Úspory.cz >> Slevy >> Slevové portály mění papírové vouchery za digitální
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Slevové portály mění papírové vouchery za digitální

23.04.2016 Slevy Moderní technologie postupně ovládají každou oblast našeho života a výjimkou nejsou ani slevové portály. Zatímco kdysi bylo možné uplatnit pouze vytištěný slevový voucher, dnes si zákazník vystačí se svým chytrým mobilním telefonem. Podle vyjádření slevových portálů je cílem větší komfort zákazníků.

Slevové portály jdou s dobou a při tom jim pomáhají současné moderní technologie. Češi stále častěji nakupují online přes e-shopy a přitom používají nejen počítače, ale i chytré telefony a tablety. Stejným způsobem lze od podzimu loňského roku zakoupit i slevový voucher. Stačí zadat příslušný QR kód prostřednictvím chytrého mobilního telefonu či odesláním SMS zprávy a obratem obdržíte slevový voucher na vybrané zboží či službu. V žádném případě voucher netiskněte, nově stačí u obchodníka či poskytovatele služby ukázat mobilní telefon.

Tento krok slevových portálu je pozitivně hodnocen i z pohledu ekologického smyšlení. V době prosazování recyklace a úsporného myšlení je tištění papírových voucherů zbytečným mrháním přírodních zdrojů.

První byl opět Slevomat

Za dobu svého působení zákazníci Slevomatu vytiskli více než několik desítek milionů papírových voucherů. “Jen v roce 2015 zákazníci Slevomatu vytiskli devět milionů papírových voucherů. Portál teď ale s povinností prokazovat se papírovým voucherem končí. Nově se pro získání zboží či služby stačí prokázat sms v telefonu, nebo jen tak kódem uloženým v mobilu či notýsku,” uvedla Marie Chytilová, ředitelka největšího českého portálu Slevomat.

I podle dalších slevových portálů jsou papírové vouchery přežitkem a nové možnosti tak přispívají k většímu pohodlí zákazníků. Například portál Slever.cz papírové kupóny plánuje zrušit stejně jako Slevomat. Je to otázka pár měsíců. „Dosud byly k dispozici tištěné poukazy jen kvůli klientům, kteří vytištěný papír preferovali před jeho digitální verzí,“ říká Evžen Rejfíř ze Slever.cz. Za přežitek a navíc i zbytečnou zátěž pro životní prostředí považuje papírové kupony i Aleš Kotek z portálu Vykupto.cz. Pro usnadnění nákupu proto připravují speciální mobilní aplikaci.

Češi mají raději aplikace než QR kódy

Novinka je určená pro všechny, kteří ať už pravidelně nebo výjimečně nakupují na slevových portálech. Nejvíce však potěší tzv. mobilní surfaře, kteří jinak než online nenakupují. Slevové portály uvádí, že přes mobilní telefony, tablety a notebooky navštěvuje slevové portály více než třetina všech návštěvníků. Za 15 procenty všech objednávek stojí opět mobilní telefony a tablety. To znamená, že v podstatě každý šestý nákup byl uskutečněn pomocí mobilního telefonu. Uvedená čísla se budou pravděpodobně rychle zvyšovat.

Češi tuto změnu hodnotí pozitivně. Raději než QR kódy by však uvítali speciální mobilní aplikace. Podobným způsobem smýšlí i populární dopravce Student Agenty, který takto umožňuje nákup jízdenky se slevou. „Klienti na aplikacích oceňují to, že si do ní mohou uložit potřebné údaje a nemusí pokaždé vyplňovat nový formulář. Rezervaci tak vyřeší velmi rychle několika kliknutími v chytrém telefonu nebo tabletu a mohou se věnovat jiným věcem,“ řekl  Přemysl Vícha, obchodně-marketingový ředitel Student Agency.

Češi milují nákupy se slevou! Patříte mezi milovníky levných nákupů také vy? Pak nehledejte slevy na různých stránkách, když nejlepší slevy najdete pohromadě na Úspory.cz! Nakupte se slevou u nás a ušetříte peníze i čas!

Štítky: dárky se slevou | dovolená se slevou | nákupy se slevou | slevové portály | slevy | slevy každý den | slevy online | výhodné slevy |

Hodnocení článku:

Podobné články

Ušetřete za zimní dovolenou! Využijte slevy

26.02.2018

Zimní sezóna je v plném proudu. Na českých horách i v zahraničí se pilně lyžuje i běžkuje. Jaké plány máte pro letošní zimu vy? Pokud váháte, protože zimní dovolená není levnou záležitostí, dejte na naše tipy. Poradíme vám, jak a kde všude lze ušetřit.

Celá aktualita

Kam na Velikonoce? Inspirujte se našimi tipy na velikonoční výlety

03.04.2017

Velikonoce nás baví. Dospělí se těší na volný pátek a pondělí a děti zase na zábavnou koledovačku a spousty vykoledovaných dobrot. Víte už nyní, co budete dělat? Pokud ne, přinášíme vám pár tipů na zajímavé akce, které se v tyto dny konají po celé ČR.

Celá aktualita

Jak ušetřit při dovolené na ubytování

20.03.2017

Šetřit na cestování je poměrně obtížné. Pokud si člověk chce odpočinou u moře nebo se pokochat kulturou v cizí zemi, jednoduše do kapsy prostě budete muset sáhnout. To ale samozřejmě neznamená, že musíte při dražší dovolené utratit všechny peníze, které jste si na dovolenou tak dlouho šetřili. Naopak, existuje spousta racionálních způsobů, jak při cestování do zahraničí snížit výdaje, abyste se nemuseli příliš omezovat a přitom nezatížili svou peněženku.

Celá aktualita

Darujte na poslední chvíli neobyčejný zážitek

19.12.2016

Přesně za 5 dní nastane dlouho očekávaný Štědrý den. Den, na který se těší nejen nedočkavé děti, ale také dospělí. Proč by také ne, když je pod stromečkem mile překvapí nejeden dárek. Avšak vymyslet takový dárek, který opravdu potěší, není jednoduché. Pokud si na poslední chvíli stále lámete hlavu s výběrem dárků, přinášíme vám inspiraci.

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárek: Darujte zážitek

05.12.2016

Chcete své známé letos obdarovat něčím originálnějším, než jsou jen věcné dárky? Zdá se vám, že parfém či prefabrikované dárkové sady by vašeho známého omrzely? Pak je na čase poohlédnout se jinde, protože originální dárek na pultě obchodů nenajdete. Co takhle darovat zážitek?

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárky - wellness pobyty

21.11.2016

Darovat wellness pobyt jako vánoční dárek je skvělou příležitostí k tomu být originální a ukázat, že vám na obdarovaném opravdu záleží. Vždyť wellness pobyt dokáže člověka po celoročním shonu uvolnit jako nic na světě. Máme pro vás tři tipy, proč tento rok někoho tímto ne zrovna všedním dárkem obdarovat.

Celá aktualita

Tři důvody, proč je dovolená v Česku skvělá

31.10.2016

Jezdit na dovolenou do zahraničí je pro nás už více než čtvrt století bezproblémová záležitost. Poznávání nových zemí je rozhodně skvělým způsobem trávení volného času, ale i dovolená v Česku, kterou bohužel čím dál více z nás začíná podceňovat, je v mnoha ohledech zajímavá. Přitom se nemusí jednat jen o lyžování a jiné aktivity na horách, dovolená v naší zemi s sebou nese spoustu výhod!

Celá aktualita

28. říjen 2016: Navštivte úchvatná místa české historie

19.10.2016

Podzimní měsíce nás mimo jiné potěší i několika státními svátky. Ten nejbližší nás čeká 28. října při příležitosti oslavy Dne vzniku samostatného Československa. Někteří plánují prodloužený víkend na chalupě, jiní se těší na zajímavé akce, které se v tento slavnostní den konají.

Celá aktualita
Všechny aktuality