Úspory.cz >> Půjčky před výplatou >> Až třetina studentů je zatížena splácením půjček
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Až třetina studentů je zatížena splácením půjček

13.08.2015 Půjčky před výplatou Studenti vysokých škol si ve většině případu na život i studium vydělávají sami a bez finanční podpory rodičů. Peníze získávají z brigád a někteří z nich mají zaměstnání dlouhodobě na kratší úvazek. V případě nedostatku peněz si nebojí vzít půjčku. Ne vždy ji však dokáží splácet bez problémů.

Marketingový průzkum zaměřující se na studenty ve věku 21 až 26 let a půjčky provedla nebankovní společnost Fair Credit, poskytují půjčky před výplatou a jiné spotřebitelské půjčky. Průzkum byl prováděn v červenci a účastnilo se jej na 2 000 respondentů - studentů z České i Slovenské republiky.

Z výsledků průzkumu vyplynulo, že na živobytí si bez potíží dokáže vydělat 66 procent dotázaných studentů. Zbylých 34 procent studentů se přiznalo, že nedostatek financí řeší jednoduše - vezmou si půjčku.

Rodiče nemají o půjčkách svých dětí ani tušení

Každý třetí student vysoké škody, a případně vyšší odborného školy, si během studia vzal alespoň jednu menší půjčku, protože:

  • neměl čas při studiu pracovat (např. ve zkouškovém období)
  • nepodařilo se mu najít brigádu
  • šlo o snadný způsob, jak rychle získat peníze

Průměrná výše studentské půjčky činí 13 500 korun a doba splácení se pohybuje kolem 12 měsíců. Ačkoliv si tedy studenti nepůjčují nijak přemrštěné částky, splácení neprobíhá vždy bez problémů. 80 procent studentů uvedlo, že na splátky využívá peníze z nahodilých brigád, jednorázových prací i kapesného od rodičů.Téměř 15 studentů, kteří splácí nějakou půjčku, není schopno posílat splátky v řádném termínu.

Rodiče o finančních závazcích svých potomků velmi často nemají ani tušení. Přes 90 procent respondentů uvedlo, že svým rodičům o půjčce neřeklo. Dostane-li se však student do vážnějších potíží se splácením půjčky, obrátí se v první řadě právě na své rodiče.

Nejčastěji si studenti půjčují na elektrotechniku

Studium na vysoké škole a život v cizím městě je pro každého studenta něčím novým. Právě zde zjišťuje, kolik takový život stojí. Je potřeba platit nájem, jídlo, školné, potřebné vybavení a mnoho dalších. Studenti bývají podporováni rodiči, mnohdy si však přivydělávají prostřednictvím brigád. Ne vždy však drobné výdělky stačí. Tehdy přichází ke slovu půjčky.

Studenti si nejčastěji půjčují na:

  • elektrotechniku (notebooky, mobilní telefon, tablety, apod.)
  • úhradu školného
  • úhradu nájmu za bydlení

Půjčky poskytují banky i nebankovní společnosti. Z bank nabízí přímo studentské půjčky Česká spořitelna, Komerční banka a UniCredit. Například Komerční banka nabízí studentům výhodnou půjčku na notebook- Půjčka až do výše 50 000 korun je bez poplatků i student nemusí dokládat příjem. Student má navíc možnost splácení půjčky odložit po celou dobu studia.

V případě nebankovních společností se studenti zaměřují na krátkodobé půjčky či tzv. půjčky před výplatou ve výši pouhých pár tisíc korun. Tyto půjčky studenti využívají k úhradě nájmu a nebo tehdy, když jim jednoduše chybí peníze.

Nejhůře splácí studenti své půjčky během letních měsíců

“My sami pociťujeme, že v období prázdnin vzrůstá počet klientů, zejména pak vysokoškolských studentů, kteří se opožďují se svými splátkami či nejsou schopni splácet své závazky," uvedl Tomáš Konvička, obchodní ředitel společnosti Fair Credit. 

Důvody “letního nesplácení” jsou zřejmé. Studenti se více baví a především využívají volného času a cestují. Cestování však stojí nemalé peníze, a tak se studenti neváhají zadlužit nebo jednoduše zaplatí splátku až pro prázdninách.

Výhodné a předvším bezpečné půjčky před výplatou najdete na Úspory.cz!

Štítky: bezpečné půjčky | nejlevnější půjčka | porovnání půjček | půjčky do 5 000 | půjčky online | půjčky před výplatou |

Hodnocení článku:

Podobné články

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

01.02.2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Snadná půjčka od TOMMY STACHI – půjčka pro všechny a pro všechno

30.01.2017

Rozmýšlíte se, kde si půjčit peníze? Rádi bychom Vám představili Snadnou půjčku od společnosti TOMMY STACHI s.r.o., která představuje zajímavou alternativu k bankovním půjčkám. Mezi její hlavní přednosti patří rychlost a jednoduchost vyřízení, bezúčelnost, možnost předčasného splacení zdarma a získání peněz v hotovosti do 20 minut. Co dalšího od ní můžete očekávat?

Celá aktualita

Japonská půjčka – Řešení, když vás překvapí nečekaný výdaj nebo chybí pár korun do výplaty

17.01.2017

Pokazila se vám lednička a nemáte z čeho zaplatit opravu? Výplata vám tento měsíc přijde pozdě? Museli jste své ratolesti zajistit lyžařské vybavení a teď přemýšlíte, jak do příští výplaty vyjdete? Nejvýhodnějším a nejbezpečnějším řešením je Japonská půjčka. Podívejte se, na co si dát pozor u mikropůjček a který poskytovatel má nejnižší poplatky.

Celá aktualita

Konec neférových půjček před výplatou v Čechách?

02.12.2016

Krátkodobé půjčky si našly své příznivce a není divu. Drobné potíže vyřeší za okamžik a půjčku splatí do měsíce. Život se vrátí do normálních kolejí. Ovšem, pokud vše jde dobře. Na krátkodobé půjčky se snáší vlna kritiky, a to zejména na část poskytovatelů, které nelze označit jinak než jako podvodníky a lichváře.

Celá aktualita

Pětitisícová půjčka od Air Bank – alternativa rychlé půjčky?

09.11.2016

Poměrně mladá banka Air Bank, která patří do skupiny PPF , se už od svého počátku prezentuje jako moderní a spolehlivá banka, konkurující společně s dalšími mladými bankami zaběhlým a „ne-cool“ bankám. Jednou z velmi zajímavých možností, které Air Bank nabízí, je také rychlá a dostupná půjčka od 5000 Kč.

Celá aktualita

Japonská půjčka – nejbezpečnější půjčka před výplatou

22.09.2016

Japonská půjčka funguje na trhu s půjčkami před výplatou již déle než jeden rok. Jako stabilní a klienty prověřená společnost neustále inovuje a rozvíjí své služby. Nově Japonská půjčka poskytuje svým klientům kromě mikropůjček také tak zvanou velkou půjčku až do výše 200 000 Kč. Tímto a také svou bezpečností, rychlostí a nízkými poplatky se odlišuje od jiných mikropůjček na trhu.

Celá aktualita

Jak na nebankovní půjčky?

15.09.2016

Nebankovní trh v současné době připomíná nepřehlednou džungli nabídek a produktů. Jak si mezi nimi správně vybrat a zvolit půjčku s výhodnými parametry a nízkými splátkami, která vám bude vyhovovat? Nabízíme několik rad, jak vybírat nebankovní půjčky.

Celá aktualita

Rychlá půjčka? Slovo „investor“ by vás mělo odradit

19.08.2016

Když rychlá půjčka před výplatou, tak raději osvědčená a krytá stabilní společností. To je základ, pokud se nechcete dostat do nepříjemných dluhů, které si nezaviníte sami.

Celá aktualita
Všechny aktuality