Úspory.cz >> Slevy >> 28. říjen 2016: Navštivte úchvatná místa české historie
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

28. říjen 2016: Navštivte úchvatná místa české historie

19.10.2016 Slevy Podzimní měsíce nás mimo jiné potěší i několika státními svátky. Ten nejbližší nás čeká 28. října při příležitosti oslavy Dne vzniku samostatného Československa. Někteří plánují prodloužený víkend na chalupě, jiní se těší na zajímavé akce, které se v tento slavnostní den konají.

28. říjen je velice významný den v historii naší země. V tento den bylo slavnostně vyhlášeno samostatné Československo, a proto si zaslouží pozornost nejen ze strany politiků a dalších významných osobností, ale i nás občanů této krásné země. Pokud nevíte, jak tento volný den strávit, nechte se inspirovat našimi tipy. Navštívit v tento den můžete významná místa po celé České republice zadarmo nebo za výhodnější vstupné. Řada objektů je dokonce otevřena pouze v podobné dny, jako je tento.

Den otevřených dveří v Poslanecké sněmovně

Zajímavá vás politika, historie a architektura? Chtěli byste spatřit místa, kde politici jednají o budoucnosti našeho státu, na vlastní oči? V rámci tradičního Dne otevřených dveří Poslanecké sněmovny na Malé Straně budete moci navštívit například hlavní jednací síň, reprezentační sály, zasedací místností, kanceláře některých parlamentních výborů a další prostory ve Smiřickém, Šternberském a Thunovském paláci. Průvodkyně Pražské informační služby vás během prohlídky poutavě seznámí s historií, současným využitím i nejrůznějším zajímavostmi a perličkami.

Den otevřených dveří v Senátu

Také další významná politická budova pořádá Den otevřených dveří. Je jím budova Senátu neboli Valdštejnský palác postavený cca před 400 lety. Otevřeny budou také Valdštejnské zahrady a sousední Kolowratský palác, jež je rovněž součástí Senátu. K úžasu vás dovede například úchvatný krb v Hlavní sále, italskými mistry bohaté vyzdobené stropy v Mytologické chodbě či působivé kožené tapety v Rytířském salónku. Prohlédnout si budete moci také Jednací sál.

Den otevřených dveří v Kramářově vile a Obecním domě

28. říjen nabízí zcela ojedinělou příležitost prohlédnout si místo, kde se setkávaly a stále se setkávají významné osobnosti celosvětové politické scény. Je jím vila prvního československého předsedy vlády Karla Kramáře, jež je považována za jednu z nejvýraznějších staveb pražské vilové architektury. Dveře se otevřou do interiérů vily i její rozsáhlé zahrady. Díky připravovaným prohlídkám se dozvíte vše, co vás bude zajímat.

Líbí se vám nádherný secesní Obecní dům, ale nikdy jste nebyli uvnitř? V den 28. října se jeho Obecního domu otevřou široké veřejnosti a návštěvníci si budou moci tyto nádherné reprezentační prostory prohlédnout i za doprovodu průvodce.

Zdarma i levněji do muzeí a galerií po celé ČR

Národní technické muzeum u Letenských sadů se vždy těšilo velkému zájmu. Ve významné dny je možné muzeum navštívit a prohlédnout si jej za symbolických 50 Kč. Platí to i pro 28. října 2016. Také Národní muzeum a jeho pobočky (např. Nová budova Národního muzea, Náprstkovo muzeum, Národopisné muzeum, České muzeum hudby, Muzeum Antonína Dvořák, Muzeum Bedřicha Smetany a další) v tento den můžete s celou rodinou navštívit zadarmo.

Kromě muzeí jsou zdarma vstupy také do řady galerií. Co takhle zavítat do pražské Národní galerie, jež zahrnuje galerie ve Veletržním paláci, Šternberském paláci, klášteře sv. Anežky České, Salmovském paláci, Schwarzenberském paláci a paláci Kinských? Určitě budete nadšeni.

Atmosféru první republiky připomene Křivoklát

Zajímavou kulturní akci pořádá například hrad Křivoklát. V tento den na hradě potkáte dobově oděné účastníky, četníky, vojáky, legionáře i historické automobily a motocykly. Součástí programu bude rovněž přehlídka tradiční českých piv, hudební produkce i rozmanité občerstvení. Vrcholem akce bude slavnostní akt k poctě Československé republiky v 13.30 hodin.

Město Tábor rovněž pořádá bohatý program věnovaný dni vzniku samostatného Československa. Akce se koná na Střelnici, kde se předvedou různá táborská sdružení, spolky a instituce a těšit se můžete na pestrá divadelní, hudební a taneční představení.

Nejvíce akcí se tradičně koná v hlavním městě Praze, kde se významných státních budov a památek nachází největší množství. Ale také mimopražské oblasti nabízí ve státní den zajímavý a pestrý kulturní program. Prohlídky zdarma nabízí více či méně známá místa, muzea, galerie a samozřejmě i hrady a zámky po celé ČR.

Štítky: 28. říjen | rady a tipy na úspory | samostatné Československo | tipy na výlety |

Hodnocení článku:

Podobné články

Ušetřete za zimní dovolenou! Využijte slevy

26.02.2018

Zimní sezóna je v plném proudu. Na českých horách i v zahraničí se pilně lyžuje i běžkuje. Jaké plány máte pro letošní zimu vy? Pokud váháte, protože zimní dovolená není levnou záležitostí, dejte na naše tipy. Poradíme vám, jak a kde všude lze ušetřit.

Celá aktualita

Kam na Velikonoce? Inspirujte se našimi tipy na velikonoční výlety

03.04.2017

Velikonoce nás baví. Dospělí se těší na volný pátek a pondělí a děti zase na zábavnou koledovačku a spousty vykoledovaných dobrot. Víte už nyní, co budete dělat? Pokud ne, přinášíme vám pár tipů na zajímavé akce, které se v tyto dny konají po celé ČR.

Celá aktualita

Jak ušetřit při dovolené na ubytování

20.03.2017

Šetřit na cestování je poměrně obtížné. Pokud si člověk chce odpočinou u moře nebo se pokochat kulturou v cizí zemi, jednoduše do kapsy prostě budete muset sáhnout. To ale samozřejmě neznamená, že musíte při dražší dovolené utratit všechny peníze, které jste si na dovolenou tak dlouho šetřili. Naopak, existuje spousta racionálních způsobů, jak při cestování do zahraničí snížit výdaje, abyste se nemuseli příliš omezovat a přitom nezatížili svou peněženku.

Celá aktualita

Darujte na poslední chvíli neobyčejný zážitek

19.12.2016

Přesně za 5 dní nastane dlouho očekávaný Štědrý den. Den, na který se těší nejen nedočkavé děti, ale také dospělí. Proč by také ne, když je pod stromečkem mile překvapí nejeden dárek. Avšak vymyslet takový dárek, který opravdu potěší, není jednoduché. Pokud si na poslední chvíli stále lámete hlavu s výběrem dárků, přinášíme vám inspiraci.

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárek: Darujte zážitek

05.12.2016

Chcete své známé letos obdarovat něčím originálnějším, než jsou jen věcné dárky? Zdá se vám, že parfém či prefabrikované dárkové sady by vašeho známého omrzely? Pak je na čase poohlédnout se jinde, protože originální dárek na pultě obchodů nenajdete. Co takhle darovat zážitek?

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárky - wellness pobyty

21.11.2016

Darovat wellness pobyt jako vánoční dárek je skvělou příležitostí k tomu být originální a ukázat, že vám na obdarovaném opravdu záleží. Vždyť wellness pobyt dokáže člověka po celoročním shonu uvolnit jako nic na světě. Máme pro vás tři tipy, proč tento rok někoho tímto ne zrovna všedním dárkem obdarovat.

Celá aktualita

Tři důvody, proč je dovolená v Česku skvělá

31.10.2016

Jezdit na dovolenou do zahraničí je pro nás už více než čtvrt století bezproblémová záležitost. Poznávání nových zemí je rozhodně skvělým způsobem trávení volného času, ale i dovolená v Česku, kterou bohužel čím dál více z nás začíná podceňovat, je v mnoha ohledech zajímavá. Přitom se nemusí jednat jen o lyžování a jiné aktivity na horách, dovolená v naší zemi s sebou nese spoustu výhod!

Celá aktualita

Tipy na podzimní aktivity

06.10.2016

Léto je sice definitivně pryč, ale to neznamená, že tím končí veškerá zábava.

Celá aktualita
Všechny aktuality