Úspory.cz >> Slevy >> Kam na Velikonoce? Inspirujte se našimi tipy na velikonoční výlety
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Kam na Velikonoce? Inspirujte se našimi tipy na velikonoční výlety

03.04.2017 Slevy Velikonoce nás baví. Dospělí se těší na volný pátek a pondělí a děti zase na zábavnou koledovačku a spousty vykoledovaných dobrot. Víte už nyní, co budete dělat? Pokud ne, přinášíme vám pár tipů na zajímavé akce, které se v tyto dny konají po celé ČR.

V letošním roce Velikonoce připadly na třetí dubnový víkend. Začínají pátkem 14. dubna a vyvrcholí Velikonočním pondělím 17. dubna. Již po druhé se tak můžeme těšit ze čtyř volných dní. S Velikonocemi jsou spojené lidové tradice a po celé ČR se pořádají velikonoční trhy a nejrůznější akce.

Velikonoce na Pražském hradě

Již tradičně se budou na Pražském hradě konat Velikonoční trhy, konkrétně na Náměstí sv. Jiří. První stánky se na náměstí objeví již 1. dubna a každý den bude pro návštěvníky připraveno předvádění tradičních českých řemesel. Podívat se můžete na práci dráteníka nebo kováře, předení ovčí vlny na kolovrátku, výrobu vitráží a kožených výrobků, ale i na ukázky pletení pomlázek a malování velikonočních vajíček. Součástí programu budou vystoupení českých folklorních souborů v krojích.

Velikonoční trhy na Karlštejně

To by nebyl Karlštejn, aby se tam také nekonala parádní lidová oslava Velikonoc. Dospělí ocení rozmanitou nabídku pomlázek, kraslic a dekorací na velikonočním jarmarku. Radost jim určitě udělají také představení dětí z berounských mateřských škol.

Nevíte co na Velikonoce? Vyberte si z nabídky slevněných zájezdů, pobytů nebo zážitků.

Zobrazit aktuální slevy

Knížecí Velikonoce na Křivoklátě

Velikonoční oslavy se budou konat také na oblíbeném českém hradu Křivoklát. I zde se můžete těšit na velikonoční jarmark, ukázky tradičních řemesel a zvyků a vůbec na bohatý velikonoční program jako vystřižený z doby před 150 lety. Pokud na Křivoklát pojedete z Prahy, nechte auto doma a svezte se parním expresem.

Velikonoce v Perníkové chaloupce v Pardubicích

Pardubice jsou známé jako město perníku. Není divu, že i Velikonoce se zde ponesou v tomto sladkém duchu. Pro děti i dospělé je připravená velikonoční zábava v Perníkové chaloupce pod hradem Kunětická hora. Na návštěvníky čekají jarní lidové obyčeje, tradiční řemesla, malování kraslic, pletení pomlázek a pečení velikonočních perníčků. A o Bílé sobotě můžete na vlastní oči spatřit i koupit unikátní bílý perník!

Krojované Velikonoce ve Vlčnově

Ve Vlčnově už se pomalu připravují na tradiční velikonoční obchůzku městem. Chlapci a muži se obléknou do tradičních krojů a společně s vybraným králem obchází místní dívky, aby jim pomlázkou důkladně vyčinili.

Velikonoční otevřené sklepy ve Valticích

Máte rádi víno? Pak sbalte rodinu a vyrazte o Bílé sobotě na výlet do jihomoravských Valtic, kde se konají Velikonoční otevřené sklepy. Čeká vás ochutnávka a degustace vín na pochůzce po cca 20 vinných sklípcích.

Velikonoční jarmark na Ostravském hradě

Velké oslavy chystá také Ostrava. Na Slezskoostravském hradě se uskuteční velikonoční jarmark, kde si budete moci zakoupit lidově umělecké výrobky nebo si prohlédnout tradiční řemesla. Součástí velikonočního programu budou také zpěv a lidové tance v tradičních krojích. Pro děti je určená veselá soutěž o velikonoční vajíčko.

 

Štítky: cestování | Velikonoce |

Hodnocení článku:

Podobné články

Ušetřete za zimní dovolenou! Využijte slevy

26.02.2018

Zimní sezóna je v plném proudu. Na českých horách i v zahraničí se pilně lyžuje i běžkuje. Jaké plány máte pro letošní zimu vy? Pokud váháte, protože zimní dovolená není levnou záležitostí, dejte na naše tipy. Poradíme vám, jak a kde všude lze ušetřit.

Celá aktualita

Jak ušetřit při dovolené na ubytování

20.03.2017

Šetřit na cestování je poměrně obtížné. Pokud si člověk chce odpočinou u moře nebo se pokochat kulturou v cizí zemi, jednoduše do kapsy prostě budete muset sáhnout. To ale samozřejmě neznamená, že musíte při dražší dovolené utratit všechny peníze, které jste si na dovolenou tak dlouho šetřili. Naopak, existuje spousta racionálních způsobů, jak při cestování do zahraničí snížit výdaje, abyste se nemuseli příliš omezovat a přitom nezatížili svou peněženku.

Celá aktualita

Darujte na poslední chvíli neobyčejný zážitek

19.12.2016

Přesně za 5 dní nastane dlouho očekávaný Štědrý den. Den, na který se těší nejen nedočkavé děti, ale také dospělí. Proč by také ne, když je pod stromečkem mile překvapí nejeden dárek. Avšak vymyslet takový dárek, který opravdu potěší, není jednoduché. Pokud si na poslední chvíli stále lámete hlavu s výběrem dárků, přinášíme vám inspiraci.

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárek: Darujte zážitek

05.12.2016

Chcete své známé letos obdarovat něčím originálnějším, než jsou jen věcné dárky? Zdá se vám, že parfém či prefabrikované dárkové sady by vašeho známého omrzely? Pak je na čase poohlédnout se jinde, protože originální dárek na pultě obchodů nenajdete. Co takhle darovat zážitek?

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárky - wellness pobyty

21.11.2016

Darovat wellness pobyt jako vánoční dárek je skvělou příležitostí k tomu být originální a ukázat, že vám na obdarovaném opravdu záleží. Vždyť wellness pobyt dokáže člověka po celoročním shonu uvolnit jako nic na světě. Máme pro vás tři tipy, proč tento rok někoho tímto ne zrovna všedním dárkem obdarovat.

Celá aktualita

Tři důvody, proč je dovolená v Česku skvělá

31.10.2016

Jezdit na dovolenou do zahraničí je pro nás už více než čtvrt století bezproblémová záležitost. Poznávání nových zemí je rozhodně skvělým způsobem trávení volného času, ale i dovolená v Česku, kterou bohužel čím dál více z nás začíná podceňovat, je v mnoha ohledech zajímavá. Přitom se nemusí jednat jen o lyžování a jiné aktivity na horách, dovolená v naší zemi s sebou nese spoustu výhod!

Celá aktualita

28. říjen 2016: Navštivte úchvatná místa české historie

19.10.2016

Podzimní měsíce nás mimo jiné potěší i několika státními svátky. Ten nejbližší nás čeká 28. října při příležitosti oslavy Dne vzniku samostatného Československa. Někteří plánují prodloužený víkend na chalupě, jiní se těší na zajímavé akce, které se v tento slavnostní den konají.

Celá aktualita

Tipy na podzimní aktivity

06.10.2016

Léto je sice definitivně pryč, ale to neznamená, že tím končí veškerá zábava.

Celá aktualita
Všechny aktuality