Úspory.cz >> Cestovní pojištění >> Jak si vybrat cestovní pojištění? Roli hraje destinace, délka i plánované aktivity
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Jak si vybrat cestovní pojištění? Roli hraje destinace, délka i plánované aktivity

08.05.2017 Cestovní pojištění Za pár dní odjíždíte na do zahraničí a rozhodli jste se pro vlastní bezpečnost a ochranu sjednat cestovní pojištění. Jak si tak klikáte návodem, tak postupně zjišťujete, že to není tak jednoduché. I cestovní pojištění si totiž můžete přizpůsobit na míru. Rozhodně platí, že je lepší být “přepojištěný”, než zapomenout na něco důležitého.

Vzhledem k tomu, že se pomalu a jistě blíží období letních dovolených, téma cestovní pojištění se jistě dostane na přetřes vícekrát. Tentokrát se zaměříme na cestovní pojištění a jeho možností či typy, chcete-li.

Co je cestovní pojištění?

Nejprve se podívejme na cestovní pojištění jako takové. Komerční cestovní pojištění vám poskytne dostatek financí na pokrytí léčby v případě ošetření či léčby nemoci, případně úraze. Bez cestovního pojištění byste si vše museli platit ze svého a příliš vám nepomůže ani kartička evropského pojištění.

Porovejte a vyberte si to nejlepší cestovní pojištění za nejvýhodnější ceny na trhu.

Porovnat cestovní pojištění

K základnímu balíčku si můžete navrch sjednat doplňková připojištění sloužící k rozšíření rozsahu pojištění. Jedná se o:

 

  • Úrazové pojištění

  • Pojištění odpovědnosti za škodu

  • Pojištění rizikových sportů

  • Pojištění zavazadel

  • Pojištění storna

  • Pojištění právní ochrany

  • Pojištění nevyužité dovolené

  • Pojištění nákladů na veterinární péči o zvíře

  • Rozšířené Asistenční služba

Pozor na územní rozsah

Poměrně zásadní roli hraje cílová destinace. Většina pojišťoven totiž nabízí tři různé územní rozsahy. Cestovní pojištění pro Evropy nemá smysl, pokud vyrážíte na dovolenou do USA. Nezapomeňte si tedy vybrat odpovídající územní rozsah. Je logické, že cílová destinace může ovlivnit výši pojistného. Tradičně nejlevnější je Evropa.

Sportovní aktivity si raději připojistěte

Jaké aktivity na dovolené plánujete? Ano, i to hraje roli. Je rozdíl, zda se plánujete procházet po městečku nebo se chystáte vylézt na horský vrchol nad 3 000 m.n.m. V zásadě pojišťovny dělí cestovní pojištění na turistické, pracovní a sportovní.

 

Vybrané sportovní aktivity jako horolezectví, vysokohorská turistika, jachting, ferraty, downhill, paraglading, potápění a podobné považují pojišťovny za vysoce rizikové a adrenalinové sporty, které je nutné připojistit. Některé sporty připojistit dokonce nelze nebo je nutné využít speciální a drahé nabídky na pojištění.

Na jak dlouho vyrážíte?

Cestovní pojištění můžeme v zásadě rozdělit na krátkodobé a dlouhodobé. Krátkodobé je určené na krátké výjezdy za hranice nebo pro lidí, kteří do zahraničí vyráží minimálně. Pokud do zahraničí vyrážíte častěji, ať už pracovně nebo soukromě, rozhodně se vyplatí dlouhodobé cestovní pojištění uzavřené na celý rok. Ceny se samozřejmě liší, ale v zásadě celoroční pojištění vyjde při častějších cestách levněji.

 

NÁŠ TIP: Při výběru správného cestovního pojištění myslete na všechno - na to, kam jedete, na jak dlouho i co tam plánujete dělat. Pokud se vám úraz stane při lezení na skály, neobdržíte od pojišťovny ani korunu, pokud tuto aktivitu nebudete mít pojištěnou. Ušetřit pár korun se rozhodně nevyplácí.

 

Štítky: bezpečné cestování | cestování | cestovní pojištění |

Hodnocení článku:

Podobné články

Celoroční cestovní pojištění je mezi Čechy stále více oblíbenější

04.09.2018

Čechům se daří. Více vydělávají a velmi rádi cestují. Až 64 % Čechů jezdí několikrát ročně na zahraniční dovolenou, ať už v doprovodu cestovní kanceláře nebo na vlastní pěst. Každý čtvrtý Čech proto využívá celoroční pojištění. Vyplatí se po finanční stránce a navíc se nehrozí, že by na cestovní pojištění zapomněli.

Celá aktualita

Dovolená v USA - vyberte si správné cestovní pojištění

11.07.2018

Spojené státy patří mezi nejvíce atraktivní místa. Nachází se zde ohromná města se specifickým stylem života i velmi rozdílné přírodní krásy od nekonečných pláží až po vysoké skalnaté hory. Návštěva Spojených státu představuje fantastický zážitek, na který nikdy nikdo nezapomene. Předtím než opustíte rodnou zemi, nezapomeňte na správné cestovní pojištění.

Celá aktualita

Cestování během těhotenství - do kdy je to bezpečné?

19.03.2018

Těhotenství není žádná nemoc, která by ženy vyřadila z běžného života na celých devět měsíců. Na druhou stranu je to přece jen náročnější období, které na budoucí maminky klade nemalé nároky. A jak je to cestováním do zahraniční? Pozor by si měly dávat zejména ženy v pokročilém těhotenství.

Celá aktualita

Cestovní pojištění na hory - nezapomínejte na pojištění odpovědnosti

12.03.2018

Stále více Čechů si uvědomuje možná rizika, která jim hrozí při cestování do zahraničí, například na zimní dovolenou. Aby se chránili pro případ nemoci či úrazu, navykli si sjednávat komerční cestovní pojištění. Stále však zapomínají, že škodu nemusí způsobit pouze sobě ale jiným osobám.

Celá aktualita

Chystáte se na hory? Nezapomeňte na cestovní pojištění

02.01.2018

Vánoce a oslavy nového roku máme úspěšně za sebou. Zima však zdaleka nekončí a spousta z vás má před sebou vysněnou dovolenou na lyžích. Lyžování a snowboarding patří k nejoblíbenějším zimním sportům, nejsou však bez rizika. Nezapomeňte si proto před odjezdem sjednat kvalitní cestovní pojištění.

Celá aktualita

Kvalitní cestovní pojištění zahrnuje i automatické prodloužení pojištění

24.07.2017

Žijeme v poklidné zemi, kde mezi nejhorší živelné události patří povodně jednou za pár let. V dobách letních dovolených však tisíce Čechů vyráží do exotičtějších krajů, kde jim dovolenou mohou pokazit daleko závažnější přírodní katastrofy. Například minulý týden řecký ostrov Kos zasáhlo silné zemětřesení. Stovky otřesených Čechů se nedostalo zpět do Čech včas kvůli zastavenému letištnímu provozu.

Celá aktualita

Je v běžném cestovním pojištění zahrnutý i terorismus?

03.07.2017

Před pár dny Evropu pobouřil další teroristický útok v Londýně, který si vyžádal mrtvé i zraněné. Dnes už bohužel neplatí, že k teroristickým útokům dochází pouze mimo Evropu, tyto tragédie se dějí stále blíže. Sledujte před každou cestou do ciziny varovná doporučení Ministerstva zahraničních věcí a zároveň se ujistěte, že vaše cestovní pojištění kryje riziko terorismu.

Celá aktualita

TOP 10 zimních destinací v Evropě

05.01.2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita
Všechny aktuality