Úspory.cz >> Slevy >> Problémových slevových portálů stálé ubývá
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Problémových slevových portálů stálé ubývá

20.01.2016 Slevy První slevové portály se začaly objevovat v roce 2010. Prožily si těžké začátky i velký boom, kdy se o klienty “praly” stovky slevových portálů. Následovala krize, kterou přežily jen ty nejsilnější a nejdůvěryhodnější z nich. Trh se pročišťuje a čeští klienti si vybírají a upřednostňují pouze ověřené portály.

Podle výsledků průzkumů společnosti KPMG více než 70 procent Čechů rádo nakupuje „úsporně“ prostřednictvím slevových portálů. To však neznamená, že se na trhu uplatní každý slevový portál. Naopak. Dobám, kdy na trhu působilo více než 200 různých slevových portálů, dávno odzvonilo. V uplynulých letech krachli nejen malí, ale i velcí hráči.

Podvádět se nevyplácí

Základním předpokladem úspěšného obchodování je stálá a vracející se klientela. A chce-li si obchodník klienty nejen získat, ale především udržet, nesmí je NIKDY podvést. "Zásadním problémem slevových portálů je jejich neschopnost udržet si stálou klientelu. Většina návštěvníků na nich totiž nakupuje jednorázově," uvedl Michal Bareš z KPMG. Neschopnost udržet si zákazníky vede k nestálým a nižším ziskům a rostoucí nervozitě. Odtud je jen malý krůček k prvnímu podvodu.

A proto v roce 2012 vznikl tzv. Bloklist.cz neboli černá listina partnerů slevových portálů. Právě zde si zákazníci vyměňovali negativní i pozitivní zkušenosti s různými obchodníky. Bloklist.cz umožňoval pravidelnou monitorizaci situace, vyřazování neseriózních obchodníků i podvodných slevových portálů. Bloklist.cz poskytoval rady, jak vymoci zpět své peníze od neseriózních portálů, či jak mají uplatnit poukázky v případě, že s nimi portál odmítá komunikovat.

Právě tato snaha měla vliv na ukončení činnosti kdysi velkého slevového portálu Hypersleva.cz. Jako jedni z prvních upozornili na nekalé praktiky a připojili jej na blacklist Asociace portálů hromadného nakupování. Dnes již Bloklist.cz a Asociace nejsou aktivní, protože nemusí. Čeští zákazníci se naučili využívat ověřené slevové portály a ty neseriózní velice rychle ukončují svou činnost, protože se na trhu neosvědčí.

Slevové portály radí, jak nakupovat

1. Ověřte si poskytovatele

Před tím, než nákup uskutečníte, si poskytovatele důkladně proklepněte. Nebojte se zavolat přímo na jejich linku nebo zaslat svůj dotaz prostřednictvím e-mailu. Pokud se vám komunikace s vybraným portálem nebude zdát důvěryhodná, jděte raději jinam. Odpovědný portál se zajímá o své zákazníky a klade důraz na jejich spokojenost. Proto jim nabízí několik možností ke komunikování, jako je telefon, e-mail, chat, a také jich využívá.

2. Přečtěte si reference a hodnocení

Internet je bezedným zdrojem informací. Obětujte trochu svého času a přečtěte si několik recenzí a zkušeností s nakupováním přes vybraný portál. Jednotlivé názory berte s nadhledem a dejte na většinový názor. Vulgární, nevhodné příspěvky a věčně nespokojené klienty totiž najdete všude. Samotné portály mají i vlastní hodnocení obchodníků, s nimiž spolupracují. I to vám může při rozhodování, zda nakoupit či nikoliv, pomoci.

3. Sledujte platební možnosti

Lepší slevové portály nabízí nejen ohromné množství nabídek ke koupi, ale také několik platebních možností. Tou základní by měla být možnost placení on-line prostřednictvím platebních karet. Pokud tuto možnost některý z portálů nenabízí, je téměř jisté, že nepůjde o příliš důvěryhodný portál, takže ruce rychle pryč.

Patříte i vy mezi fanoušky slevových portálů a rádi ušetříte? Na Úspory.cz najdete výběr nejlepších slevových nabídek pohromadě!

Štítky: dárky se slevou | nákupy se slevou | slevové portály | slevy každý den | slevy online | výhodné slevy |

Hodnocení článku:

Podobné články

Ušetřete za zimní dovolenou! Využijte slevy

26.02.2018

Zimní sezóna je v plném proudu. Na českých horách i v zahraničí se pilně lyžuje i běžkuje. Jaké plány máte pro letošní zimu vy? Pokud váháte, protože zimní dovolená není levnou záležitostí, dejte na naše tipy. Poradíme vám, jak a kde všude lze ušetřit.

Celá aktualita

Kam na Velikonoce? Inspirujte se našimi tipy na velikonoční výlety

03.04.2017

Velikonoce nás baví. Dospělí se těší na volný pátek a pondělí a děti zase na zábavnou koledovačku a spousty vykoledovaných dobrot. Víte už nyní, co budete dělat? Pokud ne, přinášíme vám pár tipů na zajímavé akce, které se v tyto dny konají po celé ČR.

Celá aktualita

Jak ušetřit při dovolené na ubytování

20.03.2017

Šetřit na cestování je poměrně obtížné. Pokud si člověk chce odpočinou u moře nebo se pokochat kulturou v cizí zemi, jednoduše do kapsy prostě budete muset sáhnout. To ale samozřejmě neznamená, že musíte při dražší dovolené utratit všechny peníze, které jste si na dovolenou tak dlouho šetřili. Naopak, existuje spousta racionálních způsobů, jak při cestování do zahraničí snížit výdaje, abyste se nemuseli příliš omezovat a přitom nezatížili svou peněženku.

Celá aktualita

Darujte na poslední chvíli neobyčejný zážitek

19.12.2016

Přesně za 5 dní nastane dlouho očekávaný Štědrý den. Den, na který se těší nejen nedočkavé děti, ale také dospělí. Proč by také ne, když je pod stromečkem mile překvapí nejeden dárek. Avšak vymyslet takový dárek, který opravdu potěší, není jednoduché. Pokud si na poslední chvíli stále lámete hlavu s výběrem dárků, přinášíme vám inspiraci.

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárek: Darujte zážitek

05.12.2016

Chcete své známé letos obdarovat něčím originálnějším, než jsou jen věcné dárky? Zdá se vám, že parfém či prefabrikované dárkové sady by vašeho známého omrzely? Pak je na čase poohlédnout se jinde, protože originální dárek na pultě obchodů nenajdete. Co takhle darovat zážitek?

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárky - wellness pobyty

21.11.2016

Darovat wellness pobyt jako vánoční dárek je skvělou příležitostí k tomu být originální a ukázat, že vám na obdarovaném opravdu záleží. Vždyť wellness pobyt dokáže člověka po celoročním shonu uvolnit jako nic na světě. Máme pro vás tři tipy, proč tento rok někoho tímto ne zrovna všedním dárkem obdarovat.

Celá aktualita

Tři důvody, proč je dovolená v Česku skvělá

31.10.2016

Jezdit na dovolenou do zahraničí je pro nás už více než čtvrt století bezproblémová záležitost. Poznávání nových zemí je rozhodně skvělým způsobem trávení volného času, ale i dovolená v Česku, kterou bohužel čím dál více z nás začíná podceňovat, je v mnoha ohledech zajímavá. Přitom se nemusí jednat jen o lyžování a jiné aktivity na horách, dovolená v naší zemi s sebou nese spoustu výhod!

Celá aktualita

28. říjen 2016: Navštivte úchvatná místa české historie

19.10.2016

Podzimní měsíce nás mimo jiné potěší i několika státními svátky. Ten nejbližší nás čeká 28. října při příležitosti oslavy Dne vzniku samostatného Československa. Někteří plánují prodloužený víkend na chalupě, jiní se těší na zajímavé akce, které se v tento slavnostní den konají.

Celá aktualita
Všechny aktuality