Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Mobilní tarify >> O silvestra Češi uskutečnili více než 60 milionů hovorů

Aktuality

O silvestra Češi uskutečnili více než 60 milionů hovorů

14. 1. 2015 Mobilní tarify

Každým rokem o silvestrovské noci zaznamenávají mobilní operátoři nárůst mobilních hovorů a sms zpráv o desítky procent. V letošním roce Češi odeslali více než 43 milionů sms zpráv a uskutečnili přes 60 milionů hovorů. Nárůst byl také zaznamenán u objemu přenesených dat. Meziroční nárůst činil o 2 miliony více sms zpráv a o 1,5 milionu vyšší počet hovorů.

Počet mobilních hovorů 2012 až 2014
2012 2013 2014
Volání 56 milionů hovorů 60,5 milionu hovorů 62 milionů hovorů
SMS 41,9 milionu 41,5 milionu 43,5 milionu

Na Silvestra létají petardy i blahopřání do Nového roku

Se starým rokem se lidé loučí bouřlivě a snaží se spojit s rodinou i přáteli, aby jim popřáli hodně štěstí do nového roku. V minulosti bylo běžně, že sítě byly natolik přetížené, že se nedalo dovolat či poslat sms. Dnešní mobilní operátoři jsou na „silvestrovské mobilní šílení” připraveni mnohem lépe. K padání sítí již nedochází a lidé tak mohou bez obav volat komukoliv.

Jednotliví operátoři potvrzují také navýšení počtu hovorů i sms zpráv. „V první hodině nového roku spojila mobilní síť O2 celkem 2,5 milionu hovorů. V průběhu celého silvestra a prvních pěti hodin roku 2015 naše síť spojila celkem 22,7 milionu hovorů, což je o čtvrt milionu více než loni,“ uvedla Lucie Jungmannová z tiskového oddělení Telefónica O2.

Mobilní operátor T-Mobile uvedl, že zejména firmy mnohem více využívají mobilní internet a objem přenesených dat podle posledních informací stoupl o 32 procent. „Nejvíce exponovaný čas surfaři posunuli na dobu mezi půl čtvrtou a půl pátou odpoledne, přičemž největší nárůst objemu dat na silvestra ve srovnání s loňským rokem zaznamenala logicky technologie LTE,“ uvedla Patricie Šedivá, mluvčí ze společnosti T-Mobile.

Podobně je na tom také třetí největší český mobilní operátor Vodafone, jehož zákazníci poslali o silvestrovské noci přes 11,7 milionů sms zpráv, což je o 3 procenta více, a přes 13,8 milionů telefonických hovorů, což je o 7 procenta více. Vodafone také uvedl, že nejvíce hovorů bylo uskutečněno mezi půlnocí a první hodinou v noci. Hovory nejčastěji směřovaly do Německa, Polska a na Ukrajinu.

Hodnocení článku:

Podobné články

Boj o zákazníky začal: Jako první neomezená data nabídl Vodafone

23. 10. 2017

Mobilní operátoři zahájili novou konkurenční bitvu, tentokrát na poli mobilních dat. Jako první se předvedl Vodafone. Ten nabídl hned několik variant nových datových balíčků, na což T-Mobile reagoval informací o brzkém spuštění neomezeného streamování a O2 zrychlil internet.

Celá aktualita

Čeští operátoři zlevní volání ze zahraničí

6. 4. 2016

Čeští mobilní operátoři tak nečiní dobrovolně, ale na základě nařízení Evropské komise. 30. dubna představí O2, T-mobile a Vodafone nové roamingové tarify, které slibují levnější mobilní a datové služby. Ostatní služby však stále vychází dráže než v ostatních zemích EU.

Celá aktualita

Senát plánuje vrátit práva zákazníkům

15. 2. 2016

Telekomunikační zákon projde dalšími úpravami. Senátu se nelíbí, že operátoři mění zákaznické smlouvy dle vlastního uvážení. Nová podoba zákona by měla navrátit práva opět zákazníkům. S plánovanými změnami souhlasí i Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Celá aktualita

Mobilní operátoři nadělují dárky

16. 12. 2015

Vánočního “klidu a míru” využívají obchodníci k nadělování dárků věrným i novým klientům. Někteří chtějí svým klientům vyjádřit své díky, jiní chtějí utržit ještě nějaké ty korunky navíc. Vánočně naladěné klienty lákají na zajímavé akce, slevy a dokonce i kapra také největší čeští mobilní operátoři.

Celá aktualita

Neomezené tarify využije pouze 18 procent zákazníků

27. 10. 2015

Před pár lety mobilní operátoři nabídli svým zákazníkům neomezené tarify, které tou dobou v zahraničí patřili již ke standardním tarifům. Mnozí Češi tuto novinku uvítali s nadšením a houfně měnili stávající tarify. Ve skutečnosti se však podobné tarify vyplatí pouze malému okruhu zákazníků.

Celá aktualita

Méně peněz za volání a sms, více za datové služby

16. 9. 2015

Před dvěma léty se v rámci mobilního trhu odehrála menší cenová revoluce. Konkurence a tlak veřejnosti přiměl mobilní operátory snížit ceny za volání a sms zprávy. Ti se vytasili z nabídkami na nové a neomezené tarify, které volání učinily levnějšími o stovky korun. Peníze ze zákazníků získávají jinak.

Celá aktualita

Operátoři brání šíření levného internetu

12. 2. 2015

Hlavními konkurenty klasických operátorů O2, T-mobile a Vodafone jsou virtuální operátoři, kteří využívají jejich sítě na základě smluvní dohody. Virtuální operátoři však nemohou nabízet levný internet, protože jim v tom brání vysoké ceny.

Celá aktualita

Kupte svému pejskovi mobil a popovídejte si

21. 1. 2015

Moderní technologie a její vynálezy neznají hranice a tak se domácí mazlíčci brzy dočkají prvních mobilních telefonů. Společnost Motorola na technologickém veletrhu CES představila speciální obojek s kamerou a reproduktory, který dokáže přenést lidský hlas.

Celá aktualita

1 2 3 »

;