Úspory.cz >> Slevy >> S dovolenou na posledních chvíli ušetříte i zažijete dobrodružství
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

S dovolenou na posledních chvíli ušetříte i zažijete dobrodružství

25.06.2015 Slevy Také neradi plánujete letní dovolenou měsíce předem nebo prostě jen netušíte, kdy Vám zaměstnavatel dá padla? Sen o úžasné letní dovolené není nutné hned zahodit a smířit se s pobytem u Máchova jezera. Ideálním řešením může být dovolená ve stylu “last minute”.

Pro mnoho lidí je plánovaná dovolená doslova noční můrou. Je sice hezké mít v lednu jasno, na kterou pláž v létě zamíříte. Stačí vybrat zájezd a uhradit zálohu nebo dokonce celou dovolenou. Ale co když budete muset dovolenou zrušit? V lepším případě Vám cestovní kancelář vrátí část peněz, v horším případě přijdete o vše.

A tak se stále více lidí přiklání k dobrodružnější variantě plánování a volí tzv. last minute. “Na dovolenou jezdíme už několik let jedině na last minute. Je to trochu adrenalin, protože nikdy do poslední chvíle nevíme, kam vlastně pojedeme. Jezdíme vždy na začátku července a termíny začínáme hlídat zhruba tři týdny předem. Pak když se něco naskytne, okamžitě rezervujeme, platíme a letíme! Naše nejlepší dovolená byla na Samosu, kdy jsme v pondělí večer zájezd rezervovali, v úterý ráno platili a v noci jeli na letiště. Ve středu jsme se už opalovaly s mamkou na pláži,” vypráví Zuzana z Prahy, projektová manažerka.

Hodně muziky za málo peněz

Cestovní kanceláře tento trend přísně sledují a do své nabídky vždy zařazují zájezdy na poslední chvíli. Hlavní výhodou dovolených na poslední chvíli však bývá jejich cena. Cestovní kancelář mají zájem prodat zájezdy do posledního místečka, a tak pár dní před odjezdem je možné sehnat luxusní dovolenou doslova za pár kaček. Samozřejmě platí, že místo nadšení může následovat hořké zklamání. I u last minute dovolené se vyplatí přemýšlet.

Dovolená u moře není levnou záležitostí. Drahá je doprava, ubytování i jídlo. A k tomu ještě útrata na místě. To však nemusí platí vždy. Díky výhodným nabídkám last minut dovolených se tak můžete dostat do vysněné země i za polovičku původní ceny. Slevy dovolených v zahraničí se pohybují běžné kolem 10 až 30 procent, ale budete-li trpěliví, můžete narazit i na opravdu “luxusní nabídku”.

Pokud tedy rozpočet na dovolenou činí 15 až 20 tisíc korun, můžete si za tyto peníze užít dovolenou v původní hodnotě až 40 tisíc korun! I v tomto případě platí známé přísloví “dvakrát měř, jednou řež”. O dovolené si vždy zjistěte co nejvíce informací. Zákazníci, kteří si dovolenou zaplatit s předstihem a za původní cenu, budou mít vždy přednost. Ti ostatní mohou být snadno odbití horším pokojem či méně atraktivním výhledem.

Vyberte si i Vy svou ideální dovolenou na Úspory.cz!

Je libo prodloužený víkend v Londýně či luxusní dovolená v Thajsku?

Nabídka zájezdů last minute je poměrně široká, a tak si můžete i pár dní před začátkem dovolené vybrat to pravé. Je pouze na Vás, zda dáváte přednost poznávacím zájezdům či dovolené se sportovními aktivitami. Nabídky je možné také sledovat na slevových portálech, které pro Vás shromažďují desítky nabídek od různých cestovních kanceláří na jednom místě.

Samostatnou kapitolou jsou zájezdy kupované přímo na letišti. Jedná se o tzv. super last minute nebo buy and fly. Taková dovolená je opravdu superrychlá a super levná. Nabídka je však výrazně omezenější a zde opravdu záleží na štěstí. Na pražském letišti můžete narazit na stánky známých cestovních kanceláří, které zde vyprodávají zájezdy.

Největší slevy lze údajně na konci týdne. “Odlety jsou většinou o víkendech, největší slevy začínají už od pondělí. Je dobré přijít nejpozději ve čtvrtek. Když někdo přijede rovnou s kufry v pátek nebo v sobotu, také si vybere. Nesmí však mít o své dovolené jasnou představu," radí prodejkyně.

Lidé, kteří pravidelně cestují na posledních chvíli, nedoporučují číst recenze. U výprodeji prostě nelze čekat zázraky. “Nekoupíte pokoj s výhledem na moře, málo je hotelů na pláži, se službami pro děti či stravou all inclusive. Většinou to jsou hotely střední a nižší kategorie, maximálně s polopenzí," upozorňuje Dan Plovajko, mluvčí cestovní kanceláře Fischer.

Štítky: dovolená se slevou | dovolená u moře | last minute | pobyty v zahraničí | slevy | zahraniční dovolená se slevou |

Hodnocení článku:

Podobné články

Ušetřete za zimní dovolenou! Využijte slevy

26.02.2018

Zimní sezóna je v plném proudu. Na českých horách i v zahraničí se pilně lyžuje i běžkuje. Jaké plány máte pro letošní zimu vy? Pokud váháte, protože zimní dovolená není levnou záležitostí, dejte na naše tipy. Poradíme vám, jak a kde všude lze ušetřit.

Celá aktualita

Kam na Velikonoce? Inspirujte se našimi tipy na velikonoční výlety

03.04.2017

Velikonoce nás baví. Dospělí se těší na volný pátek a pondělí a děti zase na zábavnou koledovačku a spousty vykoledovaných dobrot. Víte už nyní, co budete dělat? Pokud ne, přinášíme vám pár tipů na zajímavé akce, které se v tyto dny konají po celé ČR.

Celá aktualita

Jak ušetřit při dovolené na ubytování

20.03.2017

Šetřit na cestování je poměrně obtížné. Pokud si člověk chce odpočinou u moře nebo se pokochat kulturou v cizí zemi, jednoduše do kapsy prostě budete muset sáhnout. To ale samozřejmě neznamená, že musíte při dražší dovolené utratit všechny peníze, které jste si na dovolenou tak dlouho šetřili. Naopak, existuje spousta racionálních způsobů, jak při cestování do zahraničí snížit výdaje, abyste se nemuseli příliš omezovat a přitom nezatížili svou peněženku.

Celá aktualita

Darujte na poslední chvíli neobyčejný zážitek

19.12.2016

Přesně za 5 dní nastane dlouho očekávaný Štědrý den. Den, na který se těší nejen nedočkavé děti, ale také dospělí. Proč by také ne, když je pod stromečkem mile překvapí nejeden dárek. Avšak vymyslet takový dárek, který opravdu potěší, není jednoduché. Pokud si na poslední chvíli stále lámete hlavu s výběrem dárků, přinášíme vám inspiraci.

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárek: Darujte zážitek

05.12.2016

Chcete své známé letos obdarovat něčím originálnějším, než jsou jen věcné dárky? Zdá se vám, že parfém či prefabrikované dárkové sady by vašeho známého omrzely? Pak je na čase poohlédnout se jinde, protože originální dárek na pultě obchodů nenajdete. Co takhle darovat zážitek?

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárky - wellness pobyty

21.11.2016

Darovat wellness pobyt jako vánoční dárek je skvělou příležitostí k tomu být originální a ukázat, že vám na obdarovaném opravdu záleží. Vždyť wellness pobyt dokáže člověka po celoročním shonu uvolnit jako nic na světě. Máme pro vás tři tipy, proč tento rok někoho tímto ne zrovna všedním dárkem obdarovat.

Celá aktualita

Tři důvody, proč je dovolená v Česku skvělá

31.10.2016

Jezdit na dovolenou do zahraničí je pro nás už více než čtvrt století bezproblémová záležitost. Poznávání nových zemí je rozhodně skvělým způsobem trávení volného času, ale i dovolená v Česku, kterou bohužel čím dál více z nás začíná podceňovat, je v mnoha ohledech zajímavá. Přitom se nemusí jednat jen o lyžování a jiné aktivity na horách, dovolená v naší zemi s sebou nese spoustu výhod!

Celá aktualita

28. říjen 2016: Navštivte úchvatná místa české historie

19.10.2016

Podzimní měsíce nás mimo jiné potěší i několika státními svátky. Ten nejbližší nás čeká 28. října při příležitosti oslavy Dne vzniku samostatného Československa. Někteří plánují prodloužený víkend na chalupě, jiní se těší na zajímavé akce, které se v tento slavnostní den konají.

Celá aktualita
Všechny aktuality