Úspory.cz >> Finance >> Škola investování vás naučí, jak nejlépe zhodnotit své peníze
Aktuality

Škola investování vás naučí, jak nejlépe zhodnotit své peníze

16. 10. 2017 Finance Od konce září až do konce listopadu proběhne celkem 34 bezplatných seminářů v rámci vzdělávacího projektu Škola investování. Pořádá jej Fio banka ve spolupráci s českou burzou RM-SYSTÉM a je určená pro všechny, kteří chtějí blíže poznat možnosti on-line investování.

Jedná se již o 27.  cyklus vzdělávacích seminářů z oblasti kapitálového trhu určených nejen pro úplné začátečníky, ale i pro zkušenější investory. Škola investování provede účastníky seminářů problematikou on-line investování od základů až po složitější investiční operace. Semináře jsou bezplatné!

Máte volné peníze a chtěli byste je investovat?
Investice do dluhopisů je ideální příležitostí.

Přehled dluhopisů

„Je to už tradice, že každé jaro a podzim pořádáme po celé České republice bezplatné semináře o kapitálových trzích. Snažíme se tím zvyšovat investiční gramotnost veřejnosti, seznamovat lidi se základními investičními pojmy a zároveň je upozorňovat, na co si dávat pozor. Spolu s projektem Studentbroker, který pořádáme na vysokých školách a univerzitách, tvoří Škola investování náš vzdělávací tandem, který doplňují naše další volně dostupné služby jako je bezplatné investiční zpravodajství či demoverze aplikace e-Broker umožňující obchodování nanečisto,“ přiblížil úspěšný vzdělávací projekt Jan Bláha, obchodní a marketingový ředitel Fio banky.

Fio bank je největším českým onlinem brokerem, který se hodně angažuje v podpoře vzdělávání široké veřejnosti právě v oblasti investování. Vedle Školy investování organizuje také projekt Studentbroker určený pro studenty vysokých škol.

3 tématické okruhy pro začínající i pokročilé investory

Semináře v rámci Školy investování se uskuteční v 15 českých městech, přičemž nabídnou 3 různé tématické okruhy - Základní investiční pojmy, fungování trhů a způsoby zhodnocení financí na burzách. První seminář je naplánován na 25. září v Hradci Králové.

První téma se zaměřuje na základy investování a nejčastěji používané pojmy jako akce, komodity či burza. Účastníci se dozví, jak a kde nejlépe investovat, jaké specifika mají různé burzy, či jaká rizika jsou s investováním jako takovým spojená.

Druhé téma je zaměřeno na historii a fungování burz v zahraničí (USA, Německo či Polsko). Účastníci se mimo jiné dozví, na kolik investování v zahraničí přijde, kde hledat potřebné informace či jak může potenciální zisk ovlivnit měnové riziko.

Třetí a poslední tématický okruh je primárně určený pro pokročilejší a zkušenější investory, kteří chtějí rozšířit své znalosti. Zahrnuje například obchodování na úvěr, spekulace na pokles cen akcií či obchodování s termínovanými kontrakty futures.

„Školu investování pořádáme už čtrnáct let. Během té doby ji navštívilo velké množství lidí. S mnohými účastníky se setkáváme i opakovaně, postupně procházejí všemi tematickými okruhy a nakonec se z nich stanou aktivní investoři. Jiní si absolvováním seminářů „pouze“ rozšiřují obzory, aniž by prozatím uvažovali o tom, že s obchodováním na burze začnou. Semináře jsou otevřené všem a nás těší, že je o ně pořád velký zájem,“ dodal na závěr Jan Bláha.

 

Štítky: investice | investování |

Hodnocení článku:

Podobné články

Nejúspěšnější finanční produkty roku 2018 mají Air Bank, UniCredit Bank, Equa bank a mBank

26. 1. 2019

Letos se konal již 8. ročník soutěže “Finparáda.cz - Finanční produkt roku 2018”. Hodnoceno bylo celkem šest kategorií od půjček, přes spořící účty až po hypotéky. Nejvíce uspěly Air Bank, Equa Bank, mBank a UniCredit. Úspěch zaznamenala také relativně nová banka CREDITAS a nebankovní společnost Home Credit.

Celá aktualita

Jak reklamovat a vyvarovat se omylům

19. 1. 2019

V dnešní době lze reklamovat v podstatě všechno. Ať už se jedná o neživé předměty, zvířata či služby, občas lidé prostě nejsou spokojeni s tím, co mají a rozhodnou se konat. Reklamace v takovém případě bývá prvním krokem.

Celá aktualita

8 tipů, jak mít osobní finance pod kontrolou

8. 8. 2018

Neustále kolem sebe slýcháme stesky mířené na nedostatek peněz. Chyba ale nebývá ani tak ve výši v platu, jako ve způsobu, jak s ním zacházíme. Vydělávat hodně totiž ještě neznamená totéž, jako být bohatý. Máme pro vás pár užitečných tipů, jak své osobní finance konečně dostat pod kontrolu.

Celá aktualita

3 základní tipy, jak snížit náklady na domácnost

25. 7. 2018

Provoz domácnosti měsíčně spolkne tisíce korun. Kromě hypotéky či nájmu největší výdaje představuje spotřeba energií, vody a jiné poplatky. I přes poměrně vysoké náklady spoustu domácností každoročně překvapí nedoplatek. Chcete snížit výdaje? Dejte na naše rady!

Celá aktualita

Češi upřednostňují bezkontaktní platby a stále častěji platí mobilním telefonem

1. 6. 2018

Stačí přiložit platební kartu k terminálu a během pár sekund je zaplaceno. Pro drtivou většinu Čechů se zadávání PINů a podpisování účtenek stalo téměř zapomenutou minulostí, ke které se rozhodně netouží vracet. Češi nejenže bezkontaktní platby zbožňují, ale zároveň vítají nové a hlavně rychlejší platební možnosti, jako je například platba mobilem.

Celá aktualita

8 kroků k finanční nezávislosti

19. 2. 2018

Život od výplaty k výplatě můžeme nazývat “bohémstvím” až do prvního většího průšvihu. Tento přístup lze ještě pochopit u mladého člověka. Začíná si teprve užívat výhod dospělého a nezávislého člověka a běžné záležitosti jej míjí velkým obloukem. I ten by ale v jistých momentech jistě ocenil finanční rezervu. Ta však nepřichází jen tak.

Celá aktualita

7 důvodů, proč osobní finance spravovat on-line

11. 12. 2017

Schovávat si vlastní peníze doma pod matraci už dávno nemá smysl. Naštěstí máme k dispozici možnosti, jak se o své peníze starat mnohem lépe a hlavně bezpečněji.Stále více spotřebitelů využíván on-line nástroje ke správě svých osobních financí. A my víme proč.

Celá aktualita

Plánujete vánoční dárky nakupovat online? Plaťte bezpečně

27. 11. 2017

Více než 70 procent Čechů se chystá alespoň část vánočních dárků nakoupit online. Oceňují nejen úsporu času a pohodlí při vybírání dárků, ale také úsporu peněz. Hodně obchodníků při online nákupech nabízí slevy. Znáte zásady bezpečného placení na internetu?

Celá aktualita
Všechny aktuality