Úspory.cz >> Cestovní pojištění >> Je v běžném cestovním pojištění zahrnutý i terorismus?
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Je v běžném cestovním pojištění zahrnutý i terorismus?

03.07.2017 Cestovní pojištění Před pár dny Evropu pobouřil další teroristický útok v Londýně, který si vyžádal mrtvé i zraněné. Dnes už bohužel neplatí, že k teroristickým útokům dochází pouze mimo Evropu, tyto tragédie se dějí stále blíže. Sledujte před každou cestou do ciziny varovná doporučení Ministerstva zahraničních věcí a zároveň se ujistěte, že vaše cestovní pojištění kryje riziko terorismu.

Jak se vůbec české pojišťovny staví k otázce terorismu? Je v cestovním pojištění běžně zahrnuté nebo jej najdeme malým písmem napsané mezi výlukami? Situace není tak špatná, jak bychom se mohli domnívat. Právě naopak.

Cestovní pojištění většinou pomůže

Osm českých pojišťoven nabízí takové cestovní pojištění, které riziko terorismu kryje až do výše sjednaných pojistných limitů. Dalších šest pojišťoven v případě pojistné události terorismu uhradí pojištěnému výlohy v souvislosti s léčbou a převozem do ČR. Neuhradí však odškodné trvalých následků a smrti následkem teroristického útoku. Pouze dvě pojišťovny riziko terorismu zařadily do dlouhého seznamu pojistných výluk.

Porovejte a vyberte si to nejlepší cestovní pojištění za nejvýhodnější ceny na trhu.

Porovnat cestovní pojištění

 

Které české pojišťovny kryjí riziko terorismu, které nikoliv?

Pojišťovna

Cestovní pojištění

AEGON Pojišťovna

nenabízí

Allianz pojišťovna

pouze léčebné výlohy

AXA Česká republika

ano

Česká podnikatelská pojišťovna

ano

Česká pojišťovna

ano

ČSOB Pojišťovna

pouze léčebné výlohy

DIRECT Pojišťovna

ano

Ergo pojišťovna

pouze léčebné výlohy

ERV Evropská pojišťovna

ano

Generali Pojišťovna

pouze léčebné výlohy

Hasičská vzájemná pojišťovna

ano (pojištění od VZP)

Komerční pojišťovna

pouze léčebné výlohy

Kooperativa pojišťovna

pouze léčebné výlohy

MAXIMA pojišťovna

ne

MetLife

nenabízí

NN Životní pojišťovna

nenabízí

Pojišťovna České spořitelny

nenabízí

Pojišťovna VZP

ano

Slavia Pojišťovna

pouze léčebné výlohy

Uniqa pojišťovna

ano

Wüstenrot pojišťovna

ne

 

Hodně lidí se spoléhá na cestovní pojištění, které jim automaticky nabízí banky k platebním kartám. I zde však platí, že ne všechny riziko terorismu kryjí. Podívejte se na smluvní podmínky a ujistěte se, že vaše pojištění je v tomto směru bezpečné. V opačném případě doporučujeme sjednání kvalitnějšího komerčního pojištění.

Ministerstvo zahraničí varuje

Při plánování cesty se vyplatí sledovat webové stránky českého Ministerstva zahraničních věcí. To totiž sleduje situaci v Evropě i celém světě a v případě potřeby vydává varování. U některý oblastí jsou doporučení stálá, u jiných nikoliv. Když například v loňském roce došlo k teroristickému útoku v Belgii, vydala důrazné varování před její návštěvou právě z důvodu vyššího rizika dalšího útoku.

Tato varování jsou důležitá i pro pojišťovny, které je sledují. Pokud varování nevezmete v potaz a do aktuálně problematické oblasti vyrazíte, pojišťovna to pojme jako vědomý risk a v případě pojistné události vám nevyplatí pojistné plnění.

 

Štítky: cestování | cestovní pojištění | cestovní pojištění a pojištění terorismu |

Hodnocení článku:

Podobné články

Celoroční cestovní pojištění je mezi Čechy stále více oblíbenější

04.09.2018

Čechům se daří. Více vydělávají a velmi rádi cestují. Až 64 % Čechů jezdí několikrát ročně na zahraniční dovolenou, ať už v doprovodu cestovní kanceláře nebo na vlastní pěst. Každý čtvrtý Čech proto využívá celoroční pojištění. Vyplatí se po finanční stránce a navíc se nehrozí, že by na cestovní pojištění zapomněli.

Celá aktualita

Dovolená v USA - vyberte si správné cestovní pojištění

11.07.2018

Spojené státy patří mezi nejvíce atraktivní místa. Nachází se zde ohromná města se specifickým stylem života i velmi rozdílné přírodní krásy od nekonečných pláží až po vysoké skalnaté hory. Návštěva Spojených státu představuje fantastický zážitek, na který nikdy nikdo nezapomene. Předtím než opustíte rodnou zemi, nezapomeňte na správné cestovní pojištění.

Celá aktualita

Cestování během těhotenství - do kdy je to bezpečné?

19.03.2018

Těhotenství není žádná nemoc, která by ženy vyřadila z běžného života na celých devět měsíců. Na druhou stranu je to přece jen náročnější období, které na budoucí maminky klade nemalé nároky. A jak je to cestováním do zahraniční? Pozor by si měly dávat zejména ženy v pokročilém těhotenství.

Celá aktualita

Cestovní pojištění na hory - nezapomínejte na pojištění odpovědnosti

12.03.2018

Stále více Čechů si uvědomuje možná rizika, která jim hrozí při cestování do zahraničí, například na zimní dovolenou. Aby se chránili pro případ nemoci či úrazu, navykli si sjednávat komerční cestovní pojištění. Stále však zapomínají, že škodu nemusí způsobit pouze sobě ale jiným osobám.

Celá aktualita

Chystáte se na hory? Nezapomeňte na cestovní pojištění

02.01.2018

Vánoce a oslavy nového roku máme úspěšně za sebou. Zima však zdaleka nekončí a spousta z vás má před sebou vysněnou dovolenou na lyžích. Lyžování a snowboarding patří k nejoblíbenějším zimním sportům, nejsou však bez rizika. Nezapomeňte si proto před odjezdem sjednat kvalitní cestovní pojištění.

Celá aktualita

Kvalitní cestovní pojištění zahrnuje i automatické prodloužení pojištění

24.07.2017

Žijeme v poklidné zemi, kde mezi nejhorší živelné události patří povodně jednou za pár let. V dobách letních dovolených však tisíce Čechů vyráží do exotičtějších krajů, kde jim dovolenou mohou pokazit daleko závažnější přírodní katastrofy. Například minulý týden řecký ostrov Kos zasáhlo silné zemětřesení. Stovky otřesených Čechů se nedostalo zpět do Čech včas kvůli zastavenému letištnímu provozu.

Celá aktualita

Jak si vybrat cestovní pojištění? Roli hraje destinace, délka i plánované aktivity

08.05.2017

Za pár dní odjíždíte na do zahraničí a rozhodli jste se pro vlastní bezpečnost a ochranu sjednat cestovní pojištění. Jak si tak klikáte návodem, tak postupně zjišťujete, že to není tak jednoduché. I cestovní pojištění si totiž můžete přizpůsobit na míru. Rozhodně platí, že je lepší být “přepojištěný”, než zapomenout na něco důležitého.

Celá aktualita

TOP 10 zimních destinací v Evropě

05.01.2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita
Všechny aktuality