Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Mobilní tarify >> Neomezené volání válcuje Evropu

Aktuality

Neomezené volání válcuje Evropu

6. 6. 2013 Mobilní tarify

Revoluční tarify s neomezeným voláním, které útočí na český trh, si užívají i naši sousedi. Také jejich operátoři jim nabízí výhodné neomezené volání a SMS. Levněji už téměř rok volají v Polsku, Slovensku i Německu.

V Polsku nabízí neomezené volání operátor Orange. Co se týká služeb, je polský tarif srovnatelný s naším. K neomezenému volání a SMS získáte také 1 GB dat. Ale doslova za poloviční cenu. U našich severovýchodních sousedů za něj domácnosti zaplatí v přepočtu asi 350 korun. Za stejný tarif u nás ale zaplatíte minimálně 700 korun. Levněji volají i v Německu. Neomezené volání do všech sítí pořídíte za pouhých 19,9 EUR. V přepočtu tak měsíčně zaplatíte asi 500 korun. Za SMS si ovšem připlatíte, a to zhruba 2,23 korun za zprávu. Neomezené SMS ovšem můžete dodatečně dokoupit zhruba za 120 korun. K tarifu získáte také 500 MB dat. Na Slovensku jsou ceny kupodivu srovnatelné s našimi. Za neomezený tarif s datovým balíčkem zaplatí spotřebitel na Slovensku v průměru 30 EUR. V přepočtu je to tedy něco kolem 780 korun. Na rozdíl od nás mají tuto možnost již více než rok.

V cenách za volání Česko zaostává

Přestože ceny se nijak významně neliší, naši operátoři hodně zaspali. Zatímco v ostatních zemích si levné neomezené volání užívají téměř rok, na náš trh se tato novinka dostala teprve letos. Ještě loni se cena za tarif s neomezeným voláním pohybovala kolem 2 500 korun za měsíc.

Od letošního dubna za stejné služby zaplatí volající maximálně 750 korun. A to za podmínky, že se spotřebitel zaváže operátorovi na příští dva roky. Jinak se cena zvedá u Telefóniky a T-Mobilu o 150 Kč a u Vodafonu dokonce o 210 Kč.

V příštích měsících se ceny již zřejmě více nesníží

V nejbližších měsících se další velké změny v cenách neočekávají. Čeští operátoři nikdy příliš nevynikali cenovou flexibilitou a k podobnému kroku se za celou dobu jejich působení na našem trhu zatím neuchýlili. Vychází to také z porovnání se zeměmi, které již touto cenovou revolucí prošly loni. Například v Německu se ceny za neomezené volání prakticky nepohnuly.

Navyšovat by se ovšem mohlo množství dat. Už nyní se čeští operátoři překonali a nabízí objemnější datové balíčky než naši sousedi. T-Mobile nabízí celý 1,5 GB a Vodafone 1,2 GB.

Náš tip: „Neomezené tarify objednávejte na našem online porovnání.“

Hodnocení článku:

Podobné články

Boj o zákazníky začal: Jako první neomezená data nabídl Vodafone

23. 10. 2017

Mobilní operátoři zahájili novou konkurenční bitvu, tentokrát na poli mobilních dat. Jako první se předvedl Vodafone. Ten nabídl hned několik variant nových datových balíčků, na což T-Mobile reagoval informací o brzkém spuštění neomezeného streamování a O2 zrychlil internet.

Celá aktualita

Čeští operátoři zlevní volání ze zahraničí

6. 4. 2016

Čeští mobilní operátoři tak nečiní dobrovolně, ale na základě nařízení Evropské komise. 30. dubna představí O2, T-mobile a Vodafone nové roamingové tarify, které slibují levnější mobilní a datové služby. Ostatní služby však stále vychází dráže než v ostatních zemích EU.

Celá aktualita

Senát plánuje vrátit práva zákazníkům

15. 2. 2016

Telekomunikační zákon projde dalšími úpravami. Senátu se nelíbí, že operátoři mění zákaznické smlouvy dle vlastního uvážení. Nová podoba zákona by měla navrátit práva opět zákazníkům. S plánovanými změnami souhlasí i Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Celá aktualita

Mobilní operátoři nadělují dárky

16. 12. 2015

Vánočního “klidu a míru” využívají obchodníci k nadělování dárků věrným i novým klientům. Někteří chtějí svým klientům vyjádřit své díky, jiní chtějí utržit ještě nějaké ty korunky navíc. Vánočně naladěné klienty lákají na zajímavé akce, slevy a dokonce i kapra také největší čeští mobilní operátoři.

Celá aktualita

Neomezené tarify využije pouze 18 procent zákazníků

27. 10. 2015

Před pár lety mobilní operátoři nabídli svým zákazníkům neomezené tarify, které tou dobou v zahraničí patřili již ke standardním tarifům. Mnozí Češi tuto novinku uvítali s nadšením a houfně měnili stávající tarify. Ve skutečnosti se však podobné tarify vyplatí pouze malému okruhu zákazníků.

Celá aktualita

Méně peněz za volání a sms, více za datové služby

16. 9. 2015

Před dvěma léty se v rámci mobilního trhu odehrála menší cenová revoluce. Konkurence a tlak veřejnosti přiměl mobilní operátory snížit ceny za volání a sms zprávy. Ti se vytasili z nabídkami na nové a neomezené tarify, které volání učinily levnějšími o stovky korun. Peníze ze zákazníků získávají jinak.

Celá aktualita

Operátoři brání šíření levného internetu

12. 2. 2015

Hlavními konkurenty klasických operátorů O2, T-mobile a Vodafone jsou virtuální operátoři, kteří využívají jejich sítě na základě smluvní dohody. Virtuální operátoři však nemohou nabízet levný internet, protože jim v tom brání vysoké ceny.

Celá aktualita

Kupte svému pejskovi mobil a popovídejte si

21. 1. 2015

Moderní technologie a její vynálezy neznají hranice a tak se domácí mazlíčci brzy dočkají prvních mobilních telefonů. Společnost Motorola na technologickém veletrhu CES představila speciální obojek s kamerou a reproduktory, který dokáže přenést lidský hlas.

Celá aktualita

1 2 3 »