Úspory.cz >> Slevy >> Tipy na vánoční dárky: A co děti? Mají si s čím hrát?
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Tipy na vánoční dárky: A co děti? Mají si s čím hrát?

10.12.2015 Slevy Není žádným tajemstvím, že Vánoce a shon kolem nich si nejvíce užívají děti. Vánoční úklid je nezajímá, voňavé a chutné cukroví napeče maminka a uprostřed obývacího pokoje se jednoho dne zjeví nádherně ozdobený vánoční strom. A právě ten se jednoho krásného večera stane středobodem jejich zájmu.

Vánoce. Slovo, které vyvolá úsměv u každého dítěte. Jak by také ne. Pod tím krásným barvy hrajícím a světélkujícím vánočním stromem si již za pár dní budou s nadšenými výkřiky rozbalovat nesčetné dárky a překvapení. Některé dárky se stanou splněním jejich aktuálního dětského snu a jiné zpravidla ty praktičtější ocení až později. Dětské radosti však předchází každoroční rodičovské starosti. Jaké dárky koupit?

“Milý Ježíšku, pod stromečkem bych si přál…”

Nejlepším pomocníkem při výběru vhodných dárků jsou samotné děti. Abychom jim ponechali krásnou iluzi o existujícím kouzelném Ježíškovi, nechte je napsat dopis Ježíškovi a společně jej vložte za okno. Až se následující den dítě probudí a po dopisu nebude ani památky, začne jeho netrpělivé čekání.

Společně sepište dětská přání a představy. Dítě nenápadně veďte ke skromnosti. Množství dárků by mělo být přiměřené z jednoho prostého důvodu. Čím více hraček dítě dostane, tím spíše si jich nebude vážit. Jak by mohlo, když si již druhý den nebude pamatovat, co vše dostalo? Dítě, které naopak dostane méně dárků, se dokáže nadchnout pro každý z nich. Bude na to mít čas a nebude skákat od jedné věci k druhé.

Nejméně náročná jsou miminka

Nemluví, a přesto se stále usmívají. Malá miminka jsou jednoznačně nejvděčnější. Ještě nemají žádné představy o dárcích a nejsou ovlivněná rozmanitými televizními reklamami o všech těch super panenkách, vílách, autech či počítačových hrách, které musí mít každá holka a každý kluk. Ocení cokoliv, co se hýbe, dělá zvuky a jde to kousat nebo tahat. Nejenže si děti vyhrají, ale také se rozvíjí jejich smysly a motorické vlastnosti. Při výběru rozmanitých chrastítek, kousátek či gumových hraček do vany však dbejte na to, aby hračky byly nejen veselé, ale zároveň bezpečné.

Smysluplné hračky nebo vytoužené “zbytečnosti”?

Jako bychom to neznali. Děti chtějí vše bez ohledu na to, zda je to praktické či nikoliv. Bohužel jsou silně ovlivněné reklamou, která jim podbízí ty “nejlepší a nejkrásnější” hračky na světě. Víly létají až ke stropu, auta sama jezdí, roboti jsou kouzelní. Co naplat, že realita je jiná a měsíc po Vánocích již vytoužené hračky leží nepoužívané nebo dokonce rozbité v koutě dětského pokoje. Takový je prostě dětský svět. A proto jim nadělte i nějakou tu zbytečnost, kterou si tolik přejí.

Starší děti začínají mít vlastní rozum, naučte je jej používat. Určitě by pod stromečkem nemělo chybět něco, co si toužebně přejí. Vezměte také v potaz jejich zájmy a koníčky. Hraje váš syn fotbal? Kupte mu nové kopačky a v jeho zálibě jej aktivně podporujte. A co slečny? Rády si zpívají? Zkuste nějaký hudební nástroj, třeba se u nich projeví hudební talent nebo alespoň láska k hudbě.

Zároveň jim však nadělte hračky, které rozvíjí jejich kreativitu či fantazii. Dětské obchody jsou plné nejrůznějších kreativních hraček, stavebnic, hlavolamů či zábavných společenských her. Hlavu si koneckonců budete lámat při řešení zapeklitých úkolů společně. A malým i velkým školákům nezapomeňte propašovat pod stromeček i nějakou tu pěknou knihu plnou pohádek či dětských dobrodružných příběhů.

Radujte se, veselte se…

Co je však na Vánocích nejdůležitější, je pohodová rodinná atmosféra. Děti by měly mít radost nejen z dárků, ale také z atmosféry, která Vánoce doprovází. Najděte si pro sebe pár dní a věnujte se svým dětem. Hrajte s nimi společenské hry, vyrazte na výlety a užívejte si společný čas. Až vaše děti dospějí, budete na tyto chvilky rádi vzpomínat. A vaše děti to samé budou dělat i pro své děti.

Nevíte si rady s výběrem dárku pro děti? Inspirujte se na Úspory.cz a nakupte dárky se slevou!

Štítky: dárky se slevou | hračky | levné dárky pro děti | Vánoce | vánoční dárky | vánoční dárky pro děti |

Hodnocení článku:

Podobné články

Ušetřete za zimní dovolenou! Využijte slevy

26.02.2018

Zimní sezóna je v plném proudu. Na českých horách i v zahraničí se pilně lyžuje i běžkuje. Jaké plány máte pro letošní zimu vy? Pokud váháte, protože zimní dovolená není levnou záležitostí, dejte na naše tipy. Poradíme vám, jak a kde všude lze ušetřit.

Celá aktualita

Kam na Velikonoce? Inspirujte se našimi tipy na velikonoční výlety

03.04.2017

Velikonoce nás baví. Dospělí se těší na volný pátek a pondělí a děti zase na zábavnou koledovačku a spousty vykoledovaných dobrot. Víte už nyní, co budete dělat? Pokud ne, přinášíme vám pár tipů na zajímavé akce, které se v tyto dny konají po celé ČR.

Celá aktualita

Jak ušetřit při dovolené na ubytování

20.03.2017

Šetřit na cestování je poměrně obtížné. Pokud si člověk chce odpočinou u moře nebo se pokochat kulturou v cizí zemi, jednoduše do kapsy prostě budete muset sáhnout. To ale samozřejmě neznamená, že musíte při dražší dovolené utratit všechny peníze, které jste si na dovolenou tak dlouho šetřili. Naopak, existuje spousta racionálních způsobů, jak při cestování do zahraničí snížit výdaje, abyste se nemuseli příliš omezovat a přitom nezatížili svou peněženku.

Celá aktualita

Darujte na poslední chvíli neobyčejný zážitek

19.12.2016

Přesně za 5 dní nastane dlouho očekávaný Štědrý den. Den, na který se těší nejen nedočkavé děti, ale také dospělí. Proč by také ne, když je pod stromečkem mile překvapí nejeden dárek. Avšak vymyslet takový dárek, který opravdu potěší, není jednoduché. Pokud si na poslední chvíli stále lámete hlavu s výběrem dárků, přinášíme vám inspiraci.

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárek: Darujte zážitek

05.12.2016

Chcete své známé letos obdarovat něčím originálnějším, než jsou jen věcné dárky? Zdá se vám, že parfém či prefabrikované dárkové sady by vašeho známého omrzely? Pak je na čase poohlédnout se jinde, protože originální dárek na pultě obchodů nenajdete. Co takhle darovat zážitek?

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárky - wellness pobyty

21.11.2016

Darovat wellness pobyt jako vánoční dárek je skvělou příležitostí k tomu být originální a ukázat, že vám na obdarovaném opravdu záleží. Vždyť wellness pobyt dokáže člověka po celoročním shonu uvolnit jako nic na světě. Máme pro vás tři tipy, proč tento rok někoho tímto ne zrovna všedním dárkem obdarovat.

Celá aktualita

Tři důvody, proč je dovolená v Česku skvělá

31.10.2016

Jezdit na dovolenou do zahraničí je pro nás už více než čtvrt století bezproblémová záležitost. Poznávání nových zemí je rozhodně skvělým způsobem trávení volného času, ale i dovolená v Česku, kterou bohužel čím dál více z nás začíná podceňovat, je v mnoha ohledech zajímavá. Přitom se nemusí jednat jen o lyžování a jiné aktivity na horách, dovolená v naší zemi s sebou nese spoustu výhod!

Celá aktualita

28. říjen 2016: Navštivte úchvatná místa české historie

19.10.2016

Podzimní měsíce nás mimo jiné potěší i několika státními svátky. Ten nejbližší nás čeká 28. října při příležitosti oslavy Dne vzniku samostatného Československa. Někteří plánují prodloužený víkend na chalupě, jiní se těší na zajímavé akce, které se v tento slavnostní den konají.

Celá aktualita
Všechny aktuality