Úspory.cz >> Finance >> Nejúspěšnější finanční produkty roku 2018 mají Air Bank, UniCredit Bank, Equa bank a mBank
Aktuality

Nejúspěšnější finanční produkty roku 2018 mají Air Bank, UniCredit Bank, Equa bank a mBank

26.01.2019 Finance Letos se konal již 8. ročník soutěže “Finparáda.cz - Finanční produkt roku 2018”. Hodnoceno bylo celkem šest kategorií od půjček, přes spořící účty až po hypotéky. Nejvíce uspěly Air Bank, Equa Bank, mBank a UniCredit. Úspěch zaznamenala také relativně nová banka CREDITAS a nebankovní společnost Home Credit.

Pořadatelem soutěže “Finparáda.cz - Finanční produkt roku 2018” je analytická společnost Scott & Rose, provozovatel webových stránek specializovaných na finanční produkty Finparáda.cz. Nejedná se o žádné subjektivní anonymní hodnocení, ale odborné posudky vypracované skutečnými finančními odborníky. Výsledky soutěže jsou vyhlašovány vždy na konci ledna.

Metodika výpočtu pořadí je pevně daná a neměnná

Hodnoceno bylo celkem šest finančních produktů - bankovní osobní účet, spořicí účet, neúčelový spotřebitelský bankovní úvěr, konsolidace půjček, nebankovní mikropůjčky a hypotéky. V každé kategorii byly vyhlášeny tři nejlepší produkty, respektive nejlépe hodnocené banky, případně nebankovní finanční společnosti.

 

„Metodika výpočtu pořadí je pro každý žebříček pevně daná a po delší dobu neměnná,” vysvětluje Zdeněk Bubák, šéfredaktor Finparády.cz, a dodává: „U spořicích účtů například hodnotíme jak základní úrokové sazby, tak i sazby s bonusem, které klient obdrží po splnění určité podmínky. Posuzujeme také celé spektrum sazeb lišících se podle zůstatku peněz na účtu, a to pokud daná banka u spořicích účtů používá pásmové úročení.”

 

Součástí soutěže je Cena veřejnosti, kdy vítězný produkt určují sami klienti tím, že v průběhu roku dávají najevo svou spokojenost či naopak nespokojenost. Do finále se nakonec dostane pět společností, z nichž vzejde vítěz za pomoci anketního hlasování. Letos se vítězem Ceny veřejnosti stala Banka CREDITAS za produkt Spořicí účet.

Nejlepší bankovní účet nabízí opět Equa banka

První tři pozice obhájili vítězové z loňského roku, aniž by se změnil žebříček. Na prvním místě se opět umístila Equa bank (Běžný účet), druhé místo obhájila mBank (mKonto) a na třetím se udržela Air Bank (Malý tarif).

 

Equa bank zajistila první místo především bezpoplatková politika. Vedení Běžného účtu je zdarma, stejně tak příchozí a odchozí platby, výběry z bankomatů i otevření účtu v jiné měně. V zahraničí výběr z bankomatu vyjde na pouhých 9 korun. K účtu si lze navíc sjednat pojištění platebních karet a osobních věcí a cestovní pojištění.

Spořicí účet má nového vítěze - Air Bank

Také v této kategorii jsou stejné banky jako v loňském roce. Změnilo se však pořadí na prvních dvou místech. Nově se vítězem stala Air Bank (Spořící účtu) následovaná loňským vítězem Wüstenrot hypoteční banka (Wüstenrort Spořicí účet). Na třetím místě skončila stejně jako loni Sberbank (FÉR spoření PLUS).

 

Co dovedlo Air Bank na zlatou příčku? Byla to především bonusová sazba 1 % u vkladů do 250 000 korun a 0,2 % nad 250 000 korun. Na bonusovou sazbu má nárok klient, který zaplatí platební kartou nejméně pětkrát měsíčně. Zákazník může mít dokonce tři spořicí účty v různých měnách (české koruny, eura a americké dolary).

Spotřebitelský úvěr obhájila Air Bank

Air Bank se ocitla na první místě také v kategorii půjček s produktem Půjčka od Air Bank. Na druhém místě skončila ČSOB (Flexi půjčka na cokoliv) a třetí místo nově získala Komerční banka (Osobní úvěr). Druhé místo z loňského roku neobhájila UniCredit Bank (PRESTO Půjčka).

 

Vynikající hodnocení si Air Bank zasloužila díky nižším úrokovým sazbám. Zájemci mohou získat půjčku do 200 000 korun s úrokem od 5,9 % a půjčky nad 200 000 korun s úrokovou sazbu již od 4,9 %. Bonusovou sazbu mohou získat zákazníci s prvotřídní platební morálkou. Výhodou jsou nulové poplatky za poskytnutí a vedení půjčky. Zdarma je i mimořádná splátka a předčasné splacení půjčky.

Vítězem konsolidace půjček je znovu UniCredit Bank

UniCredit Bank možná neuspěla v kategorii půjček, podařilo se jí však obhájit první místo v kategorii Konsolidace půjček s produktem PRESTO Půjčka - Sloučení úvěrů. Na druhém místě se nově umístila MONETA Money Bank (Konsolidace půjček) a na třetím místě skončil vítěz z loňského roku Air Bank (Převedení půjček). Mezi vítězi se neumístila Česká spořitelna, která loni obsadila druhou příčku.

 

Produkt UniCredit Bank si vysoké hodnocení zasloužil díky mimořádně nízké úrokové sazby 2,6 %. Konsolidaci neboli sjednocení různých úvěrových produktů lze provést od 30 000 korun do 1 000 000 korun. U vyšších částek nad 300 000 korun může být vyžadován spolužadatel.

Nejvýhodnější hypotéka od mBank

Poslední “bankovní” kategorií jsou hypotéky. První místo obhájila mBank (mHypotéka Light), druhé a třetí místo se změnila. Druhé místo loni obsahila Česká spořitelna, kterou letos nahradila Fio banka (Fio hypotéka). Na třetím místě vystřídala původní UniCredit Bank Equa Bank (Účelová hypotéka).

 

Oproti předcházejícímu ročníku hypotéky hodně ovlivnily změny, za kterým stojí Česká národní banka. Zejména se jedná o nově zavedené limity DTI a DSTI. První místo mBank obhájila příznivými podmínkami pro zákazníky. Poskytnutí a vedení hypotéky od Equa banky je totiž zdarma. Vedle toho nabízí rozložení splátek až na 40 let, což není běžné. Garance úrokové sazby je dlouhá 30 dní od podpisu žádosti o hypotéku.

Nejlepší nebankovní společností zůstává Home Credit

Konkrétně se jedná o mikropůjčky, které jsou častým předmětem kritiky. Výjimku představuje mikropůjčku Kamali od Home Credit, která obhájila první místo z loňského roku. Stejné zůstaly i další příčky. Na druhém místě se opět umístila Zaplo půjčka a třetí pozici obhájila Via SMS (Rychlá SMS půjčka).

 

Kamali půjčka je mezi mikropůjčkami světlou výjimkou. Za každých půjčených 1000 korun zaplatí dlužník pouze 33 korun. Splatnost půjčky lze prodloužit a to za 49 korun za každých 1000 korun. Home Credit navíc zavedl novou službu, díky kterým si lze půjčku vyzvednout na terminálech Sazky.

 
Hodnocení článku:

Podobné články

Jak reklamovat a vyvarovat se omylům

19.01.2019

V dnešní době lze reklamovat v podstatě všechno. Ať už se jedná o neživé předměty, zvířata či služby, občas lidé prostě nejsou spokojeni s tím, co mají a rozhodnou se konat. Reklamace v takovém případě bývá prvním krokem.

Celá aktualita

8 tipů, jak mít osobní finance pod kontrolou

08.08.2018

Neustále kolem sebe slýcháme stesky mířené na nedostatek peněz. Chyba ale nebývá ani tak ve výši v platu, jako ve způsobu, jak s ním zacházíme. Vydělávat hodně totiž ještě neznamená totéž, jako být bohatý. Máme pro vás pár užitečných tipů, jak své osobní finance konečně dostat pod kontrolu.

Celá aktualita

3 základní tipy, jak snížit náklady na domácnost

25.07.2018

Provoz domácnosti měsíčně spolkne tisíce korun. Kromě hypotéky či nájmu největší výdaje představuje spotřeba energií, vody a jiné poplatky. I přes poměrně vysoké náklady spoustu domácností každoročně překvapí nedoplatek. Chcete snížit výdaje? Dejte na naše rady!

Celá aktualita

Češi upřednostňují bezkontaktní platby a stále častěji platí mobilním telefonem

01.06.2018

Stačí přiložit platební kartu k terminálu a během pár sekund je zaplaceno. Pro drtivou většinu Čechů se zadávání PINů a podpisování účtenek stalo téměř zapomenutou minulostí, ke které se rozhodně netouží vracet. Češi nejenže bezkontaktní platby zbožňují, ale zároveň vítají nové a hlavně rychlejší platební možnosti, jako je například platba mobilem.

Celá aktualita

8 kroků k finanční nezávislosti

19.02.2018

Život od výplaty k výplatě můžeme nazývat “bohémstvím” až do prvního většího průšvihu. Tento přístup lze ještě pochopit u mladého člověka. Začíná si teprve užívat výhod dospělého a nezávislého člověka a běžné záležitosti jej míjí velkým obloukem. I ten by ale v jistých momentech jistě ocenil finanční rezervu. Ta však nepřichází jen tak.

Celá aktualita

7 důvodů, proč osobní finance spravovat on-line

11.12.2017

Schovávat si vlastní peníze doma pod matraci už dávno nemá smysl. Naštěstí máme k dispozici možnosti, jak se o své peníze starat mnohem lépe a hlavně bezpečněji.Stále více spotřebitelů využíván on-line nástroje ke správě svých osobních financí. A my víme proč.

Celá aktualita

Plánujete vánoční dárky nakupovat online? Plaťte bezpečně

27.11.2017

Více než 70 procent Čechů se chystá alespoň část vánočních dárků nakoupit online. Oceňují nejen úsporu času a pohodlí při vybírání dárků, ale také úsporu peněz. Hodně obchodníků při online nákupech nabízí slevy. Znáte zásady bezpečného placení na internetu?

Celá aktualita

Škola investování vás naučí, jak nejlépe zhodnotit své peníze

16.10.2017

Od konce září až do konce listopadu proběhne celkem 34 bezplatných seminářů v rámci vzdělávacího projektu Škola investování. Pořádá jej Fio banka ve spolupráci s českou burzou RM-SYSTÉM a je určená pro všechny, kteří chtějí blíže poznat možnosti on-line investování.

Celá aktualita
Všechny aktuality