Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Slevy >> Tipy na road-trip po Evropě

Aktuality

Tipy na road-trip po Evropě

16. 8. 2016 Slevy Vyjet s partou přátel na výlet po Evropě je nezapomenutelný zážitek. Dnes už jsou road-tripy oblíbeným druhem dovolené a ať už pojedete autem, karavanem nebo třeba vlakem, v každém městě je rozhodně co zažít. Pokud chcete z takového výletu vyždímat co nejvíce, určitě se vám budou hodit naše rady, které oceníte i v budoucnu.

 

Hostely – čím víc, tím líp

Přespat ve městě se může trochu prodražit – zvlášť, když ještě nejste v konečné destinaci nebo prostě jen křižujete Evropou. Hostely, kterými je často zbytečně opovrhováno, jsou skvělou příležitostí, jak se levně ubytovat i na více dní a být v samém srdci města, protože jsou nejčastěji umístěni v centru. Hostely fungují na bází sdílení pokojů. Je pravda, že trávit noc s cizími lidmi je ne zrovna lákavé, avšak cena je v tomto případě hlavní předností. Čím plnější pokoj je, tím nižší je cena za noc. Pokud vás jede pět a více přátel, určitě si rezervujte pokoj v hostelu se stejným počtem postelí. Nejen že pak budete ubytování všichni pohromadě, ale ještě ušetříte.

V případě, že se rozhodnete užít si road-trip na plno, nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění na online srovnávači Úspory.cz, kde najdete vše na jednom místě.

Tour busy

Vyhlídkové autobusy jsou nejen příjemným odpočinkem stráveným křižováním měst a kocháním se památkami. Mimo jiné jsou velmi dobrým dopravním prostředkem při kratších pobytech. Za cenu v přepočtu kolem 800 Kč můžete na dva dny získat lístek na jedinečný dopravní prostředek pro cestování po městě, jelikož je cena jednorázová a drtivá většina tour busů funguje na bázi „hop on, hop off“, tedy „nastup a vystup kde chceš“. Často je v ceně lístku započítána i doprava lodí. Výhodou také je, že zastávky jsou umístěny na významných místech či u historických památek, takže nehrozí riziko, že byste se snad ztratili.

Poznejte nové lidi

V každém větším městě ze všech koutů Evropy existují skupiny, které zařizují možnost setkání pro turisty či zahraniční studenty a zaměstnance v dané zemi. Říká se tomu meetup a každý, kdo se ho jednou účastnil, většinou dostane úžasný zážitek. Může jít o setkání lidí se společnými zájmy, jako marketing, stavařství, architektura a podobně, nebo o klasické brázdění hospod, kdy je v každé z nich připraven nějaký tematický program a je jen na vás, kdy dobrovolně nebo společensky znaveni odpadnete. Takto se lze poměrně snadno seznámit s místními, kteří vám pak mohou být v budoucnu nápomocni.

Štítky: cestování | cestovní pojištění | levné cestovní pojištění | rady a tipy na úspory | road trip po Evropě | tipy na cestování |

Hodnocení článku:

Podobné články

Kam na Velikonoce? Inspirujte se našimi tipy na velikonoční výlety

3. 4. 2017

Velikonoce nás baví. Dospělí se těší na volný pátek a pondělí a děti zase na zábavnou koledovačku a spousty vykoledovaných dobrot. Víte už nyní, co budete dělat? Pokud ne, přinášíme vám pár tipů na zajímavé akce, které se v tyto dny konají po celé ČR.

Celá aktualita

Jak ušetřit při dovolené na ubytování

20. 3. 2017

Šetřit na cestování je poměrně obtížné. Pokud si člověk chce odpočinou u moře nebo se pokochat kulturou v cizí zemi, jednoduše do kapsy prostě budete muset sáhnout. To ale samozřejmě neznamená, že musíte při dražší dovolené utratit všechny peníze, které jste si na dovolenou tak dlouho šetřili. Naopak, existuje spousta racionálních způsobů, jak při cestování do zahraničí snížit výdaje, abyste se nemuseli příliš omezovat a přitom nezatížili svou peněženku.

Celá aktualita

Darujte na poslední chvíli neobyčejný zážitek

19. 12. 2016

Přesně za 5 dní nastane dlouho očekávaný Štědrý den. Den, na který se těší nejen nedočkavé děti, ale také dospělí. Proč by také ne, když je pod stromečkem mile překvapí nejeden dárek. Avšak vymyslet takový dárek, který opravdu potěší, není jednoduché. Pokud si na poslední chvíli stále lámete hlavu s výběrem dárků, přinášíme vám inspiraci.

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárek: Darujte zážitek

5. 12. 2016

Chcete své známé letos obdarovat něčím originálnějším, než jsou jen věcné dárky? Zdá se vám, že parfém či prefabrikované dárkové sady by vašeho známého omrzely? Pak je na čase poohlédnout se jinde, protože originální dárek na pultě obchodů nenajdete. Co takhle darovat zážitek?

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárky - wellness pobyty

21. 11. 2016

Darovat wellness pobyt jako vánoční dárek je skvělou příležitostí k tomu být originální a ukázat, že vám na obdarovaném opravdu záleží. Vždyť wellness pobyt dokáže člověka po celoročním shonu uvolnit jako nic na světě. Máme pro vás tři tipy, proč tento rok někoho tímto ne zrovna všedním dárkem obdarovat.

Celá aktualita

Tři důvody, proč je dovolená v Česku skvělá

31. 10. 2016

Jezdit na dovolenou do zahraničí je pro nás už více než čtvrt století bezproblémová záležitost. Poznávání nových zemí je rozhodně skvělým způsobem trávení volného času, ale i dovolená v Česku, kterou bohužel čím dál více z nás začíná podceňovat, je v mnoha ohledech zajímavá. Přitom se nemusí jednat jen o lyžování a jiné aktivity na horách, dovolená v naší zemi s sebou nese spoustu výhod!

Celá aktualita

28. říjen 2016: Navštivte úchvatná místa české historie

19. 10. 2016

Podzimní měsíce nás mimo jiné potěší i několika státními svátky. Ten nejbližší nás čeká 28. října při příležitosti oslavy Dne vzniku samostatného Československa. Někteří plánují prodloužený víkend na chalupě, jiní se těší na zajímavé akce, které se v tento slavnostní den konají.

Celá aktualita

Tipy na podzimní aktivity

6. 10. 2016

Léto je sice definitivně pryč, ale to neznamená, že tím končí veškerá zábava.

Celá aktualita

1 2 3 »