Úspory.cz >> Slevy >> Koupili jste nevhodný slevový voucher? Vraťte jej!
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Koupili jste nevhodný slevový voucher? Vraťte jej!

06.08.2015 Slevy Každý den na nás “útočí” různé slevové portály s nepřebernou nabídkou superlevných zážitků, supervýhodných služeb i superpotřebného zboží. Zakoupíte-li správně, můžete ušetřit až 90 procent z původní ceny. Co ale dělat, když utratíte peníze za voucher, který nevyužijete?

Na slevových portálech máte šanci zakoupit vysněnou dovolenou či adrenalinový zážitek za zlomek původní ceny. Ne všechny slevy jsou však tak úžasné, jak se na první pohled zdají. V mnoha případech tak lidé zakoupí voucher, o který by za normálních okolností pohledem nezavadili. Ihned po zaplacení voucheru je však zákazníkovi jasné, že jej nevyužije. Situace ani peníze naštěstí ztracené nejsou.

Zákazník má právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů

„V první řadě je potřeba si uvědomit, že pro slevové portály platí stejná pravidla jako pro jakékoliv jiné e-shopy,“ upozornil David Antić, předseda Asociace portálů hromadného nakupování (APHN). To znamená, že zákazník má dle občanského zákoníku ((§ 1829) právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů od uzavření smlouvy. Zákazník tedy může slevový voucher bez udání důvodu vrátit právě v této lhůtě. Musí však učinit písemně.

Ne vždy je však možné tuto lhůtu dodržet. Například pan Petr zakoupil dárek pro svou přítelkyni. Té se však dárek v podobě letu balonem nelíbil. Jelikož lhůta platná pro odstoupení od smlouvy již dávno minula, Petr o své peníze mohl přijít. S touto možnosti se však nesmířil, zkontaktoval slevový portál, u kterého voucher koupil, a zeptal se na možností řešení. Slevový portál vyšel jeho prosbě vstříc a kupón vyměnil za jiný. Na to se však nespoléhejte, ne každý slevový portál je takto ochotný. O možnostech výměny či vrácení se proto raději ptejte dopředu.

I zboží ve slevě můžete reklamovat

U zboží či služby dodávané na dálku můžete nakonec obdržet něco zcela jiného nebo sice objednané zboží, ale poškozené či zničené. V takovém případě se ihned obraťte na obchodníka s reklamací. Reklamaci je třeba uplatnit u obchodníka, který je uvedený na voucheru. Slevový portál je totiž pouze zprostředkovatelem.

V případě, že obchodník na reklamaci nereaguje, nebo dokonce objednanou službu či zboží vůbec nedodá, je možné se obrátit na slevový portál. Ve většině případech je slevový portál ochoten peníze vrátit. Aby takovým případům předcházeli, své obchodníky si totiž důkladně prověřují. „Navíc u zájezdů či různých pobytů a zážitkových akcí, máme svůj tým, který prověřuje kvalitu dané nabídky. Tuto možnost dáváme i vybraným nejvěrnějším zákazníkům, kterým za odměnu nabízíme možnost otestování akce. Samozřejmě pokud by se i přesto v průběhu prodeje objevily problémy, tak jsme schopni nabídku stopnout a zákazníkům vrátit peníze, právě díky naší Garanci spokojenosti. Pokud nedojde k nápravě ze strany obchodníka, pak s ním jakákoliv další spolupráce končí,” upřesnila Marie Chytilová, ředitelka společnosti Slevomat.

Pokud Vás nevyslyší ani slevový portál, můžete se svých práv domáhat soudní cestou. V takovém případě si však musíte být opravdu jisti, že je Vaše žaloba oprávněná, a že žalujete správnou osobu či firmu. Pokud totiž zažalujete nepravého, náhrady se nedomůžete a navíc budete muset uhradit veškeré náklady spojené se soudním řízením.

Nejlepší slevy z Vašeho města i celé České republiky najdete na Úspory.cz!

Štítky: dovolená za pár korun | levné pobyty online | slevové portály | slevy | slevy online | výhodné slevy |

Hodnocení článku:

Podobné články

Ušetřete za zimní dovolenou! Využijte slevy

26.02.2018

Zimní sezóna je v plném proudu. Na českých horách i v zahraničí se pilně lyžuje i běžkuje. Jaké plány máte pro letošní zimu vy? Pokud váháte, protože zimní dovolená není levnou záležitostí, dejte na naše tipy. Poradíme vám, jak a kde všude lze ušetřit.

Celá aktualita

Kam na Velikonoce? Inspirujte se našimi tipy na velikonoční výlety

03.04.2017

Velikonoce nás baví. Dospělí se těší na volný pátek a pondělí a děti zase na zábavnou koledovačku a spousty vykoledovaných dobrot. Víte už nyní, co budete dělat? Pokud ne, přinášíme vám pár tipů na zajímavé akce, které se v tyto dny konají po celé ČR.

Celá aktualita

Jak ušetřit při dovolené na ubytování

20.03.2017

Šetřit na cestování je poměrně obtížné. Pokud si člověk chce odpočinou u moře nebo se pokochat kulturou v cizí zemi, jednoduše do kapsy prostě budete muset sáhnout. To ale samozřejmě neznamená, že musíte při dražší dovolené utratit všechny peníze, které jste si na dovolenou tak dlouho šetřili. Naopak, existuje spousta racionálních způsobů, jak při cestování do zahraničí snížit výdaje, abyste se nemuseli příliš omezovat a přitom nezatížili svou peněženku.

Celá aktualita

Darujte na poslední chvíli neobyčejný zážitek

19.12.2016

Přesně za 5 dní nastane dlouho očekávaný Štědrý den. Den, na který se těší nejen nedočkavé děti, ale také dospělí. Proč by také ne, když je pod stromečkem mile překvapí nejeden dárek. Avšak vymyslet takový dárek, který opravdu potěší, není jednoduché. Pokud si na poslední chvíli stále lámete hlavu s výběrem dárků, přinášíme vám inspiraci.

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárek: Darujte zážitek

05.12.2016

Chcete své známé letos obdarovat něčím originálnějším, než jsou jen věcné dárky? Zdá se vám, že parfém či prefabrikované dárkové sady by vašeho známého omrzely? Pak je na čase poohlédnout se jinde, protože originální dárek na pultě obchodů nenajdete. Co takhle darovat zážitek?

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárky - wellness pobyty

21.11.2016

Darovat wellness pobyt jako vánoční dárek je skvělou příležitostí k tomu být originální a ukázat, že vám na obdarovaném opravdu záleží. Vždyť wellness pobyt dokáže člověka po celoročním shonu uvolnit jako nic na světě. Máme pro vás tři tipy, proč tento rok někoho tímto ne zrovna všedním dárkem obdarovat.

Celá aktualita

Tři důvody, proč je dovolená v Česku skvělá

31.10.2016

Jezdit na dovolenou do zahraničí je pro nás už více než čtvrt století bezproblémová záležitost. Poznávání nových zemí je rozhodně skvělým způsobem trávení volného času, ale i dovolená v Česku, kterou bohužel čím dál více z nás začíná podceňovat, je v mnoha ohledech zajímavá. Přitom se nemusí jednat jen o lyžování a jiné aktivity na horách, dovolená v naší zemi s sebou nese spoustu výhod!

Celá aktualita

28. říjen 2016: Navštivte úchvatná místa české historie

19.10.2016

Podzimní měsíce nás mimo jiné potěší i několika státními svátky. Ten nejbližší nás čeká 28. října při příležitosti oslavy Dne vzniku samostatného Československa. Někteří plánují prodloužený víkend na chalupě, jiní se těší na zajímavé akce, které se v tento slavnostní den konají.

Celá aktualita
Všechny aktuality