Úspory.cz >> Cestovní pojištění >> Cestování během těhotenství - do kdy je to bezpečné?
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Cestování během těhotenství - do kdy je to bezpečné?

19.03.2018 Cestovní pojištění Těhotenství není žádná nemoc, která by ženy vyřadila z běžného života na celých devět měsíců. Na druhou stranu je to přece jen náročnější období, které na budoucí maminky klade nemalé nároky. A jak je to cestováním do zahraniční? Pozor by si měly dávat zejména ženy v pokročilém těhotenství.

Lékaři cestování těhotným ženám obvykle nezakazují, ale opatrnost považují za důležitou. Pojišťovny se domnívají, že zhruba od 26. týdne těhotenství by těhotné ženy  již cestovat neměly, a proto jim odmítají poskytnout standardní cestovní pojištění. Cestování ve třetím trimestru už totiž považují za vysoce rizikové. To však neplatí po celou dobu.

Nejvhodnější dobou pro cestování je 4. až 7. měsíc

V tomto období většina těhotných žen překonala nepříjemné ranní nevolnosti a často se cítí mnohem lépe než na začátku. Cestování v tomto období neohrožuje matku, ani nenarozené dítě. Samozřejmě je důležité vybrat vhodnou destinaci a zvážit všechny možná zdravotní rizika. Jezdit tam, kde může být ohrožen i úplně zdravý člověk, je pro těhotnou ženu zbytečné riziko.

Porovejte a vyberte si to nejlepší cestovní pojištění za nejvýhodnější ceny na trhu.

Porovnat cestovní pojištění

Před cestou do zahraničí by se žena měla poradit se svým lékařem. I běžná nemoc totiž může vyvolat zdravotní komplikace. To platí zejména pro nás v exotických zemích, kde je příliš velké vedro a vlhko. Vhodné je sebou mít potvrzení od lékaře o dobrém zdravotní stavu.

Cestovní pojištění pouze do 3. trimestru

Pojišťovny se na těhotenství nedívají jako na nemoc a problém až od začátku třetího trimestru, což je období zhruba od 7. měsíce těhotenství (24. až 26. týden). Do této doby ženám cestovní pojištění nabízí bez výjimky. Problém mají ženy, které se nachází v rizikovém těhotenství bez ohledu na právě probíhající fázi těhotenství.

 

Ve třetím trimestru se ženy pojistit mohou, ne že ne. Takové cestovní pojištění však obvykle kryje pouze zdravotní péči a zákroky v případech, kdy je vážně ohrožen život matky a dítěte nebo obou (např. předčasný porod, náhlý kolaps, krvácení). S těhotnými ženami mají “problém” i letecké společnosti, které dost často vyžadují potvrzení od lékaře o způsobilosti těhotné ženy cestovat letadlem.

 

5 pravidel pro bezpečné cestování během těhotenství:

1. Cesta by neměla trvat déle než 5 až 6 hodin. Platí pro cesty autem, letadlem i jinými dopravními prostředky.

2. Na cesty pouze v pohodlném oblečení. Těsné oblečení, nepohodlná obuv může cestování hodně znepříjemnit.

3. Dostatek pauz během cesty. Zastavte si každou hodinku alespoň na 5 až 10 minut. Protáhněte se a projděte, aby se nohy důkladně prokrvily a nezačaly bolestivě otékat.

4. Používání bezpečnostních pásů v autě je naprosto bezpečné a dítěti neublíží. Vždy se v autě poutejte.

5. Pití a svačina vždy sebou. I na kratší cesty sebou mějte připravený dostatek pitné vody a na delší i svačinu.

 

Štítky: bezpečné cestování | cestování | cestovní pojištění |

Hodnocení článku:

Podobné články

Celoroční cestovní pojištění je mezi Čechy stále více oblíbenější

04.09.2018

Čechům se daří. Více vydělávají a velmi rádi cestují. Až 64 % Čechů jezdí několikrát ročně na zahraniční dovolenou, ať už v doprovodu cestovní kanceláře nebo na vlastní pěst. Každý čtvrtý Čech proto využívá celoroční pojištění. Vyplatí se po finanční stránce a navíc se nehrozí, že by na cestovní pojištění zapomněli.

Celá aktualita

Dovolená v USA - vyberte si správné cestovní pojištění

11.07.2018

Spojené státy patří mezi nejvíce atraktivní místa. Nachází se zde ohromná města se specifickým stylem života i velmi rozdílné přírodní krásy od nekonečných pláží až po vysoké skalnaté hory. Návštěva Spojených státu představuje fantastický zážitek, na který nikdy nikdo nezapomene. Předtím než opustíte rodnou zemi, nezapomeňte na správné cestovní pojištění.

Celá aktualita

Cestovní pojištění na hory - nezapomínejte na pojištění odpovědnosti

12.03.2018

Stále více Čechů si uvědomuje možná rizika, která jim hrozí při cestování do zahraničí, například na zimní dovolenou. Aby se chránili pro případ nemoci či úrazu, navykli si sjednávat komerční cestovní pojištění. Stále však zapomínají, že škodu nemusí způsobit pouze sobě ale jiným osobám.

Celá aktualita

Chystáte se na hory? Nezapomeňte na cestovní pojištění

02.01.2018

Vánoce a oslavy nového roku máme úspěšně za sebou. Zima však zdaleka nekončí a spousta z vás má před sebou vysněnou dovolenou na lyžích. Lyžování a snowboarding patří k nejoblíbenějším zimním sportům, nejsou však bez rizika. Nezapomeňte si proto před odjezdem sjednat kvalitní cestovní pojištění.

Celá aktualita

Kvalitní cestovní pojištění zahrnuje i automatické prodloužení pojištění

24.07.2017

Žijeme v poklidné zemi, kde mezi nejhorší živelné události patří povodně jednou za pár let. V dobách letních dovolených však tisíce Čechů vyráží do exotičtějších krajů, kde jim dovolenou mohou pokazit daleko závažnější přírodní katastrofy. Například minulý týden řecký ostrov Kos zasáhlo silné zemětřesení. Stovky otřesených Čechů se nedostalo zpět do Čech včas kvůli zastavenému letištnímu provozu.

Celá aktualita

Je v běžném cestovním pojištění zahrnutý i terorismus?

03.07.2017

Před pár dny Evropu pobouřil další teroristický útok v Londýně, který si vyžádal mrtvé i zraněné. Dnes už bohužel neplatí, že k teroristickým útokům dochází pouze mimo Evropu, tyto tragédie se dějí stále blíže. Sledujte před každou cestou do ciziny varovná doporučení Ministerstva zahraničních věcí a zároveň se ujistěte, že vaše cestovní pojištění kryje riziko terorismu.

Celá aktualita

Jak si vybrat cestovní pojištění? Roli hraje destinace, délka i plánované aktivity

08.05.2017

Za pár dní odjíždíte na do zahraničí a rozhodli jste se pro vlastní bezpečnost a ochranu sjednat cestovní pojištění. Jak si tak klikáte návodem, tak postupně zjišťujete, že to není tak jednoduché. I cestovní pojištění si totiž můžete přizpůsobit na míru. Rozhodně platí, že je lepší být “přepojištěný”, než zapomenout na něco důležitého.

Celá aktualita

TOP 10 zimních destinací v Evropě

05.01.2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita
Všechny aktuality