Úspory.cz >> Slevy >> Jak ušetřit při dovolené na ubytování
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Jak ušetřit při dovolené na ubytování

20.03.2017 Slevy Šetřit na cestování je poměrně obtížné. Pokud si člověk chce odpočinou u moře nebo se pokochat kulturou v cizí zemi, jednoduše do kapsy prostě budete muset sáhnout. To ale samozřejmě neznamená, že musíte při dražší dovolené utratit všechny peníze, které jste si na dovolenou tak dlouho šetřili. Naopak, existuje spousta racionálních způsobů, jak při cestování do zahraničí snížit výdaje, abyste se nemuseli příliš omezovat a přitom nezatížili svou peněženku.

Při ubytování v hotelu narazíte na různé druhy servisu. Některý je placený, jiný v ceně. A je toho víc. Zapomeňte na rady typu „navařte doma hromadu řízků, abyste si nemuseli kupovat jídlo,“ nebo „těsně před odjezdem si vezměte mýdla, ručníky a baterie z dálkového ovladače“. Čecháčkovství nechte doma. Máme pro vás tipy, jak chytře ušetřit při ubytování na dovolené.

Zjistěte si místní ceny

Kolik si s sebou vzít hotovosti? Raději více než méně? Jenže obnos v kapse může svádět k utrácení. Pokud chcete šetřit, je lepší vědět, kolik co v dané lokalitě stojí. To je naštěstí díky internetu poměrně jednoduché. Existují portály, které zdarma monitorují nejoblíbenější dovolenkové lokality Čechů a nabízejí přehledný seznam cen, ve kterých se pohybují potraviny, pokrmy v restauracích, kina, divadla, a další. Nejpřehlednějším portálem je v tomto ohledu web www.dovolenaceny.cz. Jestliže před odjezdem sepíšete pravděpodobné očekávané výdaje, můžete ušetřit stovky, a dokonce tisíce korun. Jde vlastně o takové malé cashflow.

Neplaťe za dovolenou víc než musíte. Prohlédněte si nabídku slevněných pobytů u nás i v zahraničí.

Levné pobyty

Peníze směňte ve spolehlivé směnárně

V případě, že jedete do zahraničí, budete potřebovat finance v místní měně. V každém větším městě se nachází směnárny, přičemž v největších městech jsou klidně v rozestupech několika desítek metrů od sebe. Rozhodně si nemyslete, že je jedno, kde peníze směníte. Právě tyto směnárny, které v obrovských počtech zaplavují centra měst, jsou velmi nespolehlivé, protože peníze pocházejí z neznámého zdroje, kurzy nebývají aktuální a navíc se většinou jedná pouze o okénko v ulici, což na bezpečnosti zrovna nepřidává. Směňte si peníze v seriózních směnárnách, jako je pražská Exchange s.r.o. či Euroexchange s.r.o., která má pobočky po celé republice, případně využijte služeb ČNB, jež zaručují kvalitní služby a aktuální kurzy.

Nepoužívejte minibar

Minibar je malá lednice na jednom či více místech vašeho pokoje či apartmánu, ve kterém se nacházejí různé pochoutky a nápoje – oříšky, čokolády, sušené maso jerky, lahev vína či sektu, pár plechovek piva a podobně. Servis každý den minibar doplňuje, a tak si říkáte, že když budete mít na něco chuť, nemusíte vlastně ani nikam chodit a stačí si dát něco z minibaru. Tady byste se však měli dvakrát rozmyslet, protože ceny za potraviny v minibaru jsou několikanásobně vyšší než ve zbytku hotelu, a pravděpodobně i kdekoliv ve městě. Není výjimkou, že za plechovku piva vypitou z minibaru zaplatíte při odjezdu i pětinásobnou cenu. Pokud byste na pokoji chtěli uspořádat zábavný večer, pak na hotelu necháte za minibar klidně i několik tisícovek. Doporučujeme vám proto potraviny, jakými jsou zmíněné pivo a sladkosti, nakoupit v Česku, kde jsou ceny mnohem příznivější.

Vyhledejte si aktuální slevy

Jestli se teprve rozhodujete, kam na dovolenou vyrazit, a nechce se vám zdlouhavě vyhledávat nejlepší poměr cena/výkon, využijte služeb srovnávacích portálů, které udělají práci za vás. Cestovní kanceláře rády nabízejí kompletní dovolenkový balíček s ubytováním, programem a také jídlem v ceně. Podívejte se na aktuální seznam pobytů a jistě si vyberete.

Štítky: levné cestování | rady a tipy na úspory | tipy na cestování |

Hodnocení článku:

Podobné články

Ušetřete za zimní dovolenou! Využijte slevy

26.02.2018

Zimní sezóna je v plném proudu. Na českých horách i v zahraničí se pilně lyžuje i běžkuje. Jaké plány máte pro letošní zimu vy? Pokud váháte, protože zimní dovolená není levnou záležitostí, dejte na naše tipy. Poradíme vám, jak a kde všude lze ušetřit.

Celá aktualita

Kam na Velikonoce? Inspirujte se našimi tipy na velikonoční výlety

03.04.2017

Velikonoce nás baví. Dospělí se těší na volný pátek a pondělí a děti zase na zábavnou koledovačku a spousty vykoledovaných dobrot. Víte už nyní, co budete dělat? Pokud ne, přinášíme vám pár tipů na zajímavé akce, které se v tyto dny konají po celé ČR.

Celá aktualita

Darujte na poslední chvíli neobyčejný zážitek

19.12.2016

Přesně za 5 dní nastane dlouho očekávaný Štědrý den. Den, na který se těší nejen nedočkavé děti, ale také dospělí. Proč by také ne, když je pod stromečkem mile překvapí nejeden dárek. Avšak vymyslet takový dárek, který opravdu potěší, není jednoduché. Pokud si na poslední chvíli stále lámete hlavu s výběrem dárků, přinášíme vám inspiraci.

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárek: Darujte zážitek

05.12.2016

Chcete své známé letos obdarovat něčím originálnějším, než jsou jen věcné dárky? Zdá se vám, že parfém či prefabrikované dárkové sady by vašeho známého omrzely? Pak je na čase poohlédnout se jinde, protože originální dárek na pultě obchodů nenajdete. Co takhle darovat zážitek?

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárky - wellness pobyty

21.11.2016

Darovat wellness pobyt jako vánoční dárek je skvělou příležitostí k tomu být originální a ukázat, že vám na obdarovaném opravdu záleží. Vždyť wellness pobyt dokáže člověka po celoročním shonu uvolnit jako nic na světě. Máme pro vás tři tipy, proč tento rok někoho tímto ne zrovna všedním dárkem obdarovat.

Celá aktualita

Tři důvody, proč je dovolená v Česku skvělá

31.10.2016

Jezdit na dovolenou do zahraničí je pro nás už více než čtvrt století bezproblémová záležitost. Poznávání nových zemí je rozhodně skvělým způsobem trávení volného času, ale i dovolená v Česku, kterou bohužel čím dál více z nás začíná podceňovat, je v mnoha ohledech zajímavá. Přitom se nemusí jednat jen o lyžování a jiné aktivity na horách, dovolená v naší zemi s sebou nese spoustu výhod!

Celá aktualita

28. říjen 2016: Navštivte úchvatná místa české historie

19.10.2016

Podzimní měsíce nás mimo jiné potěší i několika státními svátky. Ten nejbližší nás čeká 28. října při příležitosti oslavy Dne vzniku samostatného Československa. Někteří plánují prodloužený víkend na chalupě, jiní se těší na zajímavé akce, které se v tento slavnostní den konají.

Celá aktualita

Tipy na podzimní aktivity

06.10.2016

Léto je sice definitivně pryč, ale to neznamená, že tím končí veškerá zábava.

Celá aktualita
Všechny aktuality