Úspory.cz >> Půjčky >> Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček
Aktuality

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30. 3. 2017 Půjčky Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Očistí novela zákona trh spotřebitelských úvěrů?

V roce 2016, kdy se ještě poskytování úvěrů řídilo zákonem č. 145/2010 Sb., o spotřebitelském úvěru, udělila Česká obchodní inspekce při svých 194 kontrolách pokuty za více než 5,5 milionů korun, a to na základě 39 případů, kdy bylo zjištěno porušení tohoto zákona, a dalších 103 případů, kdy došlo k porušení obecně závazných právních předpisů. Nejen díky těmto skutečnostem přišla na řadu novela zákona, která má za cíl větší ochranu spotřebitele a vyšší dohled nad poskytovateli a zprostředkovateli úvěrů.

Poslední termín pro podání žádosti o licenci ČNB, jejíž získání k provádění činnosti novela zákona nařizuje, byl k 28. únoru 2017. Svou žádost o ní podalo z 60 tisíc poskytovatelů a zprostředkovatelů úvěrů celkem 108 společností, 353 zprostředkovatelů a přibližně 22 000 vázaných zástupců.

Jak poznat bezpečnou půjčku?

Jako první radu TOMMY STACHI udává, abyste si nepůjčovali přes zprostředkovatele, ale naopak přímo u poskytovatele půjček. Díky tomu bude Váš úvěr jistější, bezpečnější a také levnější. Poctivost společnosti by vám pak mělo naznačit hlavně to, zda ověřuje vaši bonitu, tj. vaši schopnost půjčku splácet, jelikož toto kritérium také ovlivní, zda společnost licenci získá, nebo ne.

Mezi nekalé praktiky poskytovatelů půjček, kterých je potřeba si všímat, patří zamlčování celkových nákladů, nutnost podepsat rozhodčí doložku, poskytování úvěrů podle občanského zákoníku, nikoliv dle nového zákona o spotřebitelském úvěru č. 257/2016 Sb., dále pak také vysoké poplatky za posouzení žádosti o půjčku, za její sjednání i případné předčasné splacení. Pozor si určitě dejte na placené telefonní linky neboli na takzvané barevné linky se zvýšenou sazbou, které vás mohou připravit o peníze, než řeknete „půjčka“. To vše by vám mělo naznačit, abyste se po úvěru poohlédli jinde.

O společnosti TOMMY STACHI

Jak jsme psali již výše, společnost TOMMY STACHI s.r.o. svou žádost o licenci ČNB podala v řádném termínu, nadále tak může poskytovat své Snadné půjčky, které klientům pomáhají řešit jejich finanční potíže již od roku 2004. přináší účtování smluvních sankcí též uvedených v daném kalendáři.

Co se týče jakýchkoliv poplatků, platit je nebudete při posouzení žádosti, sjednání půjčky ani při jejím předčasném splacení. Obávat se nemusíte žádných skrytých poplatků, a to ani těch za telefonní hovory. TOMMY STACHI poskytuje svým klientům veškeré informace prostřednictvím bezplatné linky na čísle 800 187 187. 

Hledáte snadné, rychlé a hlavně bezpečné řešení svých finančních potíží, ale úvěr v bance vám byl zamítnut? Pak pro vás může být tímto řešením právě Snadná půjčka od TOMMY STACHI. Hlavní ideou společnosti totiž je poskytovat bezpečné půjčky, které pro vás budou představovat první volbu, když neuspějete v bance.  A to vše, aniž by na novele zákona záleželo.

Štítky: bezpečné půjčky | nebankovní půjčky | snadná půjčka | spotřebitelské úvěry | TOMMY STACHI |

Hodnocení článku:

Podobné články

Banky mění strategii: Čekají nás levnější půjčky?

8. 5. 2019

Klienti českých bank se mají na co těšit. Alespoň podle posledních prognóz. Banky upravují strategii, zlevňují úrokové sazby u půjček a zároveň nabízí vyšší úroky u spořicích účtů. Blýská se na lepší časy nebo jde o krátkodobou taktiku, jak přilákat nové zákazníky?

Celá aktualita

Drahé půjčky v Česku

18. 4. 2019

Zadluženost českých domácností stále stoupá. Může za to jednak příznivá ekonomická situace, která tlačí úrokové sazby stále níž, a jednak i konkurence napříč poskytovateli úvěrů. Aby nepřišli o výhodný byznys, půjčují i méně bonitním klientům. V poslední době napomáhá dostupnosti půjček i technologický rozvoj – můžete si žádost vyplnit v klidu z domova, třeba u šálku dobré kávy.

Celá aktualita

Zájem o hypotéky klesá. Banky se snaží klientům vycházet vstříc

4. 4. 2019

Na trhu s hypotékami se začalo projevovat zpřísnění podmínek a růst cen nemovitostí. Znatelně ubylo lidí splňující podmínky a zájem o hypotéky klesá. Podle bank ale není nereálné hypotéku získat i přes ztížené okolnosti. Zájemcům se snaží vycházet maximálně vstříc, aby úvěr získali.

Celá aktualita

Politici navrhují zastropovat maximální výši úrokových sazeb u spotřebitelských půjček

3. 4. 2019

Podle politiků KSČM a SPD je to způsob, jak přistřihnout křidélka úvěrovým firmám těžících z nemorálně vysokých úroků. Negativním důsledkem stanovení maximální výše úroku u půjček však může být vymýcení populárních krátkodobých úvěrů, tzv. mikropůjček. Finanční specialisté poukazují na to, že jde o protispotřebitelský krok.

Celá aktualita

Bez banky či do banky? Nespalte se při poptávce po půjčce

22. 2. 2019

Podezřele nízké úroky, složité smluvní podmínky a nenápadné poznámky pod čarou. To jsou varovné signály, které by neměl žadatel o nebankovní úvěr přehlížet. Naopak musíte zbystřit okamžitě, kdy uvidíte cokoliv podezřelého. Jinak vás jeden podpis může vyjít opravdu pěkně draho.

Celá aktualita

Moc, nebo málo? Zvolte správnou výši půjčky

8. 2. 2019

Poohlížíte se po půjčce? Nejspíš jste si už spočítali, kolik si potřebujete půjčit, ale také kolik celkem zaplatíte. A tak se nabízí úvaha, že čím nižší půjčka bude, tím lépe. Jenže co když přijdou nečekané výdaje a původní částka vám nakonec nebude stačit?

Celá aktualita

Šťastné a veselé - zájem o vánoční půjčky je vyšší až o 20 %

28. 12. 2018

Už od začátku listopadu nás všudypřítomná vánoční výzdoba upozorňuje na blížící se Vánoce. Sice se jím říká svátky klidu a míru, pro spousty lidí jsou to spíše dny plné stresu. V touze obdarovat své blízké úžasnými dárky, se lidé rok co rok neúměrně zadlužují. Prvotní nadšení z dárků však ochladne s první splátkou.

Celá aktualita

Není půjčka jako půjčka. Podrobně jsme porovnali nejoblíbenější půjčky na Úspory.cz

28. 11. 2018

S půjčkami všech typů se poslední dobou přímo roztrhnul pytel. Čert se v nich možná nevyzná, ale vy odteď už ano. Víte, která je výhodná?

Celá aktualita
Všechny aktuality