 odst. 1 písmeno p).

Příklad smluvní pokuty
Zákazník má uzavřenou smlouvu s minimálním měsíčním plněním (paušál) ve výši 500 korun a do konce smlouvy mu zbývá 21 měsíců. V tomto případě může minimální smluvní pokuta činit 2 100 korun (pětina paušálu 100 korun násobeno 21 měsíci).

Novela zákona však přinesla i některá pozitiva a v některých případech je možné odstoupit od smlouvy bez sankce. To se týká zejména zákazníků, kteří uzavřeli smlouvu na dálku nebo mimo prostory značkové prodejny. Od okamžiku, kdy je zákazníkovi doručená smluvní dokumentace, běží bezplatná 14denní lhůta pro odstoupení od smlouvy.

Bez sankcí je také možné odstoupit tehdy, pokud mobilní operátor změní smluvní podmínky. Mobilní operátor je povinen ze zákona všechny zákazníky o plánovaných změnách informovat nejméně měsíc před datem platnosti. Od doručení informace o změně má zákazník právo bezplatně odstoupit od smlouvy nejpozději ke dni účinnosti nových podmínek.

Chcete ušetřit za volání? Porovnejte si nabídky mobilních operátorů na Úspory.cz a vyberte si nejvýhodnější tarif na míru!

Štítky: levné volání | mobilní tarfiy | neomezené tarify | neveřejné tarify | smluvní sankce za předčasnou výpověď | srovnání mobilních tarifů |

Hodnocení článku:

Podobné články

Vánoční nabídka mobilních operátorů - slevy na mobily a datové balíčky zdarma

21.12.2018

Zatímco O2 a T-Mobile láká nové zákazníky na slevy, Vodafone si připravil speciální jednodenní datové balíčky. Zákazníci Vodafone budou moci po celý příští rok sledovat videa, poslouchat hudbu nebo chatovat zdarma 7 dní každý měsíc.

Celá aktualita

Praktický návod, jak vybrat první telefon pro dítě

09.11.2018

Dnes se už neptáme, zda začínající školák vůbec potřebuje mobilní telefon. Dnes si pokládáme otázku, v kolika letech mu pořídíme první mobil, a jaký typ telefonu je pro malého caparta nejvhodnější. Každému rozumně smýšlejícímu rodiči je jasné, že top model opravdu není nutný.

Celá aktualita

Nepleťte si roaming s odchozím voláním z ČR do zahraničí

05.07.2018

Zrušení drahého roamingu v rámci zemí Evropské unie bylo vskutku potěšující zprávou. V členských zemích od loňského léta můžeme využívat data a volat za ceny jako v České republice. Pozor si však dejte na odchozí hovory z ČR na zahraniční čísla, která evropské regulaci nepodléhají.

Celá aktualita

Mobilní služby v ČR patří k nejdražším. Plánují operátoři změny?

25.05.2018

Evropská komise porovnala ceny mobilních a datových služeb napříč členskými státy EU. Česká republika v něm bohužel příliš nezazářila. Ceny mobilních služeb u nás stále patří k nejdražším a zatím se nezdá, že by čeští operátoři plánovali výrazné zlevnění. Ty celý průzkum hodnotí jako výkřik do tmy.

Celá aktualita

Boj o zákazníky začal: Jako první neomezená data nabídl Vodafone

23.10.2017

Mobilní operátoři zahájili novou konkurenční bitvu, tentokrát na poli mobilních dat. Jako první se předvedl Vodafone. Ten nabídl hned několik variant nových datových balíčků, na což T-Mobile reagoval informací o brzkém spuštění neomezeného streamování a O2 zrychlil internet.

Celá aktualita

Čeští operátoři zlevní volání ze zahraničí

06.04.2016

Čeští mobilní operátoři tak nečiní dobrovolně, ale na základě nařízení Evropské komise. 30. dubna představí O2, T-mobile a Vodafone nové roamingové tarify, které slibují levnější mobilní a datové služby. Ostatní služby však stále vychází dráže než v ostatních zemích EU.

Celá aktualita

Senát plánuje vrátit práva zákazníkům

15.02.2016

Telekomunikační zákon projde dalšími úpravami. Senátu se nelíbí, že operátoři mění zákaznické smlouvy dle vlastního uvážení. Nová podoba zákona by měla navrátit práva opět zákazníkům. S plánovanými změnami souhlasí i Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Celá aktualita

Mobilní operátoři nadělují dárky

16.12.2015

Vánočního “klidu a míru” využívají obchodníci k nadělování dárků věrným i novým klientům. Někteří chtějí svým klientům vyjádřit své díky, jiní chtějí utržit ještě nějaké ty korunky navíc. Vánočně naladěné klienty lákají na zajímavé akce, slevy a dokonce i kapra také největší čeští mobilní operátoři.

Celá aktualita
Všechny aktuality