Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

Aktuality

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016 Cestovní pojištění Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Pojištění zavazadel většinou kryje rizika ztráty osobních věcí odcizením, loupežným přepadením, živelní událostí nebo ztrátou při přepravě. Pokud však byla vaše zavazadla odcizena, musíte pojišťovně prokázat, že jste všechny předměty měli uloženy v zabezpečeném prostoru nebo v řádně zajištěném autě. Další podmínkou pojišťovny bývá, aby zavazadla nebyla zvenku viditelná.

Pojištění se většinou vztahuje na věci osobní potřeby, které si vezete na dovolenou, případně také na předměty, které si během dovolené zakoupíte. Jde většinou o oblečení, obuv, drobnou elektroniku, fotoaparáty a hodinky atd.

Na co se pojištění zavazadel nevztahuje?

I pojištění zavazadel má své výjimky a existují předměty, jejichž ztrátu na dovolené vám žádná pojišťovna nenahradí. Jde zejména o peníze v hotovosti, platební karty, jízdenky a letenky. Pojištění zavazadel se také většinou nevztahuje na šperky, starožitnosti a další věci umělecké hodnoty. Výpis věcí, na které se pojištění vztahuje, najdete v pojistných podmínkách

Kde pojištění uzavřít?

Pojištění ztráty zavazadel si můžete sjednat buď samostatně, nebo jako připojištění k cestovní pojistce. Nabízí jej většina českých pojišťoven. Ceny tohoto pojištění se pohybují okolo 6 až 10 Kč denně. Dražší většinou bývá pojištění pracovních cest, to se ale často vztahuje také na předměty, které patří zaměstnavateli – například notebook a další techniku. Limity pojistného plnění se většinou pohybují v rozmezí 20 000 – 50 000 Kč, někdy však pojišťovna vyžaduje spoluúčast ve výši několika procent plnění nebo pár set korun.

Pokud ke ztrátě zavazadel dojde, nezapomeňte ke hlášení škodní události přiložit doklad o pojištění, policejní zprávu a originály nabývacích dokladů nebo podrobný seznam věcí s uvedením jejich pořizovací ceny a stáří. Policejní protokol by měl obsahovat seznam odcizených věcí, přibližnou dobu jejich odcizení a určení místa, kde byly odcizené věci uloženy.

Pokud vám byla zavazadla ukradena z auta, je nutné doložit, že vozidlo bylo řádně zabezpečeno. Pojišťovny většinou požadují doklad autoservisu o opravě části vozidla, která byla podle policejního protokolu poškozena při násilném vniknutí.

Štítky: cestování | cestovní pojištění |

Hodnocení článku:

Podobné články

Chystáte se na hory? Nezapomeňte na cestovní pojištění

2. 1. 2018

Vánoce a oslavy nového roku máme úspěšně za sebou. Zima však zdaleka nekončí a spousta z vás má před sebou vysněnou dovolenou na lyžích. Lyžování a snowboarding patří k nejoblíbenějším zimním sportům, nejsou však bez rizika. Nezapomeňte si proto před odjezdem sjednat kvalitní cestovní pojištění.

Celá aktualita

Kvalitní cestovní pojištění zahrnuje i automatické prodloužení pojištění

24. 7. 2017

Žijeme v poklidné zemi, kde mezi nejhorší živelné události patří povodně jednou za pár let. V dobách letních dovolených však tisíce Čechů vyráží do exotičtějších krajů, kde jim dovolenou mohou pokazit daleko závažnější přírodní katastrofy. Například minulý týden řecký ostrov Kos zasáhlo silné zemětřesení. Stovky otřesených Čechů se nedostalo zpět do Čech včas kvůli zastavenému letištnímu provozu.

Celá aktualita

Je v běžném cestovním pojištění zahrnutý i terorismus?

3. 7. 2017

Před pár dny Evropu pobouřil další teroristický útok v Londýně, který si vyžádal mrtvé i zraněné. Dnes už bohužel neplatí, že k teroristickým útokům dochází pouze mimo Evropu, tyto tragédie se dějí stále blíže. Sledujte před každou cestou do ciziny varovná doporučení Ministerstva zahraničních věcí a zároveň se ujistěte, že vaše cestovní pojištění kryje riziko terorismu.

Celá aktualita

Jak si vybrat cestovní pojištění? Roli hraje destinace, délka i plánované aktivity

8. 5. 2017

Za pár dní odjíždíte na do zahraničí a rozhodli jste se pro vlastní bezpečnost a ochranu sjednat cestovní pojištění. Jak si tak klikáte návodem, tak postupně zjišťujete, že to není tak jednoduché. I cestovní pojištění si totiž můžete přizpůsobit na míru. Rozhodně platí, že je lepší být “přepojištěný”, než zapomenout na něco důležitého.

Celá aktualita

TOP 10 zimních destinací v Evropě

5. 1. 2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita

Lyžařské desatero: Bezpečně na sjezdovkách u nás i v Evropě

27. 12. 2016

Letošní zima je na sněhovou nadílku docela skoupá. Díky nízkým teplotám však lyžařská střediska mohou bez obav uměle zasněžovat. A tak se lyžuje se nejen v zahraničí, ale už i u nás. Společně s začátkem období zimních dovolených na lyžích je vhodné si připomenout pravidla bezpečného lyžování.

Celá aktualita

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Dovolená a olympijské hry v Rio de Janeiro: Na co nezapomenout?

20. 7. 2016

Na více než 14 dní bude druhé největší brazilské město Rio de Janeiro žít letními olympijskými hrami 2016, jejichž zahajovací den se kvapem blíží. Rio de Janeiro bude jako první jihoamerické město olympijské hry hostit poprvé a mnoho Čechů se rozhodlo letošní dovolenou strávit netradičně právě zde při příležitosti konání olympijských her.

Celá aktualita

1 2 3 »

;