Úspory.cz >> Finance >> Nejúspěšnější finanční produkty roku 2018 mají Air Bank, UniCredit Bank, Equa bank a mBank
Aktuality

Nejúspěšnější finanční produkty roku 2018 mají Air Bank, UniCredit Bank, Equa bank a mBank

26.01.2019 Finance Letos se konal již 8. ročník soutěže “Finparáda.cz - Finanční produkt roku 2018”. Hodnoceno bylo celkem šest kategorií od půjček, přes spořící účty až po hypotéky. Nejvíce uspěly Air Bank, Equa Bank, mBank a UniCredit. Úspěch zaznamenala také relativně nová banka CREDITAS a nebankovní společnost Home Credit.

Pořadatelem soutěže “Finparáda.cz - Finanční produkt roku 2018” je analytická společnost Scott & Rose, provozovatel webových stránek specializovaných na finanční produkty Finparáda.cz. Nejedná se o žádné subjektivní anonymní hodnocení, ale odborné posudky vypracované skutečnými finančními odborníky. Výsledky soutěže jsou vyhlašovány vždy na konci ledna.

Metodika výpočtu pořadí je pevně daná a neměnná

Hodnoceno bylo celkem šest finančních produktů - bankovní osobní účet, spořicí účet, neúčelový spotřebitelský bankovní úvěr, konsolidace půjček, nebankovní mikropůjčky a hypotéky. V každé kategorii byly vyhlášeny tři nejlepší produkty, respektive nejlépe hodnocené banky, případně nebankovní finanční společnosti.

 

„Metodika výpočtu pořadí je pro každý žebříček pevně daná a po delší dobu neměnná,” vysvětluje Zdeněk Bubák, šéfredaktor Finparády.cz, a dodává: „U spořicích účtů například hodnotíme jak základní úrokové sazby, tak i sazby s bonusem, které klient obdrží po splnění určité podmínky. Posuzujeme také celé spektrum sazeb lišících se podle zůstatku peněz na účtu, a to pokud daná banka u spořicích účtů používá pásmové úročení.”

 

Součástí soutěže je Cena veřejnosti, kdy vítězný produkt určují sami klienti tím, že v průběhu roku dávají najevo svou spokojenost či naopak nespokojenost. Do finále se nakonec dostane pět společností, z nichž vzejde vítěz za pomoci anketního hlasování. Letos se vítězem Ceny veřejnosti stala Banka CREDITAS za produkt Spořicí účet.

Nejlepší bankovní účet nabízí opět Equa banka

První tři pozice obhájili vítězové z loňského roku, aniž by se změnil žebříček. Na prvním místě se opět umístila Equa bank (Běžný účet), druhé místo obhájila mBank (mKonto) a na třetím se udržela Air Bank (Malý tarif).

 

Equa bank zajistila první místo především bezpoplatková politika. Vedení Běžného účtu je zdarma, stejně tak příchozí a odchozí platby, výběry z bankomatů i otevření účtu v jiné měně. V zahraničí výběr z bankomatu vyjde na pouhých 9 korun. K účtu si lze navíc sjednat pojištění platebních karet a osobních věcí a cestovní pojištění.

Spořicí účet má nového vítěze - Air Bank

Také v této kategorii jsou stejné banky jako v loňském roce. Změnilo se však pořadí na prvních dvou místech. Nově se vítězem stala Air Bank (Spořící účtu) následovaná loňským vítězem Wüstenrot hypoteční banka (Wüstenrort Spořicí účet). Na třetím místě skončila stejně jako loni Sberbank (FÉR spoření PLUS).

 

Co dovedlo Air Bank na zlatou příčku? Byla to především bonusová sazba 1 % u vkladů do 250 000 korun a 0,2 % nad 250 000 korun. Na bonusovou sazbu má nárok klient, který zaplatí platební kartou nejméně pětkrát měsíčně. Zákazník může mít dokonce tři spořicí účty v různých měnách (české koruny, eura a americké dolary).

Spotřebitelský úvěr obhájila Air Bank

Air Bank se ocitla na první místě také v kategorii půjček s produktem Půjčka od Air Bank. Na druhém místě skončila ČSOB (Flexi půjčka na cokoliv) a třetí místo nově získala Komerční banka (Osobní úvěr). Druhé místo z loňského roku neobhájila UniCredit Bank (PRESTO Půjčka).

 

Vynikající hodnocení si Air Bank zasloužila díky nižším úrokovým sazbám. Zájemci mohou získat půjčku do 200 000 korun s úrokem od 5,9 % a půjčky nad 200 000 korun s úrokovou sazbu již od 4,9 %. Bonusovou sazbu mohou získat zákazníci s prvotřídní platební morálkou. Výhodou jsou nulové poplatky za poskytnutí a vedení půjčky. Zdarma je i mimořádná splátka a předčasné splacení půjčky.

Vítězem konsolidace půjček je znovu UniCredit Bank

UniCredit Bank možná neuspěla v kategorii půjček, podařilo se jí však obhájit první místo v kategorii Konsolidace půjček s produktem PRESTO Půjčka - Sloučení úvěrů. Na druhém místě se nově umístila MONETA Money Bank (Konsolidace půjček) a na třetím místě skončil vítěz z loňského roku Air Bank (Převedení půjček). Mezi vítězi se neumístila Česká spořitelna, která loni obsadila druhou příčku.

 

Produkt UniCredit Bank si vysoké hodnocení zasloužil díky mimořádně nízké úrokové sazby 2,6 %. Konsolidaci neboli sjednocení různých úvěrových produktů lze provést od 30 000 korun do 1 000 000 korun. U vyšších částek nad 300 000 korun může být vyžadován spolužadatel.

Nejvýhodnější hypotéka od mBank

Poslední “bankovní” kategorií jsou hypotéky. První místo obhájila mBank (mHypotéka Light), druhé a třetí místo se změnila. Druhé místo loni obsahila Česká spořitelna, kterou letos nahradila Fio banka (Fio hypotéka). Na třetím místě vystřídala původní UniCredit Bank Equa Bank (Účelová hypotéka).

 

Oproti předcházejícímu ročníku hypotéky hodně ovlivnily změny, za kterým stojí Česká národní banka. Zejména se jedná o nově zavedené limity DTI a DSTI. První místo mBank obhájila příznivými podmínkami pro zákazníky. Poskytnutí a vedení hypotéky od Equa banky je totiž zdarma. Vedle toho nabízí rozložení splátek až na 40 let, což není běžné. Garance úrokové sazby je dlouhá 30 dní od podpisu žádosti o hypotéku.

Nejlepší nebankovní společností zůstává Home Credit

Konkrétně se jedná o mikropůjčky, které jsou častým předmětem kritiky. Výjimku představuje mikropůjčku Kamali od Home Credit, která obhájila první místo z loňského roku. Stejné zůstaly i další příčky. Na druhém místě se opět umístila Zaplo půjčka a třetí pozici obhájila Via SMS (Rychlá SMS půjčka).

 

Kamali půjčka je mezi mikropůjčkami světlou výjimkou. Za každých půjčených 1000 korun zaplatí dlužník pouze 33 korun. Splatnost půjčky lze prodloužit a to za 49 korun za každých 1000 korun. Home Credit navíc zavedl novou službu, díky kterým si lze půjčku vyzvednout na terminálech Sazky.

 
Hodnocení článku:

Podobné články

Co všechno si můžete odečíst z daní? Pozor na novinky a snížené limity

12.03.2021

Pokud patříte do skupiny „šťastlivců“, kteří musí vyplňovat a podávat daňové přiznání, určitě vás bude zajímat, co všechno si můžete odečíst a kde snadno ušetřit. Oproti minulým letům zůstává většina podmínek stejná. Mění se ale některé limity odpočtů (například u nově obstaraných hypoték pro řešení bytových potřeb). Máme pro vás proto praktický přehled a přidáme i pár zaručených rad a tipů, jak při výpočtu daně co nejvíc ušetřit.

Celá aktualita

Nejlepší aplikace na správu svých financí: Vyzkoušejte tu od českých vývojářů nebo Australanů

12.02.2021

Platba tuhle, platba tam. Na konci měsíce s hrůzou zjistíte, že váš zůstatek na účtu je mnohem nižší, než jste si dosud mysleli. Mít pořádek ve vlastních financích je ale základ finanční gramotnosti a ostatně taky úspěchu. Jak mít peníze neustále pod kontrolou? Vyzkoušejte následující mobilní aplikace, které vám pomůžou se správou osobních financí.

Celá aktualita

Nebankovní půjčka: Kdy ji využít?

11.11.2020

S půjčkou má podle aktuálních statistik zkušenost zhruba každý druhý Čech. Drtivá většina zájemců o finanční injekci ale míří v první řadě do banky. Málokdo z nich však tuší, že tady na ně čeká poměrně náročný schvalovací proces s předem nejasným výsledkem. Bankovního úředníka bude totiž zajímat nejen bonita žadatele, ale také jeho příjmy nebo závazky z minula. Spousta žádostí tak skončí zamítnutím. Pokud je to i váš případ, zkuste štěstí u některé z nebankovních společností. Máme pro vás pár tipů na situace, v nichž se vyplatí nebankovní půjčky využít.

Celá aktualita

“Ošetřovné” pro OSVČ bylo prodlouženo až do konce června

06.05.2020

Kvůli pandemii nového typu koronaviru vláda zavedla řadu opatření s cílem zpomalit šíření nebezpečné nákazy. Jedním z prvních omezení bylo uzavření všech škol a dalších zařízení 11. března 2020. Rodiče malých dětí museli neplánovaně zůstat doma a pečovat o ně. Zatímco zaměstnanci mají zákonný nárok na ošetřovné, OSVČ nikoliv. Za této situace vláda OSVČ pečující o děti či hendikepované osoby nabídla ošetřovné ve výši 500 Kč denně až do 30. června.

Celá aktualita

Vláda schválila podporu pro společníky malých s. r. o. Vzorem byla Pětadvacítka pro OSVČ

05.05.2020

Podpůrný finanční program nazvaný “Pětadvacítka” dosud využily stovky tisíc OSVČ, jejichž podnikání bylo zasaženo epidemií koronaviru a s ní souvisejících omezení. Finanční správa uvedla, že ke dni 5. května 2020 bylo zpracováno přes 444 tisíc žádostí a vyplaceno více než 10,7 miliard korun. O kompenzační bonus však nemohli žádat všichni, například společníci malých s. r. o. Ministerstvo financí proto pro ně připravilo vlastní kompenzační bonus ve výši 500 Kč denně.

Celá aktualita

EET bylo odloženo do konce roku. Do té doby subjekty nemusí evidovat tržby

04.05.2020

V pondělí 4. května 2020 Ministerstvo financí schválilo odložení všech plánovaných vln elektronické evidence tržeb (EET) a to až do konce roku 2020. Do této doby nebudou muset tržby evidovat firmy z prvních dvou vln EET (velkoobchod, maloobchod, stravování a ubytování), ale ani subjekty, pro které měla povinnost EET platit od 1. května letošního roku.

Celá aktualita

COVID plus - záruční program pro české vývozce a velké podniky

27.04.2020

V pátek 24. dubna 2020 vláda schválila další program finanční pomoci pro české podniky. Tentokrát jde o program COVID plus, který připravilo Ministerstvo financí společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu a Exportní garanční a pojišťovací společností, a jedná se o systém záruk za splácení úvěrů. Pomoc je směřována na české exportní podniky.

Celá aktualita

“Pětadvacítka” pokračuje - OSVČ mohou žádat o příspěvek až do konce omezení

20.04.2020

9. dubna 2020 byl spuštěn program finanční pomoci OSVČ, jejichž činnost nějakým způsobem zasáhla pandemie koronaviru a s ním související omezení a opatření. Původně mělo jít o jednorázový příspěvek ve výši 25 000 Kč za období 12. března až 30. dubna. Vláda však rozhodla, že nárok na příspěvek budou mít OSVČ až do odvolání všech omezení.

Celá aktualita
Všechny aktuality