Úspory.cz >> Cestovní pojištění >> Celoroční cestovní pojištění je mezi Čechy stále více oblíbenější
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Celoroční cestovní pojištění je mezi Čechy stále více oblíbenější

04.09.2018 Cestovní pojištění Čechům se daří. Více vydělávají a velmi rádi cestují. Až 64 % Čechů jezdí několikrát ročně na zahraniční dovolenou, ať už v doprovodu cestovní kanceláře nebo na vlastní pěst. Každý čtvrtý Čech proto využívá celoroční pojištění. Vyplatí se po finanční stránce a navíc se nehrozí, že by na cestovní pojištění zapomněli.

Společnost NMS provedla průzkum objednaný ERV Evropskou cestovní pojišťovnou, z jehož výsledků vyplynuly velice zajímavé informace. Více než 60 % Čechů každý rok stráví dovolenou v zahraniční trvající v průměru 7 až 10 dní. Nejčastěji na své spoluobčany narazíte v Chorvatsku, Řecku, Bulharsku, Egyptě a Turecku. Neobvyklé už nejsou ani exotické destinace. 41 % Čechů vyrazí do zahraničí 3krát ročně a 12 % dokonce 5krát. Cestovní pojištění na celý rok se vyplatí většinou od tří cest více.

Cestovní pojištění opakovaných výjezdů

V případě, že normálně žijete v České republice hovoří o pojištění opakovaných výjezdů. Během jednoho roku můžete do zahraniční vyrazit, kdykoliv se vám zachce. Žádný z výjezdů však nesmí být delší než 45-90 dní dle podmínek pojišťovny. Pokud byste v zahraničí strávili delší dobu, je nutné sjednat si odpovídající pojištění. Pro většinu zdatných cestovatelů je však ideální cestovní pojištění opakovaných výjezdů.

 

Při výběru vhodného cestovní pojištění na celý neřešte pouze cenu pojištění. Příliš levné pojištění může být hodně okleštěné. Ale ani vysoká cena není garancí kvality. Základní složkou každého cestovního pojištění jsou léčebné výlohy, kam patří například první ošetření, převoz, hospitalizace, léky a operace, repatriace apod. Součástí základní nabídky jsou také asistenční služby.

Porovejte a vyberte si to nejlepší cestovní pojištění za nejvýhodnější ceny na trhu.

Porovnat cestovní pojištění

Popřemýšlet byste se měli také nad vhodnými připojištěními. Zaplatíte sice o pár korun více, ale rozsah pojištění se značně rozšíří. Hodí se mít sjednané úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti a pojištění zavazadel. Pokud milujete adrenalinové sporty, ujistěte se, že se na ně vybrané pojištění vztahuje. Případně si připlaťte za připojištění rizikových a adrenalinových.

Čtyři příklady celoročního cestovního pojištění pro rok 2018

 

Pojišťovna AXA nabízí pojištění na celý rok ve třech variantách, přičemž délka jedné cesty může být až 90 dní. Varianty Reference (1 289 Kč pro Evropu, 2 758 Kč pro celý svět), Komfort (1 616 Kč pro Evropu, 4 064 Kč pro celý svět) a Excelence (2 466 Kč pro Evropu, 5 262 Kč pro celý svět) se liší výši pojistných limitů a rozsahem pojištění.

 

Česká pojišťovna má variabilní cestovní pojištění. Zákazníci mají na výběr dva různé limity léčebných výloh a volitelná připojištění. Nejdražší balíček vyjde na 2 610 Kč pro Evropu a 4 450 Kč pro celý svět.

 

ERV Evropská pojišťovna je specialistou na cestovní pojištění. Nabízí dvě varianty Comfort (3 280 Kč pro Evropu, 4 080 Kč pro celý svět) a Premium (4 490 Kč pro Evropu, 5 190 Kč pro celý svět). První balíček zahrnuje léčebné výlohy, úraz, odpovědnost, osobní věci a zrušení cesty. Druhá varianta má rozsah pojištění rozšířený o jízdu autem či riziko únosu.

 

UNIQA má ve své nabídce 3 tarify celoročního pojištění na cesty za nejnižší ceny. První varianta L5+ vychází na 400 Kč pro Evropu a 1 200 Kč pro celý svět. Následuje varianta K5+ za 600 Kč pro Evropu a 1 800 Kč pro celý svět a poslední nejlepší varianta K7+ stojí 1 200 Kč pro Evropu a 3 600 Kč pro celý svět.

 

Štítky: cestování do zahraničí | cestovní pojištění |

Hodnocení článku:

Podobné články

Dovolená v USA - vyberte si správné cestovní pojištění

11.07.2018

Spojené státy patří mezi nejvíce atraktivní místa. Nachází se zde ohromná města se specifickým stylem života i velmi rozdílné přírodní krásy od nekonečných pláží až po vysoké skalnaté hory. Návštěva Spojených státu představuje fantastický zážitek, na který nikdy nikdo nezapomene. Předtím než opustíte rodnou zemi, nezapomeňte na správné cestovní pojištění.

Celá aktualita

Cestování během těhotenství - do kdy je to bezpečné?

19.03.2018

Těhotenství není žádná nemoc, která by ženy vyřadila z běžného života na celých devět měsíců. Na druhou stranu je to přece jen náročnější období, které na budoucí maminky klade nemalé nároky. A jak je to cestováním do zahraniční? Pozor by si měly dávat zejména ženy v pokročilém těhotenství.

Celá aktualita

Cestovní pojištění na hory - nezapomínejte na pojištění odpovědnosti

12.03.2018

Stále více Čechů si uvědomuje možná rizika, která jim hrozí při cestování do zahraničí, například na zimní dovolenou. Aby se chránili pro případ nemoci či úrazu, navykli si sjednávat komerční cestovní pojištění. Stále však zapomínají, že škodu nemusí způsobit pouze sobě ale jiným osobám.

Celá aktualita

Chystáte se na hory? Nezapomeňte na cestovní pojištění

02.01.2018

Vánoce a oslavy nového roku máme úspěšně za sebou. Zima však zdaleka nekončí a spousta z vás má před sebou vysněnou dovolenou na lyžích. Lyžování a snowboarding patří k nejoblíbenějším zimním sportům, nejsou však bez rizika. Nezapomeňte si proto před odjezdem sjednat kvalitní cestovní pojištění.

Celá aktualita

Kvalitní cestovní pojištění zahrnuje i automatické prodloužení pojištění

24.07.2017

Žijeme v poklidné zemi, kde mezi nejhorší živelné události patří povodně jednou za pár let. V dobách letních dovolených však tisíce Čechů vyráží do exotičtějších krajů, kde jim dovolenou mohou pokazit daleko závažnější přírodní katastrofy. Například minulý týden řecký ostrov Kos zasáhlo silné zemětřesení. Stovky otřesených Čechů se nedostalo zpět do Čech včas kvůli zastavenému letištnímu provozu.

Celá aktualita

Je v běžném cestovním pojištění zahrnutý i terorismus?

03.07.2017

Před pár dny Evropu pobouřil další teroristický útok v Londýně, který si vyžádal mrtvé i zraněné. Dnes už bohužel neplatí, že k teroristickým útokům dochází pouze mimo Evropu, tyto tragédie se dějí stále blíže. Sledujte před každou cestou do ciziny varovná doporučení Ministerstva zahraničních věcí a zároveň se ujistěte, že vaše cestovní pojištění kryje riziko terorismu.

Celá aktualita

Jak si vybrat cestovní pojištění? Roli hraje destinace, délka i plánované aktivity

08.05.2017

Za pár dní odjíždíte na do zahraničí a rozhodli jste se pro vlastní bezpečnost a ochranu sjednat cestovní pojištění. Jak si tak klikáte návodem, tak postupně zjišťujete, že to není tak jednoduché. I cestovní pojištění si totiž můžete přizpůsobit na míru. Rozhodně platí, že je lepší být “přepojištěný”, než zapomenout na něco důležitého.

Celá aktualita

TOP 10 zimních destinací v Evropě

05.01.2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita
Všechny aktuality