Úspory.cz >> Cestovní pojištění >> On-line pojištění: Nejvíce se prodává cestovní pojištění
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

On-line pojištění: Nejvíce se prodává cestovní pojištění

13.11.2015 Cestovní pojištění Odjezd na hory se blíží. Pracovních povinností před nástupem na dovolenou přibývá, a do toho je nutné zařídit hromadu dalších věcí. Je potřeba zajistit servis lyžařského vybavení pro celou rodinu a zkontrolovat, zda máte připravené vše potřebné. Kam do toho vtěsnat vyřízení cestovního pojištění?

Váš pracovní den končí dlouhé hodiny poté, co zaměstnanci pojišťoven vyprovodili poslední klienty. Brát si dovolenou před dovolenou a strávit další hodiny čekáním ve frontách je holý nesmysl. Naštěstí existuje velmi snadné řešení. Kompletní cestovní pojištění pro celou rodinu lze vyřídit on-line a ještě si můžete v klidu vybrat to nejlepší na trhu.

Češi všeobecně patří k národům, které si oblíbily on-line nákupy na internetu. Nemusí se přitom vždy jednat o zboží. Právě pojišťovny zaznamenaly velký nárůst objemu prodaných pojistných produktů online a začínají si tak zvykat, že produkty se již neprodávají pouze na kamenných pobočkách, nýbrž prostřednictvím chytrých mobilů a tabletů.

V on-line prodeji je favoritem cestovní pojištění, následuje povinné ručení a pojištění majetku

Nejen v rámci cestovního pojištění narůstá podíl produktů prodaných on-line. Pojišťovny tento trend vnímají také u ostatních produktů, například u povinného ručení a pojištění majetku. Prodeji on-line napomáhá tak rozšiřování mobilních telefonů a tabletů. Zapomenete si sjednat cestovní pojištění a už skoro sedíte v letadle? Stačí zapnout mobilní telefon s internetovým připojením, otevřít si příslušné stránky a cestovní pojištění máte vyřízené za pár minut.

Pojišťovny a také desítky zprostředkovatelů si uvědomují, že on-line prodej skrývá obrovský potenciál. A klientům nabízí nové a nové možnosti, jak si pojištění uzavřít rychleji a jednodušeji. Zajímavým prodejním kanálem se proto začínají stávat aplikace vytvářené přímo pro mobilní telefony a tablety.

„Mobilní aplikaci máme aktuálně na cestovní pojištění. U samotného prodeje stále převažuje desktop, byť podíl přístupů z mobilů/tabletů dosahuje už desítek procent,“ uvedl Václav Bálek, mluvčí Allianz pojišťovny. „Největší růst online prodejů zaznamenáváme u tabletů. I tak jsou ale zatím celkové prodeje z těchto platforem minoritní a tvoří necelých deset procent,“ potvrzuje také  Ivana Buriánková z České pojišťovny.

„Počet klientů, kteří svoje pojištění řeší (ať už se to týká hledání informací nebo sjednávání) přes mobilní zařízení, každoročně narůstá. Trend je v tomto případě jasný. U mobilních aplikací se ale zdá, že je stále užitečnější pro jiné funkce – informování, návody co dělat při škodě nebo virtuální kartičku cestovního pojištění,“ zhodnocuje zvyšující se on-line prodej Jan Marek z Direct pojišťovny.

On-line prodej vykazuje nárůst 10 až 20 procent ročně

V současné době je podíl on-line prodeje relativně malý, pouze u cestovního pojištění a pojištění vozidel vykazuje až několik procent. Podíl však stabilně narůstá a to o 10 až 20 procent meziročně. A to není zanedbatelný vývoj, shodují se pojišťovny. Česká pojišťovna a Wüstenrot pojišťovna uvádí, že každá pátá smlouva je již nyní uzavřená on-line.

Touto formou si lidé nejčastěji sjednávají cestovní pojištění (třetina případů), dále havarijní pojištění (také téměř třetina) a povinné ručení (16 procent). Velmi úspěšně se on-line „prodává“ také pojištění domácnosti, které si tímto způsobem sjednal v letošním roce každý pátý klient,“ říká Helena Dušková, mluvčí Wüstenrot pojišťovny.

AXA pojišťovna dokonce přišla s novým multikanálovým distribučním modelem, jenž nazývá jednoduše e-shop. Jeho cílem je propojení všech současných prodejních řešení. Důvodem je neustálý nárůst klientů, kteří pojišťovnu kontaktují on-line. “Dělit distribuční kanály na tradiční a digitální je přežitek. Na distribuci bychom měli nahlížet jako na ekosystém, jehož cílem je klienta vzdělat, splnit jeho potřeby a v maximální možné míře také splnit jeho preference na variabilitu interakce a vzájemnou propojenost,“ vysvětluje Michael Pupala, ředitel útvaru řízení strategických partnerství a digitalizace pojišťovny.

Chodíte si pojištění stále sjednávat osobně? Vyzkoušejte stránky Úspory.cz a sjednejte si cestovní pojištění či jiný produkt pohodlně ze svého domova!

Štítky: cestovní pojištění | cestovní pojištění online | online pojištění | pojištění majetku | povinné ručení | srovnání cestovní pojištění |

Hodnocení článku:

Podobné články

Celoroční cestovní pojištění je mezi Čechy stále více oblíbenější

04.09.2018

Čechům se daří. Více vydělávají a velmi rádi cestují. Až 64 % Čechů jezdí několikrát ročně na zahraniční dovolenou, ať už v doprovodu cestovní kanceláře nebo na vlastní pěst. Každý čtvrtý Čech proto využívá celoroční pojištění. Vyplatí se po finanční stránce a navíc se nehrozí, že by na cestovní pojištění zapomněli.

Celá aktualita

Dovolená v USA - vyberte si správné cestovní pojištění

11.07.2018

Spojené státy patří mezi nejvíce atraktivní místa. Nachází se zde ohromná města se specifickým stylem života i velmi rozdílné přírodní krásy od nekonečných pláží až po vysoké skalnaté hory. Návštěva Spojených státu představuje fantastický zážitek, na který nikdy nikdo nezapomene. Předtím než opustíte rodnou zemi, nezapomeňte na správné cestovní pojištění.

Celá aktualita

Cestování během těhotenství - do kdy je to bezpečné?

19.03.2018

Těhotenství není žádná nemoc, která by ženy vyřadila z běžného života na celých devět měsíců. Na druhou stranu je to přece jen náročnější období, které na budoucí maminky klade nemalé nároky. A jak je to cestováním do zahraniční? Pozor by si měly dávat zejména ženy v pokročilém těhotenství.

Celá aktualita

Cestovní pojištění na hory - nezapomínejte na pojištění odpovědnosti

12.03.2018

Stále více Čechů si uvědomuje možná rizika, která jim hrozí při cestování do zahraničí, například na zimní dovolenou. Aby se chránili pro případ nemoci či úrazu, navykli si sjednávat komerční cestovní pojištění. Stále však zapomínají, že škodu nemusí způsobit pouze sobě ale jiným osobám.

Celá aktualita

Chystáte se na hory? Nezapomeňte na cestovní pojištění

02.01.2018

Vánoce a oslavy nového roku máme úspěšně za sebou. Zima však zdaleka nekončí a spousta z vás má před sebou vysněnou dovolenou na lyžích. Lyžování a snowboarding patří k nejoblíbenějším zimním sportům, nejsou však bez rizika. Nezapomeňte si proto před odjezdem sjednat kvalitní cestovní pojištění.

Celá aktualita

Kvalitní cestovní pojištění zahrnuje i automatické prodloužení pojištění

24.07.2017

Žijeme v poklidné zemi, kde mezi nejhorší živelné události patří povodně jednou za pár let. V dobách letních dovolených však tisíce Čechů vyráží do exotičtějších krajů, kde jim dovolenou mohou pokazit daleko závažnější přírodní katastrofy. Například minulý týden řecký ostrov Kos zasáhlo silné zemětřesení. Stovky otřesených Čechů se nedostalo zpět do Čech včas kvůli zastavenému letištnímu provozu.

Celá aktualita

Je v běžném cestovním pojištění zahrnutý i terorismus?

03.07.2017

Před pár dny Evropu pobouřil další teroristický útok v Londýně, který si vyžádal mrtvé i zraněné. Dnes už bohužel neplatí, že k teroristickým útokům dochází pouze mimo Evropu, tyto tragédie se dějí stále blíže. Sledujte před každou cestou do ciziny varovná doporučení Ministerstva zahraničních věcí a zároveň se ujistěte, že vaše cestovní pojištění kryje riziko terorismu.

Celá aktualita

Jak si vybrat cestovní pojištění? Roli hraje destinace, délka i plánované aktivity

08.05.2017

Za pár dní odjíždíte na do zahraničí a rozhodli jste se pro vlastní bezpečnost a ochranu sjednat cestovní pojištění. Jak si tak klikáte návodem, tak postupně zjišťujete, že to není tak jednoduché. I cestovní pojištění si totiž můžete přizpůsobit na míru. Rozhodně platí, že je lepší být “přepojištěný”, než zapomenout na něco důležitého.

Celá aktualita
Všechny aktuality