Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Díky rekordně nízkým úrokovým sazbám bude 2013 rokem refinancování hypoték

Aktuality

Díky rekordně nízkým úrokovým sazbám bude 2013 rokem refinancování hypoték

5. 4. 2013 Hypotéky

I přes velmi nízké úrokové míry nové hypoteční úvěry moc netáhnout. Dá se proto předpokládat, že se banky letos zaměří hlavně na současné zákazníky, kteří již nějakou tu půjčku na bydlení čerpají. Respektive se zaměří na klienty konkurenčních společností a pokusí se je přesvědčit k refinancování jejich stávajícího úvěru.

Ten komu letos končí fixační doba u hypotéky, se může radovat. Stane se totiž vybraným segmentem hned několika bankovních společností. Ty již nyní zasílají potenciálním klientům nabídky na refixaci úrokové míry a refinancování hypotéky. Celkově se může jednat až o 100 tisíc klientů. V absolutních hodnotách půjde o miliardy korun.

„Výsledky exkluzivního průzkumu UniCredit Bank odhalují, že 77 % žadatelů o refinancování hypotéky začne sbírat informace 2 až 5 měsíců před koncem jejich úrokové fixace, a více než polovina z nich se snaží o nové sazbě vyjednávat i s cizími bankami. Zájemci o refinancování však nemusí čekat na konec fixace jejich hypotéky, poskytneme jim ihned výhodnou úrokovou sazbu a garantujeme ji až do konce tohoto roku,“ vyjadřuje se k situaci Giovanni Guidi, ředitel osobního bankovnictví UniCredit Bank.

hypo

Letošní boom v refinancování začal už loni. Od léta totiž stabilně klesá úroková míra a právě toho se spotřebitelé snaží využít. Zafixovat si nyní úrokovou sazbu, která se klesla již na 2,89 %, znamená uspořit tisíce v následujících letech. Refinancováním hypotéky totiž může spotřebitel měsíčně ušetřit až několik stovek korun.

„Úrok pod 3 % je největším lákadlem refinancování“

Nejlépe na tom budou ti klienti, kterým letos končí 5-ti letá fixace. V roce 2008 se úroková míra u hypotečních úvěrů pohybovala kolem pěti a půl procent. V případě, že se takový spotřebitel rozhodne letos refinancovat, tak si do příštích let polepší téměř o tři procenta.

U refinancování úvěru na bydlení nejde pouze o nižší úrokovou sazbu. Nejdůležitější je zaplatit méně celkově. A na tom se z velké části podepíší také poplatky spojené s hypotékou. Nemá smysl znovu uzavírat hypoteční úvěr s úsporou na splátce 400 Kč, ale zaplatit o 400 Kč víc na poplatcích.

„Vyberte si takový úvěr, u kterého neplatíte poplatky za vedení úvěrového účtu. Od letošního roku jej totiž velká část bank přestala vybírat. Více se můžete dozvědět v našich starších článcích zde a zde

Co je to refinancování a kolik na něm můžete ušetřit, snadno zjistíte v naší sekci o refinancování hypotečních úvěrů. Rychle u nás najdete dostatek informací, díky kterým novou hypotéku objednáte ihned online, nebo Vám pomohou v jednání s novou bankou.

Hodnocení článku:

Podobné články

Hypotéky v roce 2018: Čekají nás změny?

16. 1. 2018

Uplynulý rok 2017 přinesl v oblasti hypoték poměrně zásadní změny. Došlo k omezení poskytované maximální výše hypotéky a začaly růst úrokové sazby. Co nám přinese rok 2018? Čekají nás další velké změny? Chystá ČNB nová omezení? Jaká bude dostupnost hypoték? Pojďme se podívat na to, co nás čeká a nemine.

Celá aktualita

3 nejčastější otázky, které se týkají hypoték

18. 12. 2017

Pořídit si dnes vlastní bydlení rozhodně není snadné. Pokud nemáte dost vlastních peněz, nemáte štědré rodiče nebo jste nezdědili byt po příbuzných, čekají vás se získáním hypotéky nemalé strasti. Připravte se předem na různé situace, které vás mohou potkat.

Celá aktualita

Tipy, jak prodat nemovitost a netratit

10. 7. 2017

Nabídka nemovitostí k prodeji je v současné době poměrně bohatá. Počítejte s tím, že pro úspěšný prodej své nemovitosti budete muset hnout prstem. Nejlépe všemi deseti. Už dávno nestačí vyvěsit inzerát “Na prodej”. Vhodného kupce si nejlépe najdete sami. Musíte jej nejen nalákat, ale především udržet.

Celá aktualita

Získání hypotéky bude obtížnější

1. 5. 2017

Poslední roky byly pro hypoteční trh velmi příznivé. Příznivé podmínky a zejména dlouhodobě nízké úrokové sazby způsobily rapidní nárůst zájmu o investici do vlastního bydlení i přes narůstající ceny nemovitostí. Jak se situace změnila po zásahu ČNB?

Celá aktualita

Připravte rodinný rozpočet na hypotéku. Poradíme vám, jak na to

13. 3. 2017

Nejčastěji využívaným způsobem, jak získat potřebné finance na vlastní bydlení, je hypotéka. S ohledem na vybranou nemovitost a její cenu hypotéka a s ní spojené poplatky z rodinného rozpočtu ukrojí každý měsíc podstatnou část. Aby vás hypotéka finančně netížila příštích 30 let, je více než důležité být na ni dobře připravený.

Celá aktualita

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úvěr není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

1 2 3 »