Úspory.cz >> Půjčky >> Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30.03.2017 Půjčky Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Očistí novela zákona trh spotřebitelských úvěrů?

V roce 2016, kdy se ještě poskytování úvěrů řídilo zákonem č. 145/2010 Sb., o spotřebitelském úvěru, udělila Česká obchodní inspekce při svých 194 kontrolách pokuty za více než 5,5 milionů korun, a to na základě 39 případů, kdy bylo zjištěno porušení tohoto zákona, a dalších 103 případů, kdy došlo k porušení obecně závazných právních předpisů. Nejen díky těmto skutečnostem přišla na řadu novela zákona, která má za cíl větší ochranu spotřebitele a vyšší dohled nad poskytovateli a zprostředkovateli úvěrů.

Poslední termín pro podání žádosti o licenci ČNB, jejíž získání k provádění činnosti novela zákona nařizuje, byl k 28. únoru 2017. Svou žádost o ní podalo z 60 tisíc poskytovatelů a zprostředkovatelů úvěrů celkem 108 společností, 353 zprostředkovatelů a přibližně 22 000 vázaných zástupců.

Jak poznat bezpečnou půjčku?

Jako první radu TOMMY STACHI udává, abyste si nepůjčovali přes zprostředkovatele, ale naopak přímo u poskytovatele půjček. Díky tomu bude Váš úvěr jistější, bezpečnější a také levnější. Poctivost společnosti by vám pak mělo naznačit hlavně to, zda ověřuje vaši bonitu, tj. vaši schopnost půjčku splácet, jelikož toto kritérium také ovlivní, zda společnost licenci získá, nebo ne.

Mezi nekalé praktiky poskytovatelů půjček, kterých je potřeba si všímat, patří zamlčování celkových nákladů, nutnost podepsat rozhodčí doložku, poskytování úvěrů podle občanského zákoníku, nikoliv dle nového zákona o spotřebitelském úvěru č. 257/2016 Sb., dále pak také vysoké poplatky za posouzení žádosti o půjčku, za její sjednání i případné předčasné splacení. Pozor si určitě dejte na placené telefonní linky neboli na takzvané barevné linky se zvýšenou sazbou, které vás mohou připravit o peníze, než řeknete „půjčka“. To vše by vám mělo naznačit, abyste se po úvěru poohlédli jinde.

O společnosti TOMMY STACHI

Jak jsme psali již výše, společnost TOMMY STACHI s.r.o. svou žádost o licenci ČNB podala v řádném termínu, nadále tak může poskytovat své Snadné půjčky, které klientům pomáhají řešit jejich finanční potíže již od roku 2004. přináší účtování smluvních sankcí též uvedených v daném kalendáři.

Co se týče jakýchkoliv poplatků, platit je nebudete při posouzení žádosti, sjednání půjčky ani při jejím předčasném splacení. Obávat se nemusíte žádných skrytých poplatků, a to ani těch za telefonní hovory. TOMMY STACHI poskytuje svým klientům veškeré informace prostřednictvím bezplatné linky na čísle 800 187 187. 

Hledáte snadné, rychlé a hlavně bezpečné řešení svých finančních potíží, ale úvěr v bance vám byl zamítnut? Pak pro vás může být tímto řešením právě Snadná půjčka od TOMMY STACHI. Hlavní ideou společnosti totiž je poskytovat bezpečné půjčky, které pro vás budou představovat první volbu, když neuspějete v bance.  A to vše, aniž by na novele zákona záleželo.

Štítky: bezpečné půjčky | nebankovní půjčky | snadná půjčka | spotřebitelské úvěry | TOMMY STACHI |

Hodnocení článku:

Podobné články

Nejčastější problémy, které mohou potkat dlužníky v exekuci

14.09.2023

Exekuce je velký problém sám o sobě, natož ve spojení s potížemi, které ji mohou doprovázet. Nejčastěji se jedná o arogantní a neochotné jednání úředníků, psychický nátlak nebo nezákonné zabavení majetku. Na koho se dlužníci v exekuci mohou s těmito problémy obrátit?

Celá aktualita

Boj proti novodobým lichvářům. Kde vám opravdu pomohou?

13.07.2023

Novodobí lichváři představují chytře provázaný řetězec firem. Jedna poskytuje první relativně levnou půjčku, druhá zprostředkuje už dražší úvěr a třetí nabízí “výhodné” přeúvěrování na čtvrtou firmu. Každá firma si vezme další peníze. I malé půjčky se následkem jednání s lichváři mohou mnohonásobně prodražit.

Celá aktualita

Zodpovědné zadlužování: 10 pravidel, díky nimž si půjčíte bezpečněji

18.06.2023

Půjčit si peníze je snadné a to obzvlášť tehdy, pokud je vám jedno, u koho si půjčíte a kolik vás půjčka bude nakonec stát. Tak by to ale být nemělo. Půjčka by měla figurovat jen jako pomocník dosáhnout na nezbytné věci, aniž by vás její splácení významně omezovalo. Jak toho dosáhnout?

Celá aktualita

9 užitečných tipů, jak zvládat potíže se splácením půjček

17.03.2023

V lepších časech jste si vzali více úvěrů, než dokážete splácet? Je-li toto právě váš případ, nestrkejte hlavu do písku, ani nečekejte na zázrak shůry. Snažte se najít řešení dříve, než bude pozdě.

Celá aktualita

7 nejčastějších chyb, kterých se lidé dopouštějí při splácení běžné půjčky

15.12.2022

Jako jediný problém se při splácení úvěru může jevit pouze nedostatek peněz na účtu. Kdepak. Potíže mohou nastat už při samotném splácení, stačí se dopustit jedné z níže popsaných chyb. Na co byste měli dávat pozor, aby vás půjčka nevyšla ještě dráž?

Celá aktualita

Konsolidace rychle a bezpečně vyřeší nesnáze při nesplácení půjček

19.11.2022

O půjčkách se často říká, že mohou být dobrým sluhou, ale zlým pánem. Druhý případ znají ti, kteří si s vidinou lepší budoucnosti vzali více půjček než jsou schopni splácet. Konsolidace představuje způsob, jak se těchto potíží zbavit, předejít finanční krizi či dokonce osobnímu bankrotu.

Celá aktualita

Jak získat peníze na nenadálé výdaje: Rychle, ale bezpečně

19.10.2022

Nepříjemné životní situace zásadně přichází ve chvílích, kdy na ně nejste připraveni. Menší tragédii pro rodinný rozpočet může představovat i rozbitý spotřebič, porouchaný vůz i nedoplatek za energie.

Celá aktualita

Které půjčky mohou být nebezpečné, co je lichva a jak vybrat bezpečnou půjčku

20.09.2022

Současný trh s půjčkami je široký. Vybírat lze z půjček od bankovních a nebankovních poskytovatelů, aniž byste natrefili na dvě totožné nabídky. Není ale ani tak pestrý, aby se v něm lehce ztratily neférové a podvodné půjčky. Nebylo tomu ale tak vždy.

Celá aktualita
Všechny aktuality