Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> Jedete na dovolenou se psem? Nezapomeňte na pojištění

Aktuality

Jedete na dovolenou se psem? Nezapomeňte na pojištění

21. 7. 2015 Cestovní pojištění Stejně jako zařizujete cestovní pojištění pro lidské účastníky dovolené, nezapomeňte si pojistit také svého pejska. I jemu na cestách hrozí určitá rizika. Cestovní pojištění psů však není tak obvyklé a zdaleka ne všechny pojišťovny jej nabízí. Podívejme se, jaké možnosti v této oblasti jsou nyní.

Léto je zde a s ním i dlouho očekávané dovolené. Někteří z nás si na dovolenou berou také své čtyřnohé členy rodiny. I oni si jistě “společnou dovolenou” chtějí užít bez nepříjemností. Bohužel tomu tak vždy není. S nepříjemnými situacemi se snáze vyrovnáte, máte-li sjednané odpovídající pojištění. A to platí jak pro lidi tak i jejich pejsky.

Pejskům stejně jako jejich páníčkům hrozí nemoci, úrazy a nebo mohou škodu také způsobit. Správně zvolené pojištění všechny tyto události pokryjí. Nabídky jednotlivých pojišťoven se však mohou značně lišit. Jaké tedy jsou možnosti, co vše lze pojistit a za kolik?

Česká pojišťovna uhradí až 70 procent nákladů

Svého psa si u České pojišťovny můžete pojistit v rámci svého cestovního pojištění a je určené pro případy akutního onemocnění či úrazu. Lze připojistit psa ve věku od 3 měsíců do 8 let. Základním podmínkou vybavení psa speciálním pasem a mikročipem či tetováním. Dojde-li k pojistné události, pojišťovna uhradí 70 procent nákladů spojených s léčbou do maximální výše 30 000 korun. Pokud máte pejska pojištěného produktem Mazlíček, získáte na cestovní pojištění 30procentní slevu.

Podobné je to u škod způsobených psem. Proti finančním důsledkům spojených s těmito škodami Vás ochrání pojištění odpovědnosti v občanském životě, které se vztahuje na Českou republiku i zahraničí. Pojištění odpovědnosti je možné sjednat v rámci cestovního pojištění i pojištění domácnosti a roční sazba se pohybuje kolem částky 400 korun. Výše pojistného se liší podle zvoleného pojistného limitu, které může být 1,5 milionů korun, 3,5 milionů korun či 5,5 milionů korun.

Pojištění za 19 korun denně od České podnikatelské pojišťovny

V rámci cestovního pojištění nabízí připojištění psů, koček a fretek také Česká podnikatelská pojišťovna. Jedná se o produkt nazvaný Zvíře plus a kryje léčbu úrazu či onemocnění zvířete v zahraničí a související náklady (materiál, hospitalizaci, léky, operace, apod.). Pojistit lze psa od 3 měsíců do 10 let. Základní podmínkou pro uzavření pojištění je platné veterinární osvědčení, pas a označení mikročipem.

Pojistné stojí 19 korun na jeden den a roční limit je nabízen ve variantách 10 000, 20 000, 30 000 a 40 000 korun. Tento limit platí pro jednu a všechny pojistné události, k nimž dojde v pojistné době.

Pojišťovna Slavia

Také pojišťovna Slavia nabízí pojištění pro psy a kočky v rámci cestovního pojištění Svět. Pojistit si mohou pejska ve věku od 6 měsíců do 8 let a kočku ve věku od 6 měsíců do 10 let. Limit pojistného plnění činí 15 000 korun pro Evropu a 30 000 korun pro celý svět.  Za připojištění zaplatíte nejvýše 50 korun za každý den a spoluúčast činí 500 korun.

Pokud se chcete pojistit také pro případ škody způsobené pejskem, sjednejte si u pojišťovny Slavia také pojištění odpovědnost v rámci cestovního pojištění. Limito v tomto případě činí 2 miliony korun pro škody na zdraví (platí pro turistické cesty).

Pojišťovny Allianz a Wüstenrot pojistí vašeho psího mazlíčka také

Kromě výše uvedených pojišťoven je možné pejska pojistit také u pojišťoven Wüstenrot a Allianz. U Allianz tak lze učinit v rámci cestovního pojištění. Wüstenrot nabízí pojištění odpovědnosti v občanském životě, které se vztahuje pouze na škody způsobené psem nikoliv na úrazy či nemoci.

Sjednejte si výhodné pojištění na Úspory.cz a získejte řadu výhod!

Štítky: cestovní pojištění | cestovní pojištění online | pojištění majetku a domácnosti | pojištění odpovědnosti | pojišťovny | srovnání cestovní pojištění |

Hodnocení článku:

Podobné články

Chystáte se na hory? Nezapomeňte na cestovní pojištění

2. 1. 2018

Vánoce a oslavy nového roku máme úspěšně za sebou. Zima však zdaleka nekončí a spousta z vás má před sebou vysněnou dovolenou na lyžích. Lyžování a snowboarding patří k nejoblíbenějším zimním sportům, nejsou však bez rizika. Nezapomeňte si proto před odjezdem sjednat kvalitní cestovní pojištění.

Celá aktualita

Kvalitní cestovní pojištění zahrnuje i automatické prodloužení pojištění

24. 7. 2017

Žijeme v poklidné zemi, kde mezi nejhorší živelné události patří povodně jednou za pár let. V dobách letních dovolených však tisíce Čechů vyráží do exotičtějších krajů, kde jim dovolenou mohou pokazit daleko závažnější přírodní katastrofy. Například minulý týden řecký ostrov Kos zasáhlo silné zemětřesení. Stovky otřesených Čechů se nedostalo zpět do Čech včas kvůli zastavenému letištnímu provozu.

Celá aktualita

Je v běžném cestovním pojištění zahrnutý i terorismus?

3. 7. 2017

Před pár dny Evropu pobouřil další teroristický útok v Londýně, který si vyžádal mrtvé i zraněné. Dnes už bohužel neplatí, že k teroristickým útokům dochází pouze mimo Evropu, tyto tragédie se dějí stále blíže. Sledujte před každou cestou do ciziny varovná doporučení Ministerstva zahraničních věcí a zároveň se ujistěte, že vaše cestovní pojištění kryje riziko terorismu.

Celá aktualita

Jak si vybrat cestovní pojištění? Roli hraje destinace, délka i plánované aktivity

8. 5. 2017

Za pár dní odjíždíte na do zahraničí a rozhodli jste se pro vlastní bezpečnost a ochranu sjednat cestovní pojištění. Jak si tak klikáte návodem, tak postupně zjišťujete, že to není tak jednoduché. I cestovní pojištění si totiž můžete přizpůsobit na míru. Rozhodně platí, že je lepší být “přepojištěný”, než zapomenout na něco důležitého.

Celá aktualita

TOP 10 zimních destinací v Evropě

5. 1. 2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita

Lyžařské desatero: Bezpečně na sjezdovkách u nás i v Evropě

27. 12. 2016

Letošní zima je na sněhovou nadílku docela skoupá. Díky nízkým teplotám však lyžařská střediska mohou bez obav uměle zasněžovat. A tak se lyžuje se nejen v zahraničí, ale už i u nás. Společně s začátkem období zimních dovolených na lyžích je vhodné si připomenout pravidla bezpečného lyžování.

Celá aktualita

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016

Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Celá aktualita

1 2 3 »