Úspory.cz >> Cestovní pojištění >> Cestovní pojištění na hory - nezapomínejte na pojištění odpovědnosti
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Cestovní pojištění na hory - nezapomínejte na pojištění odpovědnosti

12.03.2018 Cestovní pojištění Stále více Čechů si uvědomuje možná rizika, která jim hrozí při cestování do zahraničí, například na zimní dovolenou. Aby se chránili pro případ nemoci či úrazu, navykli si sjednávat komerční cestovní pojištění. Stále však zapomínají, že škodu nemusí způsobit pouze sobě ale jiným osobám.

Jistě víte, že standardní cestovní pojištění kryje nezbytné finanční náklady související s léčbou nemoci či úrazu vzniklém při pobytu v zahraničí. To znamená odvoz do zdravotního zařízení, hospitalizaci, ošetření, operace, léky, převoz do ČR, repatriaci apod. To, že si Češi rizika uvědomují a pojišťují se, je samozřejmě správné. Součástí pojištění by však v ideálním případě mělo být také pojištění odpovědnosti.

Cestovní pojištění “na doma”

Věděli jste, že si můžete sjednat také cestovní pojištění s platností na území ČR? Pokud ne, nemusíte se hned chytat za hlavu. O tzv. domácí cestovní pojištění je velmi nízký zájem. Češi se spoléhají na veřejné zdravotní pojištění, a pokud uvažují o doplňkovém pojištění, nejčastěji zvolí úrazové pojištění. Mnohem častěji se lze s domácím cestovním pojištěním setkat v případě lyžařských kurzů, lázeňských pobytů a vůbec akcí, kterých se účastní větší množství osob.

Porovejte a vyberte si to nejlepší cestovní pojištění za nejvýhodnější ceny na trhu.

Porovnat cestovní pojištění

“Úrazové pojištění patří mezi ta nejčastější pojištění, která mají lidé sjednaná. Co se týká propojištěnosti, odhad našich odborníku je, že zhruba 70 % našich klientů má sjednaný nějaký typ úrazového pojištění. Nejvíce si lidé pojišťují trvalé následky úrazu a dobu nezbytného léčení úrazu,“ uvedla Ivana Buriánková, mluvčí České pojišťovny.

Když pouhá omluva nestačí

Je jedno, zda sjíždíte svahy na českých horách nebo v zahraničí. K neštěstí může dojít kdekoliv a zranit přitom můžete nejen sebe. Nemáte-li však odpovídající pojištění, tedy pojištění odpovědnosti, způsobenou škodu budete dle zákona povinni uhradit ze svého. Například Milan Kaňa z Kooperativy uvádí, že pojištění odpovědnosti si k cestovnímu pojištění do zahraničí sjednává pouze 52 % klientů.

 

Při lyžování takové úrazy nejsou nijak neobvyklé, uvádí pojišťovny. „Během zimní sezony evidujeme desítky případů úrazů, zejména na lyžích, a často se setkáváme s tím, že si lyžaři neuvědomují, že v případě srážky musí poškozenému hradit újmu na zdraví, vybavení, ale také například ušlý zisk v době rekonvalescence,“ vysvětluje Vanda Kýpeť ze Slavia pojišťovny.

 

Nejedná se přitom o nic složitého, ani drahého. Stačí si k základnímu balíčku cestovního pojištění připojistit odpovědnost. Na “doma” vám postačí i pojistka na blbost, které si lze sjednat například k pojištění domácnosti. V obou případech je vhodné ujistit se, že jste zvolili dostatečně vysoký pojistný limit. Škoda způsobená na zdraví se může vyšplhat až do milionů korun (např. v případě trvalých následku).


Naše rada na závěr: Ani sebelepší pojištění vám nepomůže, pokud ke škodě dojde pod vlivem alkoholu. Buďte na horách opatrní a sklenku něčeho ostřejšího si dopřejte až poté, co se na lyžích dostatečně vyřádíte.

Štítky: cestování | cestovní pojištění | cestovní pojištění na hory |

Hodnocení článku:

Podobné články

Celoroční cestovní pojištění je mezi Čechy stále více oblíbenější

04.09.2018

Čechům se daří. Více vydělávají a velmi rádi cestují. Až 64 % Čechů jezdí několikrát ročně na zahraniční dovolenou, ať už v doprovodu cestovní kanceláře nebo na vlastní pěst. Každý čtvrtý Čech proto využívá celoroční pojištění. Vyplatí se po finanční stránce a navíc se nehrozí, že by na cestovní pojištění zapomněli.

Celá aktualita

Dovolená v USA - vyberte si správné cestovní pojištění

11.07.2018

Spojené státy patří mezi nejvíce atraktivní místa. Nachází se zde ohromná města se specifickým stylem života i velmi rozdílné přírodní krásy od nekonečných pláží až po vysoké skalnaté hory. Návštěva Spojených státu představuje fantastický zážitek, na který nikdy nikdo nezapomene. Předtím než opustíte rodnou zemi, nezapomeňte na správné cestovní pojištění.

Celá aktualita

Cestování během těhotenství - do kdy je to bezpečné?

19.03.2018

Těhotenství není žádná nemoc, která by ženy vyřadila z běžného života na celých devět měsíců. Na druhou stranu je to přece jen náročnější období, které na budoucí maminky klade nemalé nároky. A jak je to cestováním do zahraniční? Pozor by si měly dávat zejména ženy v pokročilém těhotenství.

Celá aktualita

Chystáte se na hory? Nezapomeňte na cestovní pojištění

02.01.2018

Vánoce a oslavy nového roku máme úspěšně za sebou. Zima však zdaleka nekončí a spousta z vás má před sebou vysněnou dovolenou na lyžích. Lyžování a snowboarding patří k nejoblíbenějším zimním sportům, nejsou však bez rizika. Nezapomeňte si proto před odjezdem sjednat kvalitní cestovní pojištění.

Celá aktualita

Kvalitní cestovní pojištění zahrnuje i automatické prodloužení pojištění

24.07.2017

Žijeme v poklidné zemi, kde mezi nejhorší živelné události patří povodně jednou za pár let. V dobách letních dovolených však tisíce Čechů vyráží do exotičtějších krajů, kde jim dovolenou mohou pokazit daleko závažnější přírodní katastrofy. Například minulý týden řecký ostrov Kos zasáhlo silné zemětřesení. Stovky otřesených Čechů se nedostalo zpět do Čech včas kvůli zastavenému letištnímu provozu.

Celá aktualita

Je v běžném cestovním pojištění zahrnutý i terorismus?

03.07.2017

Před pár dny Evropu pobouřil další teroristický útok v Londýně, který si vyžádal mrtvé i zraněné. Dnes už bohužel neplatí, že k teroristickým útokům dochází pouze mimo Evropu, tyto tragédie se dějí stále blíže. Sledujte před každou cestou do ciziny varovná doporučení Ministerstva zahraničních věcí a zároveň se ujistěte, že vaše cestovní pojištění kryje riziko terorismu.

Celá aktualita

Jak si vybrat cestovní pojištění? Roli hraje destinace, délka i plánované aktivity

08.05.2017

Za pár dní odjíždíte na do zahraničí a rozhodli jste se pro vlastní bezpečnost a ochranu sjednat cestovní pojištění. Jak si tak klikáte návodem, tak postupně zjišťujete, že to není tak jednoduché. I cestovní pojištění si totiž můžete přizpůsobit na míru. Rozhodně platí, že je lepší být “přepojištěný”, než zapomenout na něco důležitého.

Celá aktualita

TOP 10 zimních destinací v Evropě

05.01.2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita
Všechny aktuality