Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel
Aktuality

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016 Cestovní pojištění Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Pojištění zavazadel většinou kryje rizika ztráty osobních věcí odcizením, loupežným přepadením, živelní událostí nebo ztrátou při přepravě. Pokud však byla vaše zavazadla odcizena, musíte pojišťovně prokázat, že jste všechny předměty měli uloženy v zabezpečeném prostoru nebo v řádně zajištěném autě. Další podmínkou pojišťovny bývá, aby zavazadla nebyla zvenku viditelná.

Pojištění se většinou vztahuje na věci osobní potřeby, které si vezete na dovolenou, případně také na předměty, které si během dovolené zakoupíte. Jde většinou o oblečení, obuv, drobnou elektroniku, fotoaparáty a hodinky atd.

Na co se pojištění zavazadel nevztahuje?

I pojištění zavazadel má své výjimky a existují předměty, jejichž ztrátu na dovolené vám žádná pojišťovna nenahradí. Jde zejména o peníze v hotovosti, platební karty, jízdenky a letenky. Pojištění zavazadel se také většinou nevztahuje na šperky, starožitnosti a další věci umělecké hodnoty. Výpis věcí, na které se pojištění vztahuje, najdete v pojistných podmínkách

Kde pojištění uzavřít?

Pojištění ztráty zavazadel si můžete sjednat buď samostatně, nebo jako připojištění k cestovní pojistce. Nabízí jej většina českých pojišťoven. Ceny tohoto pojištění se pohybují okolo 6 až 10 Kč denně. Dražší většinou bývá pojištění pracovních cest, to se ale často vztahuje také na předměty, které patří zaměstnavateli – například notebook a další techniku. Limity pojistného plnění se většinou pohybují v rozmezí 20 000 – 50 000 Kč, někdy však pojišťovna vyžaduje spoluúčast ve výši několika procent plnění nebo pár set korun.

Pokud ke ztrátě zavazadel dojde, nezapomeňte ke hlášení škodní události přiložit doklad o pojištění, policejní zprávu a originály nabývacích dokladů nebo podrobný seznam věcí s uvedením jejich pořizovací ceny a stáří. Policejní protokol by měl obsahovat seznam odcizených věcí, přibližnou dobu jejich odcizení a určení místa, kde byly odcizené věci uloženy.

Pokud vám byla zavazadla ukradena z auta, je nutné doložit, že vozidlo bylo řádně zabezpečeno. Pojišťovny většinou požadují doklad autoservisu o opravě části vozidla, která byla podle policejního protokolu poškozena při násilném vniknutí.

Štítky: cestování | cestovní pojištění |

Hodnocení článku:

Podobné články

Celoroční cestovní pojištění je mezi Čechy stále více oblíbenější

4. 9. 2018

Čechům se daří. Více vydělávají a velmi rádi cestují. Až 64 % Čechů jezdí několikrát ročně na zahraniční dovolenou, ať už v doprovodu cestovní kanceláře nebo na vlastní pěst. Každý čtvrtý Čech proto využívá celoroční pojištění. Vyplatí se po finanční stránce a navíc se nehrozí, že by na cestovní pojištění zapomněli.

Celá aktualita

Dovolená v USA - vyberte si správné cestovní pojištění

11. 7. 2018

Spojené státy patří mezi nejvíce atraktivní místa. Nachází se zde ohromná města se specifickým stylem života i velmi rozdílné přírodní krásy od nekonečných pláží až po vysoké skalnaté hory. Návštěva Spojených státu představuje fantastický zážitek, na který nikdy nikdo nezapomene. Předtím než opustíte rodnou zemi, nezapomeňte na správné cestovní pojištění.

Celá aktualita

Cestování během těhotenství - do kdy je to bezpečné?

19. 3. 2018

Těhotenství není žádná nemoc, která by ženy vyřadila z běžného života na celých devět měsíců. Na druhou stranu je to přece jen náročnější období, které na budoucí maminky klade nemalé nároky. A jak je to cestováním do zahraniční? Pozor by si měly dávat zejména ženy v pokročilém těhotenství.

Celá aktualita

Cestovní pojištění na hory - nezapomínejte na pojištění odpovědnosti

12. 3. 2018

Stále více Čechů si uvědomuje možná rizika, která jim hrozí při cestování do zahraničí, například na zimní dovolenou. Aby se chránili pro případ nemoci či úrazu, navykli si sjednávat komerční cestovní pojištění. Stále však zapomínají, že škodu nemusí způsobit pouze sobě ale jiným osobám.

Celá aktualita

Chystáte se na hory? Nezapomeňte na cestovní pojištění

2. 1. 2018

Vánoce a oslavy nového roku máme úspěšně za sebou. Zima však zdaleka nekončí a spousta z vás má před sebou vysněnou dovolenou na lyžích. Lyžování a snowboarding patří k nejoblíbenějším zimním sportům, nejsou však bez rizika. Nezapomeňte si proto před odjezdem sjednat kvalitní cestovní pojištění.

Celá aktualita

Kvalitní cestovní pojištění zahrnuje i automatické prodloužení pojištění

24. 7. 2017

Žijeme v poklidné zemi, kde mezi nejhorší živelné události patří povodně jednou za pár let. V dobách letních dovolených však tisíce Čechů vyráží do exotičtějších krajů, kde jim dovolenou mohou pokazit daleko závažnější přírodní katastrofy. Například minulý týden řecký ostrov Kos zasáhlo silné zemětřesení. Stovky otřesených Čechů se nedostalo zpět do Čech včas kvůli zastavenému letištnímu provozu.

Celá aktualita

Je v běžném cestovním pojištění zahrnutý i terorismus?

3. 7. 2017

Před pár dny Evropu pobouřil další teroristický útok v Londýně, který si vyžádal mrtvé i zraněné. Dnes už bohužel neplatí, že k teroristickým útokům dochází pouze mimo Evropu, tyto tragédie se dějí stále blíže. Sledujte před každou cestou do ciziny varovná doporučení Ministerstva zahraničních věcí a zároveň se ujistěte, že vaše cestovní pojištění kryje riziko terorismu.

Celá aktualita

Jak si vybrat cestovní pojištění? Roli hraje destinace, délka i plánované aktivity

8. 5. 2017

Za pár dní odjíždíte na do zahraničí a rozhodli jste se pro vlastní bezpečnost a ochranu sjednat cestovní pojištění. Jak si tak klikáte návodem, tak postupně zjišťujete, že to není tak jednoduché. I cestovní pojištění si totiž můžete přizpůsobit na míru. Rozhodně platí, že je lepší být “přepojištěný”, než zapomenout na něco důležitého.

Celá aktualita

1 2 3 »