Úspory.cz >> Cestovní pojištění >> Není cestovní pojištění jako cestovní pojištění
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Není cestovní pojištění jako cestovní pojištění

11.08.2015 Cestovní pojištění Stále více Čechů si je vědomo zdravotních rizik, které jim na dovolené v zahraničí hrozí. Více než 70 procent Čechů neodjede na dovolenou bez uzavřeného cestovního pojištění. Většina si z nich si však neověří, zda se sjednané pojištění vztahuje na všechny plánované aktivity.

Cestovní pojištění není pouze jedno. Vyskytují se různé varianty, které se liší pojistnými částkami a riziky, na které se dané pojištění vztahuje. Klasické cestovní pojištění se vztahuje na běžné aktivity a činnosti na dovolené. Dojde-li k úrazu či nemoci, pojišťovna uhradí veškeré náklady, které s léčbou souvisí (hospitalizace, operace, převozy, léky, atd.). Okolnosti vzniku nároku na pojistnou výplatu však musí být v souladu s pojistnými podmínkami. A zde je třeba dávat si velký pozor.

Jaké cestovní pojištění si sjednávají Češi?
Cestovní pojištění má sjednané 73 % Čechů.
Každý 20 Čech si cestovní pojištění obvykle neuzavírá.
Až 2 % Čechů si cestovní pojištění neuzavřela nikdy.
Téměř 15 % Čechů se spoléhá na cestovní pojištění v rámci platební karty.
Zdroj: Cetelem

Běžné aktivity versus rizikové sporty

Nejčastěji vzniká chyba při uzavírání cestovního pojištění. Lidé si jednoduše uzavřou jakékoliv cestovní pojištění domnívaje se, že se vztahuje na jakoukoliv činnost. To však není pravda. Cestovní pojištění se v základním rozsahu týká rekreačních sportů. V pojistných podmínkách jsou pak uvedeny výluky, mezi které patří extrémní (rizikové, adrenalinové) sporty.

Právě ty totiž bývají ze základního rozsahu zcela vyloučeny. Pokud se tedy cestovatel na své dovolené plánuje věnovat rizikovému sportu, je třeba si jej připojistit a to i za dvojnásobek původní částky. Obecné pravidlo zní, plánujete-li aktivní a sportovní dovolenou, vždy si připlaťte za rizikové či extrémní sporty.

Pozor si dejte také na občasné adrenalinové sporty, jako je oblíbená jízda na vodním banánu či různé zábavné skoky do vody (např. bungee-jumping). I ty bývají z běžného pojištění vyloučeny, a tak by se vám podobná zábava nemusela vůbec vyplatit.

Co je rizikový sport?

Ne každý má přitom jasnou představu, co pojišťovny považují za rizikový či extrémní sport. Pouze 30 procent lidí se zajímá, na které konkrétní aktivity se zvolené cestovní pojištění vztahuje. Naopak polovina Čechů se domnívá, že žádné rizikové sporty neprovozuje, a tudíž jejich definici neřeší vůbec. Mnoho Čechů tak považuje za rizikový sport šnorchlování, ale bungee jumping nikoliv.

Seznam nejčastějších rizikových sportů:
Alpinismus, buggykiting, canyoning, cyklotrial, cyklokros, freeride, jachtin­g – pobřežní plavba, jízda na koni, jízda na vodním banánu, jízda na kajaku, kanoi či raftu (stupně obtížnosti až WW3), kiteboarding, kitesurfing, kiting, minibike, minikáry, monoski, motokáry, motoristické vodní sporty, rekreační potápění s použitím dýchacích přístrojů s instruktorem do míst s hloubkou do 10 metrů, safari, surfing, windsurfing, skateboarding, paintball, paragliding a závěsné létání (rogalo), parasailing, parašutismus, speleologie, surfing, vodní lyžování, vysokohorská turistika typu Via Ferrata (Klettersteig) do stupně obtížnosti D,  windsurfing a další.

Seznam nejčastějších extrémně rizikových sportů:
Automobilové a motocyklové závody, bezmotorové a motorové létání všeho druhu, horolezectví, jachting – mořská plavba, kaskadérství, paragliding a závěsné létání (rogalo), potápění s použitím samostatných dýchacích přístrojů bez instruktora nebo do míst s hloubkou větší než 10 metrů, kajak, kanoe či rafting stupně obtížnosti WW4 a WW5,, sjezd na horských kolech (downhill), turistika po ledovcích, turistika s nutností použití horolezeckých pomůcek, turistika v náročném terénu nad 3500 m. n. m., vysokohorská turistika typu Via Ferrata (Klettersteig) se stupni obtížnosti E s další.

Sjednejte si kvalitní cestovní pojištění za nejvýhodnější cenu na Úspory.cz!

Štítky: cestování do zahraničí | cestovní pojištění | cestovní pojištění online | levné cestovní pojištění | rizikové sporty | srovnání cestovní pojištění |

Hodnocení článku:

Podobné články

Celoroční cestovní pojištění je mezi Čechy stále více oblíbenější

04.09.2018

Čechům se daří. Více vydělávají a velmi rádi cestují. Až 64 % Čechů jezdí několikrát ročně na zahraniční dovolenou, ať už v doprovodu cestovní kanceláře nebo na vlastní pěst. Každý čtvrtý Čech proto využívá celoroční pojištění. Vyplatí se po finanční stránce a navíc se nehrozí, že by na cestovní pojištění zapomněli.

Celá aktualita

Dovolená v USA - vyberte si správné cestovní pojištění

11.07.2018

Spojené státy patří mezi nejvíce atraktivní místa. Nachází se zde ohromná města se specifickým stylem života i velmi rozdílné přírodní krásy od nekonečných pláží až po vysoké skalnaté hory. Návštěva Spojených státu představuje fantastický zážitek, na který nikdy nikdo nezapomene. Předtím než opustíte rodnou zemi, nezapomeňte na správné cestovní pojištění.

Celá aktualita

Cestování během těhotenství - do kdy je to bezpečné?

19.03.2018

Těhotenství není žádná nemoc, která by ženy vyřadila z běžného života na celých devět měsíců. Na druhou stranu je to přece jen náročnější období, které na budoucí maminky klade nemalé nároky. A jak je to cestováním do zahraniční? Pozor by si měly dávat zejména ženy v pokročilém těhotenství.

Celá aktualita

Cestovní pojištění na hory - nezapomínejte na pojištění odpovědnosti

12.03.2018

Stále více Čechů si uvědomuje možná rizika, která jim hrozí při cestování do zahraničí, například na zimní dovolenou. Aby se chránili pro případ nemoci či úrazu, navykli si sjednávat komerční cestovní pojištění. Stále však zapomínají, že škodu nemusí způsobit pouze sobě ale jiným osobám.

Celá aktualita

Chystáte se na hory? Nezapomeňte na cestovní pojištění

02.01.2018

Vánoce a oslavy nového roku máme úspěšně za sebou. Zima však zdaleka nekončí a spousta z vás má před sebou vysněnou dovolenou na lyžích. Lyžování a snowboarding patří k nejoblíbenějším zimním sportům, nejsou však bez rizika. Nezapomeňte si proto před odjezdem sjednat kvalitní cestovní pojištění.

Celá aktualita

Kvalitní cestovní pojištění zahrnuje i automatické prodloužení pojištění

24.07.2017

Žijeme v poklidné zemi, kde mezi nejhorší živelné události patří povodně jednou za pár let. V dobách letních dovolených však tisíce Čechů vyráží do exotičtějších krajů, kde jim dovolenou mohou pokazit daleko závažnější přírodní katastrofy. Například minulý týden řecký ostrov Kos zasáhlo silné zemětřesení. Stovky otřesených Čechů se nedostalo zpět do Čech včas kvůli zastavenému letištnímu provozu.

Celá aktualita

Je v běžném cestovním pojištění zahrnutý i terorismus?

03.07.2017

Před pár dny Evropu pobouřil další teroristický útok v Londýně, který si vyžádal mrtvé i zraněné. Dnes už bohužel neplatí, že k teroristickým útokům dochází pouze mimo Evropu, tyto tragédie se dějí stále blíže. Sledujte před každou cestou do ciziny varovná doporučení Ministerstva zahraničních věcí a zároveň se ujistěte, že vaše cestovní pojištění kryje riziko terorismu.

Celá aktualita

Jak si vybrat cestovní pojištění? Roli hraje destinace, délka i plánované aktivity

08.05.2017

Za pár dní odjíždíte na do zahraničí a rozhodli jste se pro vlastní bezpečnost a ochranu sjednat cestovní pojištění. Jak si tak klikáte návodem, tak postupně zjišťujete, že to není tak jednoduché. I cestovní pojištění si totiž můžete přizpůsobit na míru. Rozhodně platí, že je lepší být “přepojištěný”, než zapomenout na něco důležitého.

Celá aktualita
Všechny aktuality