Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Finance >> Škola investování vás naučí, jak nejlépe zhodnotit své peníze

Aktuality

Škola investování vás naučí, jak nejlépe zhodnotit své peníze

16. 10. 2017 Finance Od konce září až do konce listopadu proběhne celkem 34 bezplatných seminářů v rámci vzdělávacího projektu Škola investování. Pořádá jej Fio banka ve spolupráci s českou burzou RM-SYSTÉM a je určená pro všechny, kteří chtějí blíže poznat možnosti on-line investování.

Jedná se již o 27.  cyklus vzdělávacích seminářů z oblasti kapitálového trhu určených nejen pro úplné začátečníky, ale i pro zkušenější investory. Škola investování provede účastníky seminářů problematikou on-line investování od základů až po složitější investiční operace. Semináře jsou bezplatné!

Máte volné peníze a chtěli byste je investovat?
Investice do dluhopisů je ideální příležitostí.

Přehled dluhopisů

„Je to už tradice, že každé jaro a podzim pořádáme po celé České republice bezplatné semináře o kapitálových trzích. Snažíme se tím zvyšovat investiční gramotnost veřejnosti, seznamovat lidi se základními investičními pojmy a zároveň je upozorňovat, na co si dávat pozor. Spolu s projektem Studentbroker, který pořádáme na vysokých školách a univerzitách, tvoří Škola investování náš vzdělávací tandem, který doplňují naše další volně dostupné služby jako je bezplatné investiční zpravodajství či demoverze aplikace e-Broker umožňující obchodování nanečisto,“ přiblížil úspěšný vzdělávací projekt Jan Bláha, obchodní a marketingový ředitel Fio banky.

Fio bank je největším českým onlinem brokerem, který se hodně angažuje v podpoře vzdělávání široké veřejnosti právě v oblasti investování. Vedle Školy investování organizuje také projekt Studentbroker určený pro studenty vysokých škol.

3 tématické okruhy pro začínající i pokročilé investory

Semináře v rámci Školy investování se uskuteční v 15 českých městech, přičemž nabídnou 3 různé tématické okruhy - Základní investiční pojmy, fungování trhů a způsoby zhodnocení financí na burzách. První seminář je naplánován na 25. září v Hradci Králové.

První téma se zaměřuje na základy investování a nejčastěji používané pojmy jako akce, komodity či burza. Účastníci se dozví, jak a kde nejlépe investovat, jaké specifika mají různé burzy, či jaká rizika jsou s investováním jako takovým spojená.

Druhé téma je zaměřeno na historii a fungování burz v zahraničí (USA, Německo či Polsko). Účastníci se mimo jiné dozví, na kolik investování v zahraničí přijde, kde hledat potřebné informace či jak může potenciální zisk ovlivnit měnové riziko.

Třetí a poslední tématický okruh je primárně určený pro pokročilejší a zkušenější investory, kteří chtějí rozšířit své znalosti. Zahrnuje například obchodování na úvěr, spekulace na pokles cen akcií či obchodování s termínovanými kontrakty futures.

„Školu investování pořádáme už čtrnáct let. Během té doby ji navštívilo velké množství lidí. S mnohými účastníky se setkáváme i opakovaně, postupně procházejí všemi tematickými okruhy a nakonec se z nich stanou aktivní investoři. Jiní si absolvováním seminářů „pouze“ rozšiřují obzory, aniž by prozatím uvažovali o tom, že s obchodováním na burze začnou. Semináře jsou otevřené všem a nás těší, že je o ně pořád velký zájem,“ dodal na závěr Jan Bláha.

 

Štítky: investice | investování |

Hodnocení článku:

Podobné články

7 důvodů, proč osobní finance spravovat on-line

11. 12. 2017

Schovávat si vlastní peníze doma pod matraci už dávno nemá smysl. Naštěstí máme k dispozici možnosti, jak se o své peníze starat mnohem lépe a hlavně bezpečněji.Stále více spotřebitelů využíván on-line nástroje ke správě svých osobních financí. A my víme proč.

Celá aktualita

Plánujete vánoční dárky nakupovat online? Plaťte bezpečně

27. 11. 2017

Více než 70 procent Čechů se chystá alespoň část vánočních dárků nakoupit online. Oceňují nejen úsporu času a pohodlí při vybírání dárků, ale také úsporu peněz. Hodně obchodníků při online nákupech nabízí slevy. Znáte zásady bezpečného placení na internetu?

Celá aktualita

Děti nerozumí financím. Učit by je měli rodiče i škola

9. 10. 2017

Nedostatečná finanční negramotnost je nejčastější příčinou finančních problémů, špatného hospodaření s financemi i vysoké zadluženosti u domácností. Financím často nerozumí ani dospělí, natož dospívající děti. Podle finančních odborníků by měla ekonomie a finance patřit mezi základní předměty na středních školách stejně jako českých jazyk nebo matematika.

Celá aktualita

Nastal čas změnit práci. Jak na to?

25. 9. 2017

Zatímco v pátek prožíváte euforii z nadcházejícího víkendu, v neděli se utápíte v depresích z blížícího se nového pracovního týdne. Do práce chodíte nejen bez nadšení, ale doslova s odporem. Nepociťujete žádné uspokojení z provedené práce, cílem každého dne je přežít. Jediné, co vás ve stávajícím zaměstnaní drží, je pravidelná výplata a strach ze změny.

Celá aktualita

Odmítla Vám pojišťovna vyplatit plnění? Víme, jak se bránit

13. 9. 2017

Starosti s řešením nehody a jejích následků jsou samy o sobě dosti nepříjemné. Když se k tomu přidá dopis od pojišťovny informující o zkrácení nebo úplném odmítnutí vyplacení pojistného plnění, je to doslova na ránu. S penězi jste počítali, co teď? A je pojišťovna vůbec v právu nebo se vyplatí zabojovat?

Celá aktualita

Bitcoin - co je to a jak to funguje?

21. 8. 2017

Pojem Bitcoin jste v posledních pár letech jistě zaslechli. Možná vám ale uniklo, o co se jedná. Bitcoin je nový druh peněz, zjednodušeně řečeno digitální měna, kterou nelze strčit do peněženky jako klasické drobáky nebo papírové bankovky. Bitcoin je měna, síť a software v jednom. Bitcoin může vyrábět kdokoliv, kdo má počítač.

Celá aktualita

5 tipů, jak ušetřit při nákupu školních potřeb

31. 7. 2017

Prázdniny jsou stále v plném proudu, ale i přesto je už teď třeba začít myslet na jejich konec. Spolu s ním totiž začíná nový školní rok, který pro rodiče dítek není zrovna levnou záležitostí. A včasné obstarávání školního vybavení či pomůcek je důležité, pokud chcete ušetřit. Jaké jsou další tipy, díky kterým zaplatíte méně?

Celá aktualita

Firmy opouští od pasivního hledání zaměstnanců

27. 7. 2017

Česká republika má nejnižší nezaměstnanost v Evropě. Pro občany je to dobrá zpráva, horší už pro ekonomiku. Příliš nízká nezaměstnanost brzdí růst průmyslu a firmy mají problém sehnat zaměstnance. Situace došlo tak daleko, že si firmy přebírají zaměstnance mezi sebou a také využívají služeb pro aktivní oslovení lidí hledající práci.

Celá aktualita

1 2 »