Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> Chystáte se na hory? Nezapomeňte na cestovní pojištění

Aktuality

Chystáte se na hory? Nezapomeňte na cestovní pojištění

2. 1. 2018 Cestovní pojištění Vánoce a oslavy nového roku máme úspěšně za sebou. Zima však zdaleka nekončí a spousta z vás má před sebou vysněnou dovolenou na lyžích. Lyžování a snowboarding patří k nejoblíbenějším zimním sportům, nejsou však bez rizika. Nezapomeňte si proto před odjezdem sjednat kvalitní cestovní pojištění.

Nedávno se k nám donesl vtip, který za určitých okolností přestává být k smíchu. Říká se prý, že naučit se lyžovat obnáší tři části - nasadit si lyže, sjet svah a naučit se chodit o berlích. Bohužel i takto může zimní dovolená skončit. Že se vám to dosud nestalo, tak proč se nad špatnými věcmi přemýšlet dopředu? I ti nejzdatnější lyžaře může na svahu potkat smůla nebo jiný lyžař. Lepší je být připravený.

Kartička Evropské zdravotního pojištění nestačí

Opakujeme to každý rok, a ani letos neučiníme výjimku. Čeští občané jsou součástí Evropské unie, a proto mají nárok na zdravotní péči v ostatních členských zemích za stejných podmínek jako občané v dané zemi. V zahraničí jsou však daleko vyšší spoluúčasti i dražší léky. Pojištění také nekryje například zásah horské služby nebo převoz vrtulníkem. Proto je lepší mít sjednané extra komerční cestovní pojištění.

Porovejte a vyberte si to nejlepší cestovní pojištění za nejvýhodnější ceny na trhu.

Porovnat cestovní pojištění
 

Co vše cestovní pojištění kryje?

 • základní ošetření

 • návštěvu ambulantního zařízení

 • nutný převoz do zdravotního zařízení

 • hospitalizaci

 • náklady na léčbu

 • nutné léky

 • převoz do ČR

 • repatriaci

Pozor na pojistné podmínky a rozsah pojištění

To však neznamená, že si uzavřete první cestovní pojištění, které najdete na internetu. Může se totiž stát, že nebude krýt všechny aktivity, které plánujete na své zimní dovolené provozovat. Jako každé pojištění i cestovní pojištění má výluky, na které se nevztahuje.

 

Běžné cestovní pojištění se například nevztahuje na jízdu po neoznačených svazích či ve výše položených oblastech s extrémními přírodními a klimatickými podmínkami. Takové případy vyžadují extra připojištění rizikových či adrenalinových sportů.

 

Základní balíček cestovního pojištění obvykle kryje pouze rekreační sporty, čímž se myslí lyžování a snowboarding na sjezdovkách a běžkování na vyznačených trasách. To platí také pro vysokohorskou turistiku nad 5 000 výškových metrů. I zde budete potřebovat připojištění.

Při výběru pojištění nehleďte pouze na výši pojistného

Spousta lidí stále kouká především na cenu. Čím je pojištění levnější, tím lépe. To se však nemusí vyplatit. Daleko více důležité jsou rozsah a výše limitů pojistného plnění. Levné cestovní pojištění bez odpovídajícího připojištění je vám k ničemu, pokud se vám úraz stane ve chvíli, kdy brázdíte nevyznačené kopce. Pokud léčba přesáhne sjednaný pojistný limit, zbytek zaplatíte ze svého.

 

Jak by tedy mělo ideální cestovní pojištění vypadat?

 • Pojistný limit ve výši nejméně 1,5 miliónů korun

 • Úrazové pojištění alespoň 200 tisíc korun

 • Pojištění odpovědnosti

 • Krytí zásahu horské služby

 • Pojištění zavazadel

 • Pojištění právní ochrany

 • Asistenční služby

 

Zaměřte se také na rozsah asistenčních služeb. V nouzi oceníte, budete-li mít nárok například na tlumočníka nebo na pomoc s vyhledáním vhodného zdravotnického zařízení. Asistenční služba vám poskytne potřebnou radu, pokud na ní budete mít v rámci cestovního pojištění nárok.

 

Štítky: cestování | cestovní pojištění | lyžování |

Hodnocení článku:

Podobné články

Kvalitní cestovní pojištění zahrnuje i automatické prodloužení pojištění

24. 7. 2017

Žijeme v poklidné zemi, kde mezi nejhorší živelné události patří povodně jednou za pár let. V dobách letních dovolených však tisíce Čechů vyráží do exotičtějších krajů, kde jim dovolenou mohou pokazit daleko závažnější přírodní katastrofy. Například minulý týden řecký ostrov Kos zasáhlo silné zemětřesení. Stovky otřesených Čechů se nedostalo zpět do Čech včas kvůli zastavenému letištnímu provozu.

Celá aktualita

Je v běžném cestovním pojištění zahrnutý i terorismus?

3. 7. 2017

Před pár dny Evropu pobouřil další teroristický útok v Londýně, který si vyžádal mrtvé i zraněné. Dnes už bohužel neplatí, že k teroristickým útokům dochází pouze mimo Evropu, tyto tragédie se dějí stále blíže. Sledujte před každou cestou do ciziny varovná doporučení Ministerstva zahraničních věcí a zároveň se ujistěte, že vaše cestovní pojištění kryje riziko terorismu.

Celá aktualita

Jak si vybrat cestovní pojištění? Roli hraje destinace, délka i plánované aktivity

8. 5. 2017

Za pár dní odjíždíte na do zahraničí a rozhodli jste se pro vlastní bezpečnost a ochranu sjednat cestovní pojištění. Jak si tak klikáte návodem, tak postupně zjišťujete, že to není tak jednoduché. I cestovní pojištění si totiž můžete přizpůsobit na míru. Rozhodně platí, že je lepší být “přepojištěný”, než zapomenout na něco důležitého.

Celá aktualita

TOP 10 zimních destinací v Evropě

5. 1. 2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita

Lyžařské desatero: Bezpečně na sjezdovkách u nás i v Evropě

27. 12. 2016

Letošní zima je na sněhovou nadílku docela skoupá. Díky nízkým teplotám však lyžařská střediska mohou bez obav uměle zasněžovat. A tak se lyžuje se nejen v zahraničí, ale už i u nás. Společně s začátkem období zimních dovolených na lyžích je vhodné si připomenout pravidla bezpečného lyžování.

Celá aktualita

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016

Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Celá aktualita

Dovolená a olympijské hry v Rio de Janeiro: Na co nezapomenout?

20. 7. 2016

Na více než 14 dní bude druhé největší brazilské město Rio de Janeiro žít letními olympijskými hrami 2016, jejichž zahajovací den se kvapem blíží. Rio de Janeiro bude jako první jihoamerické město olympijské hry hostit poprvé a mnoho Čechů se rozhodlo letošní dovolenou strávit netradičně právě zde při příležitosti konání olympijských her.

Celá aktualita

1 2 3 »