Úspory.cz >> Půjčky před výplatou >> Půjčky před výplatou jsou bezpečné. Splácet je však musíte včas
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Půjčky před výplatou jsou bezpečné. Splácet je však musíte včas

07.09.2015 Půjčky před výplatou V Česku se šíří nový byznys. Jsou jimI tzv. půjčky před výplatou, rychlé půjčky nebo také mikropůjčky. Všechny znamenají v podstatě to samé a spojují je tři věci: nízké částky, krátká doba splatnosti a vysoké RPSN. Jsou půjčky před výplatou bezpečné nebo naopak rizikové? Záleží na úhlu pohledu.

Porovnávat krátkodobé a dlouhodobé půjčky není zcela odpovídající. Zatímco RPSN uváděné u dlouhodobých půjček s dobou splatnosti delší než dvanáct měsíců je přesným ukazatelem výhodnosti a ceny půjčky, u krátkodobé půjčky hodnota RPSN smysl nemá.

"Jaký má smysl počítat roční průměr z něčeho, co ani rok netrvá? Úvěrové firmy mají s každou půjčkou spojeny přibližně stejné náklady, ať už půjčují deset korun, nebo sto tisíc na sedm nebo třeba tisíc dnů,” vysvětluje Kateřina Černovská z Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů.

Matoucími jsou tak hodnoty, které poukazují na RPSN ve výši stovek až tisíců procent. RPSN totiž uvádí veškeré náklady ve vztahu k celému roku, avšak splatnost krátkodobých půjček se pohybuje kolem jednoho měsíce. A platí, že čím nižší půjčka a kratší doba splatnosti, tím vyšší RPSN bývá.

Pozor na sankce

Mnohem větší důraz by spotřebitelé měli klást na smluvní podmínky jako takové. Při výběru půjčky by se měli soustředit na celkovou cenu půjčku, tedy částku, kterou v závěru zaplatí. Pokud si tedy spotřebitel potřebuje půjčit například 5 000 korun, mělo by pro něj být rozhodující, zda zaplatí 6 000 korun nebo 10 000 korun včetně poplatku (úroku) za poskytnutí půjčky.

Na ceně půjčky mohou mít zásadní vliv sankční poplatky. Mnoho společností (bohužel) s oblibou poskytuje půjčky finančně slabým jedinotlivcům či rodinám. Důvod je očividný. Hlavním zdrojem zisků těchto společností není úrok z poskytnuté půjčky, ale právě sankční poplatky, které těmto lidem naúčtují za pozdně uhrazené splátky. A tyto částky mohou z původně nízké částky učinit velmi zásadní dluh. Konečné RPSN se může vyšplhat až do milionových částek. A s tímto souvisí i otázka bezpečnosti půjček před výplatou.

Bez ohledu na typ půjčky splácejte včas

Ať už jste si vybrali půjčku na 5 let nebo 30 dnů, vždy uhraďte splátku či splátky včas. Vyhnete se tak případným problémům se splácením a především navyšováním ceny půjčky o sankční poplatky. A ty v mnoha případech bývají velmi vysoké. Pokud si tedy nejste jistí, že zvolenou půjčku nebudete schopni dlouhodobě splácet, raději se jí vyhněte. Půjčky si vždy berte pouze do takové výše, která pro Vás nebude likvidační.

Půjčky před výplatou do výše 5 000 korun navíc nespadají pod zákon o spotřebitelském úvěru. To znamená, že spotřebitel má poměrně omezená práva, a o to více by měl být opatrnější při výběru úvěrové společnosti. Česká legislativa rovněž nijak nereguluje výši RPSN. "Česká obchodní inspekce neposuzuje výši RPSN, ale splnění povinností stanovených zákonem o spotřebitelském úvěru. Každý člověk by měl u krátkodobých půjček zvážit, zda je pro daný účel cena půjčky, tedy o kolik za půjčení peněz zaplatí navíc, přijatelná,”  říká Miloslava Fléglová, mluvčí České obchodní inspekce.

Která půjčka je nejvýhodnější?

Na trhu patří aktuálně k nejúspěšnějším půjčkám před výplatou Japonská půjčka od Home Credit. Tento produkt byl ještě nedávno znám pod testovacím názvem Click Credit. Výhoda této mikropůjčky spočívá ve velmi nízkém poplatku, který činí pouze 33 korun z každé půjčené tisícikoruny. To znamená, že RPSN při době splatnosti 30 dní je 47 procent.

Půjčky před výplatou mohou být dobrým řešením a finanční pomocí v nouzi. Je však nutné k nim přistupovat s rozvahou. "Pokud mikropůjčkou člověk vykryje neočekávaný náklad a půjčku brzy splatí, může to pomoct. Ale v naprosté většině si lidé takovouto půjčku berou každý měsíc, a to je pochopitelně špatně," říká Daniel Hůle z Člověka v tísni.

TIP: Když půjčku, tak bezpečnou a od ověřené společnosti. Přesně takové nyní najdete na Půjčky.cz.

Štítky: bezpečné půjčky | nebankovní půjčky | půjčky online | půjčky před výplatou | RPSN | sankční poplatky u půjček |

Hodnocení článku:

Podobné články

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

01.02.2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Snadná půjčka od TOMMY STACHI – půjčka pro všechny a pro všechno

30.01.2017

Rozmýšlíte se, kde si půjčit peníze? Rádi bychom Vám představili Snadnou půjčku od společnosti TOMMY STACHI s.r.o., která představuje zajímavou alternativu k bankovním půjčkám. Mezi její hlavní přednosti patří rychlost a jednoduchost vyřízení, bezúčelnost, možnost předčasného splacení zdarma a získání peněz v hotovosti do 20 minut. Co dalšího od ní můžete očekávat?

Celá aktualita

Japonská půjčka – Řešení, když vás překvapí nečekaný výdaj nebo chybí pár korun do výplaty

17.01.2017

Pokazila se vám lednička a nemáte z čeho zaplatit opravu? Výplata vám tento měsíc přijde pozdě? Museli jste své ratolesti zajistit lyžařské vybavení a teď přemýšlíte, jak do příští výplaty vyjdete? Nejvýhodnějším a nejbezpečnějším řešením je Japonská půjčka. Podívejte se, na co si dát pozor u mikropůjček a který poskytovatel má nejnižší poplatky.

Celá aktualita

Konec neférových půjček před výplatou v Čechách?

02.12.2016

Krátkodobé půjčky si našly své příznivce a není divu. Drobné potíže vyřeší za okamžik a půjčku splatí do měsíce. Život se vrátí do normálních kolejí. Ovšem, pokud vše jde dobře. Na krátkodobé půjčky se snáší vlna kritiky, a to zejména na část poskytovatelů, které nelze označit jinak než jako podvodníky a lichváře.

Celá aktualita

Pětitisícová půjčka od Air Bank – alternativa rychlé půjčky?

09.11.2016

Poměrně mladá banka Air Bank, která patří do skupiny PPF , se už od svého počátku prezentuje jako moderní a spolehlivá banka, konkurující společně s dalšími mladými bankami zaběhlým a „ne-cool“ bankám. Jednou z velmi zajímavých možností, které Air Bank nabízí, je také rychlá a dostupná půjčka od 5000 Kč.

Celá aktualita

Japonská půjčka – nejbezpečnější půjčka před výplatou

22.09.2016

Japonská půjčka funguje na trhu s půjčkami před výplatou již déle než jeden rok. Jako stabilní a klienty prověřená společnost neustále inovuje a rozvíjí své služby. Nově Japonská půjčka poskytuje svým klientům kromě mikropůjček také tak zvanou velkou půjčku až do výše 200 000 Kč. Tímto a také svou bezpečností, rychlostí a nízkými poplatky se odlišuje od jiných mikropůjček na trhu.

Celá aktualita

Jak na nebankovní půjčky?

15.09.2016

Nebankovní trh v současné době připomíná nepřehlednou džungli nabídek a produktů. Jak si mezi nimi správně vybrat a zvolit půjčku s výhodnými parametry a nízkými splátkami, která vám bude vyhovovat? Nabízíme několik rad, jak vybírat nebankovní půjčky.

Celá aktualita

Rychlá půjčka? Slovo „investor“ by vás mělo odradit

19.08.2016

Když rychlá půjčka před výplatou, tak raději osvědčená a krytá stabilní společností. To je základ, pokud se nechcete dostat do nepříjemných dluhů, které si nezaviníte sami.

Celá aktualita
Všechny aktuality