Úspory.cz >> Finance >> Nejlepší aplikace na správu svých financí: Vyzkoušejte tu od českých vývojářů nebo Australanů
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Nejlepší aplikace na správu svých financí: Vyzkoušejte tu od českých vývojářů nebo Australanů

12.02.2021 Finance Platba tuhle, platba tam. Na konci měsíce s hrůzou zjistíte, že váš zůstatek na účtu je mnohem nižší, než jste si dosud mysleli. Mít pořádek ve vlastních financích je ale základ finanční gramotnosti a ostatně taky úspěchu. Jak mít peníze neustále pod kontrolou? Vyzkoušejte následující mobilní aplikace, které vám pomůžou se správou osobních financí.

Debito: Víc než jen kontrola nad příjmy a výdaji

Díky mobilní aplikaci Debito budete mít pod kontrolou nejenom klasické výdaje, ale zároveň získáte přehled o veškerých svých smlouvách, věrnostních kartách, rozpočtech, dokladech, záručních listech i dalších osobních dokumentech. Zároveň budete mít po ruce pomocníka, který vám připomene, kdy je třeba něco zaplatit či vyřídit. 

Kromě toho vidíte, do kdy vám platí občanka nebo STK, kolik máte ještě bance doplatit za hypotéku nebo úvěr, kdy můžete změnit operátora, pojišťovnu nebo dodavatele energií. Nechybí ani informace o tom, kdy končí záruka na boty, nebo, kdy je třeba jít na další zdravotní prohlídku.

Wallet: Vymazlená finanční aplikace od českých vývojářů

Z českých luhů a hájů k nám zamířila „appka“ Wallet, která pochází z dílen českých vývojářů BudgetBakers a může se pochlubit více než jedním milionem instalací na Androidu. Aplikace vám pomůže flexibilně plánovat rozpočty a sledovat výdaje, abyste měli své finance vždy pod kontrolou a mohli se soustředit na budoucí cíle. 

Účty můžete sdílet s rodinou nebo partnerem a navíc můžete aplikaci propojit s účty některých bank (např. Česká spořitelna, ČSOB, Equa Bank, Fio Banka, LBBW Bank, mBank, PPF Banka, Raiffeisenbank, Sberbank a UniCredit Bank). 

Spendee: Další „appka“ z českých luhů a hájů

I další aplikace, kterou najdete pod označením Spendee, pochází od tuzemských vývojářů. Kromě Česka si ale díky vymazleným vychytávkám našla místo taky u uživatelů v zahraničí. Mezi největší výhody téhle aplikace patří nepochybně přehledná grafika, intuitivní ovládání a dostupnost v češtině. 

Aplikaci snadno propojíte se svým účtem a papírové účtenky, které do aplikace zadáváte ručně, můžete, stejně jako online transakce, spárovat s fotkou účtenky nebo faktury nebo je opatřit informací o lokalitě, kde jste platbu provedli. Jednotlivé výdaje pak můžete snadno řadit do kategorií pro ještě lepší přehlednost. 

1Money: Australané vědí, jak hospodařit

Další aplikace sice nepochází od tuzemských vývojářů, přesto si u našich uživatelů našla místo. O vývoj aplikace 1Money se zasloužili Australané, kteří lákají uživatele zejména na uživatelskou přívětivost a snadnou orientaci. Pokud je to proto vaše první aplikace na správu financí, určitě nebudete zklamáni. 

Aplikace umožňuje uživateli sledovat stav účtu, výši úspor nebo případných dluhů, a to i v cizích měnách díky automaticky aktualizovaným kurzům. Cloudová synchronizace navíc umožňuje sledování účtů na více zařízeních současně. Samozřejmostí je česká lokalizace a možnost stáhnout si „appku“ do chytrých telefonů s operačním systémem Android.

Money Manager Expense & Budget: Pěkná na pohled i práci

Poslední aplikace na správu financí, kterou v tomhle článku zmíníme, má možná maličko komplikovaný název. Ani to by vás ale nemělo odradit od jeho zadání do vyhledávače. Odměnou vám totiž bude vymazlená appka, která za vás hravě zvládne finanční plánování, kontrolu, sledování výdajů i správu osobních financí.

O kvalitě aplikace vás určitě přesvědčí i rekordní počet stažení, který se v současné době pohybuje okolo pěti milionů! Velké plus patří appce taky za grafické zpracování a přehlednost. Money Manager Expense & Budget si můžete stáhnout do chytrých telefonů s operačním systémem Android.

Štítky: finance | mobilní aplikace |

Hodnocení článku:

Podobné články

Jak se změnila platba kartou na internetu?

21.04.2021

Platba kartou na internetu je oblíbený způsob úhrady za pořizované zboží a služby. Pokud jste něco platili v letošním roce, nejspíš jste zaregistrovali změnu v ověřování uživatele. Přečtěte si, jak se změnila platba kartou na internetu.

Celá aktualita

Bankovní identita – co to znamená a jaké banky ji podporují?

12.04.2021

Bankovní identita umožňuje plošnou identifikaci online – na portálech veřejné správy i u soukromých e-shopů. Jak ji získáte? Nejspíš už ji máte – stačí, když se přihlašujete do internetového bankovnictví. Právě teď je ideální čas bankovní identitu vyzkoušet, třeba pro podání daňového přiznání nebo sčítání lidu.

Celá aktualita

Co všechno si můžete odečíst z daní? Pozor na novinky a snížené limity

12.03.2021

Pokud patříte do skupiny „šťastlivců“, kteří musí vyplňovat a podávat daňové přiznání, určitě vás bude zajímat, co všechno si můžete odečíst a kde snadno ušetřit. Oproti minulým letům zůstává většina podmínek stejná. Mění se ale některé limity odpočtů (například u nově obstaraných hypoték pro řešení bytových potřeb). Máme pro vás proto praktický přehled a přidáme i pár zaručených rad a tipů, jak při výpočtu daně co nejvíc ušetřit.

Celá aktualita

Nebankovní půjčka: Kdy ji využít?

11.11.2020

S půjčkou má podle aktuálních statistik zkušenost zhruba každý druhý Čech. Drtivá většina zájemců o finanční injekci ale míří v první řadě do banky. Málokdo z nich však tuší, že tady na ně čeká poměrně náročný schvalovací proces s předem nejasným výsledkem. Bankovního úředníka bude totiž zajímat nejen bonita žadatele, ale také jeho příjmy nebo závazky z minula. Spousta žádostí tak skončí zamítnutím. Pokud je to i váš případ, zkuste štěstí u některé z nebankovních společností. Máme pro vás pár tipů na situace, v nichž se vyplatí nebankovní půjčky využít.

Celá aktualita

“Ošetřovné” pro OSVČ bylo prodlouženo až do konce června

06.05.2020

Kvůli pandemii nového typu koronaviru vláda zavedla řadu opatření s cílem zpomalit šíření nebezpečné nákazy. Jedním z prvních omezení bylo uzavření všech škol a dalších zařízení 11. března 2020. Rodiče malých dětí museli neplánovaně zůstat doma a pečovat o ně. Zatímco zaměstnanci mají zákonný nárok na ošetřovné, OSVČ nikoliv. Za této situace vláda OSVČ pečující o děti či hendikepované osoby nabídla ošetřovné ve výši 500 Kč denně až do 30. června.

Celá aktualita

Vláda schválila podporu pro společníky malých s. r. o. Vzorem byla Pětadvacítka pro OSVČ

05.05.2020

Podpůrný finanční program nazvaný “Pětadvacítka” dosud využily stovky tisíc OSVČ, jejichž podnikání bylo zasaženo epidemií koronaviru a s ní souvisejících omezení. Finanční správa uvedla, že ke dni 5. května 2020 bylo zpracováno přes 444 tisíc žádostí a vyplaceno více než 10,7 miliard korun. O kompenzační bonus však nemohli žádat všichni, například společníci malých s. r. o. Ministerstvo financí proto pro ně připravilo vlastní kompenzační bonus ve výši 500 Kč denně.

Celá aktualita

EET bylo odloženo do konce roku. Do té doby subjekty nemusí evidovat tržby

04.05.2020

V pondělí 4. května 2020 Ministerstvo financí schválilo odložení všech plánovaných vln elektronické evidence tržeb (EET) a to až do konce roku 2020. Do této doby nebudou muset tržby evidovat firmy z prvních dvou vln EET (velkoobchod, maloobchod, stravování a ubytování), ale ani subjekty, pro které měla povinnost EET platit od 1. května letošního roku.

Celá aktualita

COVID plus - záruční program pro české vývozce a velké podniky

27.04.2020

V pátek 24. dubna 2020 vláda schválila další program finanční pomoci pro české podniky. Tentokrát jde o program COVID plus, který připravilo Ministerstvo financí společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu a Exportní garanční a pojišťovací společností, a jedná se o systém záruk za splácení úvěrů. Pomoc je směřována na české exportní podniky.

Celá aktualita
Všechny aktuality