Úspory.cz >> Bezpečné půjčky
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned

Aktuality

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30.03.2017

Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Celá aktualita

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29.09.2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Nejbezpečnějšími poskytovateli půjček jsou Komerční banka, Air Bank a Home Credit

01.12.2015

Které banky a nebankovní úvěrové společnosti nabízí opravdu bezpečné a férové půjčky? Právě na bezpečnost poskytovaných bankovních a nebankovních půjček se zaměřuje každoroční Studie prováděná organizací Navigátor bezpečného úvěru. Letošní výsledky ukázaly, že úroveň bezpečnosti stále stoupá.

Celá aktualita

Zkušenost s půjčkou mají již dvanáctileté děti

07.11.2015

Mezi dětmi se rozmohl nezdravý trend, který může ovlivnit jejich schopnosti hospodařit s penězi v dospělosti. Již dvanáctileté děti mají zkušenosti s půjčkami a to opakovaně. Příčinou je touha žít v nadbytku, přitom však nemají zdání, jak toho dosáhnout.

Celá aktualita

Půjčky před výplatou jsou bezpečné. Splácet je však musíte včas

07.09.2015

V Česku se šíří nový byznys. Jsou jimI tzv. půjčky před výplatou, rychlé půjčky nebo také mikropůjčky. Všechny znamenají v podstatě to samé a spojují je tři věci: nízké částky, krátká doba splatnosti a vysoké RPSN. Jsou půjčky před výplatou bezpečné nebo naopak rizikové? Záleží na úhlu pohledu.

Celá aktualita

V letních měsících stoupá počet půjček na dovolenou

01.09.2015

Celý rok dřiny vyžaduje patřičný odpočinek. Během léta tak stovky lidí vyráží strávit vysněnou dovolenou k moři, do hor či do exotických krajů. Ne každý si však může dražší dovolenou dovolit. Pro mnohé se řešením stane půjčka. Prosluněné zážitky však brzy vyprchají, ale nepříjemné splátky zůstanou.

Celá aktualita

Až třetina studentů je zatížena splácením půjček

13.08.2015

Studenti vysokých škol si ve většině případu na život i studium vydělávají sami a bez finanční podpory rodičů. Peníze získávají z brigád a někteří z nich mají zaměstnání dlouhodobě na kratší úvazek. V případě nedostatku peněz si nebojí vzít půjčku. Ne vždy ji však dokáží splácet bez problémů.

Celá aktualita

Změny pravidel omezí nepoctivé poskytovatele půjček

23.07.2015

Novela zákona o spotřebitelských půjčkách přináší změny, které mají konečně zatočit s lichvářskými praktikami. Návrh novely zákona připravovalo několik měsíců ministerstvo financí. Nyní se konečně novela nachází v připomínkovém řízení. Pokud půjde vše dobře, může vejít v platnost již příští rok.

Celá aktualita

1 2 »