Úspory.cz >> Cestovní pojištění >> Dovolená v USA - vyberte si správné cestovní pojištění
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Dovolená v USA - vyberte si správné cestovní pojištění

11.07.2018 Cestovní pojištění Spojené státy patří mezi nejvíce atraktivní místa. Nachází se zde ohromná města se specifickým stylem života i velmi rozdílné přírodní krásy od nekonečných pláží až po vysoké skalnaté hory. Návštěva Spojených státu představuje fantastický zážitek, na který nikdy nikdo nezapomene. Předtím než opustíte rodnou zemi, nezapomeňte na správné cestovní pojištění.

Letenky jsou zakoupené, ubytování zajištěné, auto zarezervované a program dovolené do detailů naplánovaný. Datum odjezdu se blíží a cestovní horečka nabírá na síle. Zkuste ještě na pár minut zachovat chladnou hlavou a vyberte si kvalitní cestovní pojištění, které vás na cestách po Spojených státech dobře ochrání.

Vědět byste měli, že USA patří mezi nejdražší země na světě, co se týče zdravotní péče. Nikdy se proto nespoléhejte na cestovní pojištění, která jsou součástí platebních karet. Jejich parametry nebývají dostatečné. Úplně nesmyslné je odjíždět bez jakéhokoliv pojištění. Navíc cestovní pojištění mimo evropský kontinent mívá značně mít odlišné podmínky.

 

Až 600 tisíc korun za operaci slepého střeva

Před cestou do země nekonečných možností doporučujeme navštívit praktického lékaře a ujistit se, že jste v pořádku. Užíváte-li nějaké léky, nechte si předepsat dostatečné množství léků na celou dovolenou. Samozřejmostí by měla být návštěva a kontrola u zubaře, který může objevit nový kaz nebo narazit na jiný problém, který rozhodně nechcete řešit na dovolené v USA ani kdekoliv jinde.

Porovejte a vyberte si to nejlepší cestovní pojištění za nejvýhodnější ceny na trhu.

Porovnat cestovní pojištění

Zdravotní péče je ve Spojených státech velmi ale velmi drahá. Návštěva zubaře vás může vyjít na desítky tisíc korun, ošetření zlomeniny se může vyšplhat do řádu statisíců. Za den v nemocnici zaplatíte přes 40 tisíc korun. Zdánlivě obyčejná operace zánětu slepého střeva stojí 600 tisíc korun. V případě infarktu si připravte přes 4 miliony korun.

Pojišťovny uvádí, že průměrné náklady na léčbu pojištěného cestovatele dosahují 230 000 Kč. Rozhodně je lepší mít sjednané kvalitní cestovní pojištění, které za vás uhradí všechny náklady, než platit léčbu ze svého. Vzhledem k cenám zdravotní péči je poměrně drahé i samotné cestovní pojištění. Levněji dokonce vyjde pojištění do Afriky, Afganistanu či jiné “nebezpečnější” země. Proto je také USA vedeno jako samostatná oblast.

 

Jak si vybrat cestovní pojištění do USA

Nejjednodušší je vyřídit cestovní pojištění on-line. Můžete tak učinit přímo na stránkách své oblíbené a osvědčené pojišťovny. Pokud žádnou takovou nemáte, využijte on-line srovnání cestovního pojištění. V tomto případě je velmi důležité vybrat správnou cílovou destinaci, tedy USA. Kromě ceny se soustřeďte také na rozsah pojištění a výši pojistných limitů. Doporučeno je mít sjednané také pojištění odpovědnosti a pojištění zavazadel. Plánujete-li adrenalinové aktivity, ujistěte se, že jste správně pojištění. Velký vliv na cenu pojištění má věk. U starších lidí totiž hrozí větší riziko onemocnění či úrazu. Pozornost věnujte seznamu výluk z pojištění. Stručně a jasně, smlouvu o cestovním pojištění do USA si před schválením a zaplacením pojistného důkladně přečtěte.

Štítky: bezpečné cestování | cestování | cestování do zahraničí | cestovní pojištění |

Hodnocení článku:

Podobné články

Celoroční cestovní pojištění je mezi Čechy stále více oblíbenější

04.09.2018

Čechům se daří. Více vydělávají a velmi rádi cestují. Až 64 % Čechů jezdí několikrát ročně na zahraniční dovolenou, ať už v doprovodu cestovní kanceláře nebo na vlastní pěst. Každý čtvrtý Čech proto využívá celoroční pojištění. Vyplatí se po finanční stránce a navíc se nehrozí, že by na cestovní pojištění zapomněli.

Celá aktualita

Cestování během těhotenství - do kdy je to bezpečné?

19.03.2018

Těhotenství není žádná nemoc, která by ženy vyřadila z běžného života na celých devět měsíců. Na druhou stranu je to přece jen náročnější období, které na budoucí maminky klade nemalé nároky. A jak je to cestováním do zahraniční? Pozor by si měly dávat zejména ženy v pokročilém těhotenství.

Celá aktualita

Cestovní pojištění na hory - nezapomínejte na pojištění odpovědnosti

12.03.2018

Stále více Čechů si uvědomuje možná rizika, která jim hrozí při cestování do zahraničí, například na zimní dovolenou. Aby se chránili pro případ nemoci či úrazu, navykli si sjednávat komerční cestovní pojištění. Stále však zapomínají, že škodu nemusí způsobit pouze sobě ale jiným osobám.

Celá aktualita

Chystáte se na hory? Nezapomeňte na cestovní pojištění

02.01.2018

Vánoce a oslavy nového roku máme úspěšně za sebou. Zima však zdaleka nekončí a spousta z vás má před sebou vysněnou dovolenou na lyžích. Lyžování a snowboarding patří k nejoblíbenějším zimním sportům, nejsou však bez rizika. Nezapomeňte si proto před odjezdem sjednat kvalitní cestovní pojištění.

Celá aktualita

Kvalitní cestovní pojištění zahrnuje i automatické prodloužení pojištění

24.07.2017

Žijeme v poklidné zemi, kde mezi nejhorší živelné události patří povodně jednou za pár let. V dobách letních dovolených však tisíce Čechů vyráží do exotičtějších krajů, kde jim dovolenou mohou pokazit daleko závažnější přírodní katastrofy. Například minulý týden řecký ostrov Kos zasáhlo silné zemětřesení. Stovky otřesených Čechů se nedostalo zpět do Čech včas kvůli zastavenému letištnímu provozu.

Celá aktualita

Je v běžném cestovním pojištění zahrnutý i terorismus?

03.07.2017

Před pár dny Evropu pobouřil další teroristický útok v Londýně, který si vyžádal mrtvé i zraněné. Dnes už bohužel neplatí, že k teroristickým útokům dochází pouze mimo Evropu, tyto tragédie se dějí stále blíže. Sledujte před každou cestou do ciziny varovná doporučení Ministerstva zahraničních věcí a zároveň se ujistěte, že vaše cestovní pojištění kryje riziko terorismu.

Celá aktualita

Jak si vybrat cestovní pojištění? Roli hraje destinace, délka i plánované aktivity

08.05.2017

Za pár dní odjíždíte na do zahraničí a rozhodli jste se pro vlastní bezpečnost a ochranu sjednat cestovní pojištění. Jak si tak klikáte návodem, tak postupně zjišťujete, že to není tak jednoduché. I cestovní pojištění si totiž můžete přizpůsobit na míru. Rozhodně platí, že je lepší být “přepojištěný”, než zapomenout na něco důležitého.

Celá aktualita

TOP 10 zimních destinací v Evropě

05.01.2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita
Všechny aktuality