Úspory.cz >> Cestovní pojištění >> Kvalitní cestovní pojištění zahrnuje i automatické prodloužení pojištění
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Kvalitní cestovní pojištění zahrnuje i automatické prodloužení pojištění

24.07.2017 Cestovní pojištění Žijeme v poklidné zemi, kde mezi nejhorší živelné události patří povodně jednou za pár let. V dobách letních dovolených však tisíce Čechů vyráží do exotičtějších krajů, kde jim dovolenou mohou pokazit daleko závažnější přírodní katastrofy. Například minulý týden řecký ostrov Kos zasáhlo silné zemětřesení. Stovky otřesených Čechů se nedostalo zpět do Čech včas kvůli zastavenému letištnímu provozu.

Zemětřesení není v Řecku neobvyklý jev. To samé platí pro řadu dalších přímořských turistických destinací, kde si turista může v důsledku přírodní katastrofy neplánované prodloužit svůj pobyt. Nemluvě o zdravotních rizicích.

Nedávné zemětřesení na řeckém ostrově Kos způsobilo nejen materiální škody na budovách. Zaznamenány byly mnoha zranění a bohužel i dvě oběti. Také Čeští turisté byli zemětřesením zasaženi. Zraněn ani usmrcen nebyl naštěstí nikdo. Ti, co se měli vracet domů, si však svůj pobyt na ostrově neplánované prodloužili kvůli uzavřenému letišti.

Porovejte a vyberte si to nejlepší cestovní pojištění za nejvýhodnější ceny na trhu.

Porovnat cestovní pojištění

Nucené prodloužení pobytu v zahraničí lze pojistit

Při cestě do zahraničí je potřeba vzít v úvahu různá rizika. Při pobytu se můžete zranit nebo onemocnět. Většina turisty má pro tyto případy sjednané cestovní pojištění. Co se však stane, když je cestovatel v dané zemi přinucen zůstat déle a právě v této době dojde k pojistné události? Uhradí pojišťovna škody nebo ne i přesto, že prodloužení pobytu bylo nucené? Nejlepším řešením je kvalitní cestovní pojištění zahrnující automatické prodloužení pojištění v souvislosti s nuceným pobytem v zahraničí.

Tuto službu například poskytuje pojišťovna Allianz. Poprvé s ní přišla v roce 2011, kdy došlo k politickým nepokojům i sopečné činnosti. Klienti Allianz si tehdy mohli pojištění prodloužit až do data návratu. Dnes je tato služba k pojištění nabízena automaticky a bez navýšení pojistného. Mezi další pojišťovny nabízející automatické prodloužení cestovního pojištění patří ČSOB pojišťovna, Wüstenrot, Union pojišťovna, Pojišťovna VZP, banka Era a další. I ony nabízí automatické prodloužení doby pojištění na dobu nezbytnou k návratu a ve stejném rozsahu.

Základní podmínkou jsou závažné důvody pro prodloužení pobytu. Neznamená to tedy, že se rozhodnete zůstat na dovolené, protože je tam krásné počasí. Bezplatné a automatické prodloužení cestovního pojištění je možné pouze ze závažných a nepředvídatelných důvodů, mezi které patří zrušení letu, politické události, nepokoje, stávky, zemětřesení, záplav či jiné geologické a klimatické změny.

 

Štítky: bezpečné cestování | cestování | cestovní pojištění |

Hodnocení článku:

Podobné články

Celoroční cestovní pojištění je mezi Čechy stále více oblíbenější

04.09.2018

Čechům se daří. Více vydělávají a velmi rádi cestují. Až 64 % Čechů jezdí několikrát ročně na zahraniční dovolenou, ať už v doprovodu cestovní kanceláře nebo na vlastní pěst. Každý čtvrtý Čech proto využívá celoroční pojištění. Vyplatí se po finanční stránce a navíc se nehrozí, že by na cestovní pojištění zapomněli.

Celá aktualita

Dovolená v USA - vyberte si správné cestovní pojištění

11.07.2018

Spojené státy patří mezi nejvíce atraktivní místa. Nachází se zde ohromná města se specifickým stylem života i velmi rozdílné přírodní krásy od nekonečných pláží až po vysoké skalnaté hory. Návštěva Spojených státu představuje fantastický zážitek, na který nikdy nikdo nezapomene. Předtím než opustíte rodnou zemi, nezapomeňte na správné cestovní pojištění.

Celá aktualita

Cestování během těhotenství - do kdy je to bezpečné?

19.03.2018

Těhotenství není žádná nemoc, která by ženy vyřadila z běžného života na celých devět měsíců. Na druhou stranu je to přece jen náročnější období, které na budoucí maminky klade nemalé nároky. A jak je to cestováním do zahraniční? Pozor by si měly dávat zejména ženy v pokročilém těhotenství.

Celá aktualita

Cestovní pojištění na hory - nezapomínejte na pojištění odpovědnosti

12.03.2018

Stále více Čechů si uvědomuje možná rizika, která jim hrozí při cestování do zahraničí, například na zimní dovolenou. Aby se chránili pro případ nemoci či úrazu, navykli si sjednávat komerční cestovní pojištění. Stále však zapomínají, že škodu nemusí způsobit pouze sobě ale jiným osobám.

Celá aktualita

Chystáte se na hory? Nezapomeňte na cestovní pojištění

02.01.2018

Vánoce a oslavy nového roku máme úspěšně za sebou. Zima však zdaleka nekončí a spousta z vás má před sebou vysněnou dovolenou na lyžích. Lyžování a snowboarding patří k nejoblíbenějším zimním sportům, nejsou však bez rizika. Nezapomeňte si proto před odjezdem sjednat kvalitní cestovní pojištění.

Celá aktualita

Je v běžném cestovním pojištění zahrnutý i terorismus?

03.07.2017

Před pár dny Evropu pobouřil další teroristický útok v Londýně, který si vyžádal mrtvé i zraněné. Dnes už bohužel neplatí, že k teroristickým útokům dochází pouze mimo Evropu, tyto tragédie se dějí stále blíže. Sledujte před každou cestou do ciziny varovná doporučení Ministerstva zahraničních věcí a zároveň se ujistěte, že vaše cestovní pojištění kryje riziko terorismu.

Celá aktualita

Jak si vybrat cestovní pojištění? Roli hraje destinace, délka i plánované aktivity

08.05.2017

Za pár dní odjíždíte na do zahraničí a rozhodli jste se pro vlastní bezpečnost a ochranu sjednat cestovní pojištění. Jak si tak klikáte návodem, tak postupně zjišťujete, že to není tak jednoduché. I cestovní pojištění si totiž můžete přizpůsobit na míru. Rozhodně platí, že je lepší být “přepojištěný”, než zapomenout na něco důležitého.

Celá aktualita

TOP 10 zimních destinací v Evropě

05.01.2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita
Všechny aktuality