Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Mobilní tarify >> Češi platí za služby mobilních operátorů více, než by mohli

Aktuality

Češi platí za služby mobilních operátorů více, než by mohli

11. 12. 2014 Mobilní tarify Statistiky nezávislých porovnávačů ukazují, že Češi zapomínají na správné nastavení mobilních tarifů. Až 72 procent Čechů tak za služby mobilních operátorů platí zbytečně mnohem více, než odpovídá jejich skutečnému využívání. Při správné optimalizaci by si za ušetřené peníze mohli pořídit dokonce nový telefon.

Více než tři čtvrtiny českých uživatelů mobilních telefonů utrácí za mobilní tarify zbytečně více. Přitom by stačilo tarif optimalizovat. Spotřebitelé se mnohdy zbytečně podřizují parametrům svého tarifu a nemají služby nastavené podle skutečné potřeby. “Z naší praxe vyplývá, že průměrná optimalizace mobilního tarifu přináší zákazníkovi hodnotu až 350 korun měsíčně. Tuto sumu představuje buď finanční úspora, nebo objem služeb navíc,“ vysvětluje Pavel Černoch ze společnosti Tarifomat.

Za ušetřené peníze si můžete pořídit nový chytrý telefon

Mnoho lidí si neuvědomuje, že rozdíl mezi stávajícím a optimálním tarifem může činit i několik tisíc korun ročně. Za ušetřené peníze si může pořídit dokonce i nový chytrý mobilní telefon, což je zajisté velmi pěkný vánoční dárek. Odborníci uvádí, že za dva roky se s optimálním mobilním tarifem dá ušetřit částka, za kterou je možné koupit nový top model Vaší oblíbené značky mobilních telefonů.

Na českém trhu nyní působí tři mobilní operátoři: O2 Telefónica, Vodafone a T-mobile. Pokud Vám jejich nabídka tarifů nevyhovuje, vyzkoušejte virtuální mobilní operátory, kteří mívají často výhodnější ceny. Výhodný mobilní tarif najdete například na stránkách TeleUspory.cz.

Před Vánoci přichází na trhy novinky. Nižší ceny však očekávejte až po Vánocích

Hloubkovou analýzu cen mobilních telefonů na českých e-shopech provedla společnost Karsa Technologies, přičemž zjistila, že se ceny nových modelů od předcházejících mohou lišit až o několik tisíc korun.

„Období posledního kvartálu je pro výrobce smartphonů tradičně ve znamení snahy uvést na trh novinky. Jejich ceny se v průběhu zmíněného čtvrtletí v českých e-shopech nijak zásadně nemění. Propady cen přicházejí až posléze. Například ceny nových modelů Nokia klesnou po 86 dnech, tedy necelém kvartálu, o 16 procent. U iPhonů je pokles ještě výraznější, a to v průměru o 31 procent. Nový smartphone se tak vyplatí koupit spíše po Vánocích,“ vysvětluje Michal Ježek ze společnosti Karsa Technologies.

Kdo jsou TeleÚspory.cz?

TeleÚspory.cz jsou součástí významné skupiny ePojištění.cz, která se zabývá porovnáním a sjednáním produktů v oblasti pojištění, hypoték, plynu a elektrické energie a nejnověji nabízí i možnost ušetření finančních prostředků v oblasti mobilních telekomunikačních služeb. Mobilní služby jsou v tomto případě nabízené prostřednictívm mobilní sítě T-mobile, díky které mají klienti zaručené pokrytí na území celé ČR.

Kdo je Karsa Techonologies?

Společnost Karsa Technologies je poskytovalem moderního cloudového řešení pro online analýzy cen e-shopů. Společnost monitoruje širokou škálu zboží ve stovkách obchodů na území Evropské unie i v Rusku. Provozovatelé e-shopů a distributoři mohou díky jejich nástrojům detailně sledovat a analyzovat cenovou politiku konkurence a rychleji tak reagovat k na změny na trhu.

Hodnocení článku:

Podobné články

Boj o zákazníky začal: Jako první neomezená data nabídl Vodafone

23. 10. 2017

Mobilní operátoři zahájili novou konkurenční bitvu, tentokrát na poli mobilních dat. Jako první se předvedl Vodafone. Ten nabídl hned několik variant nových datových balíčků, na což T-Mobile reagoval informací o brzkém spuštění neomezeného streamování a O2 zrychlil internet.

Celá aktualita

Čeští operátoři zlevní volání ze zahraničí

6. 4. 2016

Čeští mobilní operátoři tak nečiní dobrovolně, ale na základě nařízení Evropské komise. 30. dubna představí O2, T-mobile a Vodafone nové roamingové tarify, které slibují levnější mobilní a datové služby. Ostatní služby však stále vychází dráže než v ostatních zemích EU.

Celá aktualita

Senát plánuje vrátit práva zákazníkům

15. 2. 2016

Telekomunikační zákon projde dalšími úpravami. Senátu se nelíbí, že operátoři mění zákaznické smlouvy dle vlastního uvážení. Nová podoba zákona by měla navrátit práva opět zákazníkům. S plánovanými změnami souhlasí i Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Celá aktualita

Mobilní operátoři nadělují dárky

16. 12. 2015

Vánočního “klidu a míru” využívají obchodníci k nadělování dárků věrným i novým klientům. Někteří chtějí svým klientům vyjádřit své díky, jiní chtějí utržit ještě nějaké ty korunky navíc. Vánočně naladěné klienty lákají na zajímavé akce, slevy a dokonce i kapra také největší čeští mobilní operátoři.

Celá aktualita

Neomezené tarify využije pouze 18 procent zákazníků

27. 10. 2015

Před pár lety mobilní operátoři nabídli svým zákazníkům neomezené tarify, které tou dobou v zahraničí patřili již ke standardním tarifům. Mnozí Češi tuto novinku uvítali s nadšením a houfně měnili stávající tarify. Ve skutečnosti se však podobné tarify vyplatí pouze malému okruhu zákazníků.

Celá aktualita

Méně peněz za volání a sms, více za datové služby

16. 9. 2015

Před dvěma léty se v rámci mobilního trhu odehrála menší cenová revoluce. Konkurence a tlak veřejnosti přiměl mobilní operátory snížit ceny za volání a sms zprávy. Ti se vytasili z nabídkami na nové a neomezené tarify, které volání učinily levnějšími o stovky korun. Peníze ze zákazníků získávají jinak.

Celá aktualita

Operátoři brání šíření levného internetu

12. 2. 2015

Hlavními konkurenty klasických operátorů O2, T-mobile a Vodafone jsou virtuální operátoři, kteří využívají jejich sítě na základě smluvní dohody. Virtuální operátoři však nemohou nabízet levný internet, protože jim v tom brání vysoké ceny.

Celá aktualita

Kupte svému pejskovi mobil a popovídejte si

21. 1. 2015

Moderní technologie a její vynálezy neznají hranice a tak se domácí mazlíčci brzy dočkají prvních mobilních telefonů. Společnost Motorola na technologickém veletrhu CES představila speciální obojek s kamerou a reproduktory, který dokáže přenést lidský hlas.

Celá aktualita

1 2 3 »