Úspory.cz >> Slevy >> Nahradí slevové portály cestovní kanceláře?
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Nahradí slevové portály cestovní kanceláře?

27.08.2015 Slevy Slevové portály si své místo na trhu našly již dávno. Se zajímavými slevami nabízí nejrůznější zboží a služby v oblasti kultury, zdraví, krásy, jídla, módy, zábavy I cestování. Největší zisky však tyto portály zaznamenávají u pobytů, a některé z nich se na oblast cestování začínají přímo soustředit.

Cestovní kanceláře a agentury mají nového a velmi silného konkurenta. Jsou jim slevové portály, které nabízí krátkodobé i dlouhodobé pobyty u nás i v zahraničí. Důvody jsou očividné. Slevové portály si nemohly nevšimnout, že největší zisky jim plynou z prodejů pobytů. Některé z nich proto vidí budoucnost slevového trhu právě v oblasti cestovního ruchu.

Cestování přináší slevovým portálům až dvě třetiny obratu

Slevové portály prodávají doslova vše. Na těchto serverech si můžete se slevou až do výše 90 procent zakoupit večeři v luxusní restauraci, adrenalinový zážitek či originální šperk. Nejvíce však lidé využívají nabídek na pobyty. Není se čemu divit. Dovolenou u moře zde mohou sehnat i za poloviční cenu! Slevové portály se tak stále častěji specializují na prodej pobytů a stávají se tak konkurencí, kterou cestovní kanceláře nemohou dlouho opomíjet.

V České republice přitom působí přibližně 3 tisíce cestovních agentur a 1 tisíc cestovních kanceláří. Mnohé firmy jsou neaktivní, stále však jich na trhu působí tisíce. Ke koupi pobytu či zájezdu lidé stále častěji využívají internet, který se tak stává hlavním prodejním kanálem. Výjimkou jsou tradiční velké cestovní kanceláře, které si stále udržují prodej zájezdu na pobočkách. Ty online prodávají zájezdu zhruba v 10 až 30 procentech.

Slevové portály svou sílu spatřují zejména v ceně, kterou lidé při výběru dovolené často kladou na první místo. Čtyřčlenná rodina si nebude dlouho rozmýšlet, zda za zájezd utratí 40 000 korun nebo 25 000 korun. Tato strategie se slevovým portálům začala rychle vyplácet. Vybrané portály uvádí, že se jim obrat zvedl až o 60 procent!

„Cestování tvoří zhruba čtvrtinu všech nabídek a dlouhodobě patří mezi naše základní pilíře. Cestování pravidelně podporujeme, aktuálně například v kampani o Kufroňovi. Jsme přesvědčeni, že význam této kategorie poroste,“ říká Marie Chytilová, ředitelka nejznámějšího slevového portálu Slevomatu.

„Změna strategie, kterou realizujeme od začátku letošního února, je pouze logickou reakcí na zájem našich klientů o dovolené a zájezdy. Letos v této kategorii rosteme meziročně o 25 procent,“ potvrzuje přechod k novému trendu také Petr Sýkora, výkonný ředitel serveru Pepa.cz.

Cestovní kanceláře z nové konkurence strach nemají

Největší zájem o nákup dovolené je tradičně v období letních měsíců. V tomto období cestovní kanceláře a nové i slevové portály zaznamenávají nárůst obratu i 70 až 80 procent. V loňském roce od června do září Češi za zájezdy a pobyty utratili dokonce 870 milionů korun. Cestovní kanceláře slevové portály sice sledují, ale jako konkurence se jich prý nebojí.

“Nástup slevových serverů sledujeme s obavou, ale nikoliv o náš byznys jako spíš o klienty. V minulosti se stávalo, že nabídku tam dodávaly poměrně rizikové cestovní kanceláře, některé zkrachovaly. Na slevový server se obrátí cestovní kancelář až v případě, kdy potřebuje udělat skutečně velký výprodej. A to není nikdy dobrý signál pro finanční zdraví kanceláře. Slevové servery jsou velmi vhodné pro prodej ubytování mimo hlavní sezonu pro zaplnění kapacity hotelu,“ říká Michal Tůma, marketingový manažer jedničky mezi cestovními kancelářemi Invie.

V současné době platí, že dlouhodobé zájezdy jsou silnou stránkou cestovních kanceláří. Slevové portály však mají navrch u krátkodobých, lázeňských či wellness pobytu u nás i v zahraničí. Slevové portály se však domnívají, že jejich význam do budoucna značně naroste.

„Již dnes jsou nabídky, které přes slevové portály inzerují jednotlivé subjekty, na vysoké úrovni a ta bude ještě stoupat. Troufám si tvrdit, že v průběhu následujících let bude zejména díky zvyšování internetové gramotnosti podíl stoupat takovým tempem, že se brzy budeme bavit například o čtvrtině trhu s nabídkou zájezdů, kterou ovládnou slevové portály,“ doplňuje Petr Sýkora.

Hledáte romantický víkend pro dva či wellness pobyt pro sebe a kamarádky? Na Úspory.cz na Vás čeká bohatá nabídka, ze které si zaručeně vyberete!

Štítky: cestovní kanceláře | dovolená se slevou | slevové portály | slevy online | wellnes pobyt | zahraniční dovolená se slevou |

Hodnocení článku:

Podobné články

Ušetřete za zimní dovolenou! Využijte slevy

26.02.2018

Zimní sezóna je v plném proudu. Na českých horách i v zahraničí se pilně lyžuje i běžkuje. Jaké plány máte pro letošní zimu vy? Pokud váháte, protože zimní dovolená není levnou záležitostí, dejte na naše tipy. Poradíme vám, jak a kde všude lze ušetřit.

Celá aktualita

Kam na Velikonoce? Inspirujte se našimi tipy na velikonoční výlety

03.04.2017

Velikonoce nás baví. Dospělí se těší na volný pátek a pondělí a děti zase na zábavnou koledovačku a spousty vykoledovaných dobrot. Víte už nyní, co budete dělat? Pokud ne, přinášíme vám pár tipů na zajímavé akce, které se v tyto dny konají po celé ČR.

Celá aktualita

Jak ušetřit při dovolené na ubytování

20.03.2017

Šetřit na cestování je poměrně obtížné. Pokud si člověk chce odpočinou u moře nebo se pokochat kulturou v cizí zemi, jednoduše do kapsy prostě budete muset sáhnout. To ale samozřejmě neznamená, že musíte při dražší dovolené utratit všechny peníze, které jste si na dovolenou tak dlouho šetřili. Naopak, existuje spousta racionálních způsobů, jak při cestování do zahraničí snížit výdaje, abyste se nemuseli příliš omezovat a přitom nezatížili svou peněženku.

Celá aktualita

Darujte na poslední chvíli neobyčejný zážitek

19.12.2016

Přesně za 5 dní nastane dlouho očekávaný Štědrý den. Den, na který se těší nejen nedočkavé děti, ale také dospělí. Proč by také ne, když je pod stromečkem mile překvapí nejeden dárek. Avšak vymyslet takový dárek, který opravdu potěší, není jednoduché. Pokud si na poslední chvíli stále lámete hlavu s výběrem dárků, přinášíme vám inspiraci.

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárek: Darujte zážitek

05.12.2016

Chcete své známé letos obdarovat něčím originálnějším, než jsou jen věcné dárky? Zdá se vám, že parfém či prefabrikované dárkové sady by vašeho známého omrzely? Pak je na čase poohlédnout se jinde, protože originální dárek na pultě obchodů nenajdete. Co takhle darovat zážitek?

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárky - wellness pobyty

21.11.2016

Darovat wellness pobyt jako vánoční dárek je skvělou příležitostí k tomu být originální a ukázat, že vám na obdarovaném opravdu záleží. Vždyť wellness pobyt dokáže člověka po celoročním shonu uvolnit jako nic na světě. Máme pro vás tři tipy, proč tento rok někoho tímto ne zrovna všedním dárkem obdarovat.

Celá aktualita

Tři důvody, proč je dovolená v Česku skvělá

31.10.2016

Jezdit na dovolenou do zahraničí je pro nás už více než čtvrt století bezproblémová záležitost. Poznávání nových zemí je rozhodně skvělým způsobem trávení volného času, ale i dovolená v Česku, kterou bohužel čím dál více z nás začíná podceňovat, je v mnoha ohledech zajímavá. Přitom se nemusí jednat jen o lyžování a jiné aktivity na horách, dovolená v naší zemi s sebou nese spoustu výhod!

Celá aktualita

28. říjen 2016: Navštivte úchvatná místa české historie

19.10.2016

Podzimní měsíce nás mimo jiné potěší i několika státními svátky. Ten nejbližší nás čeká 28. října při příležitosti oslavy Dne vzniku samostatného Československa. Někteří plánují prodloužený víkend na chalupě, jiní se těší na zajímavé akce, které se v tento slavnostní den konají.

Celá aktualita
Všechny aktuality