Úspory.cz >> Cestovní pojištění >> Cestujeme do Rakouska
ve spolupraci s

Otevíráme pro Vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce Vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Cestujeme do Rakouska

25.01.2015 Cestovní pojištění Naše sousední země Rakousko se vyznačuje úchvatnou přírodou i kvalitními službami, což je pro mnoho Čechů důvod, proč vyrazit do Rakouska strávit letní i zimní dovolenou. Kvalitní je v Rakousku také zdravotní péče. Pokud však nemáte sjednané cestovní pojištění, může Vás vyjít velmi draze.

Aktivní dovolená láká stále více Čechů, které nebaví polehávat celé dny na pláži u moře. Mnozí z nich proto vyráží do rakouských hor, kde se mohou věnovat různým sportovním aktivitám, jako je například lyžování, snowboarding, vysokohorská turistika, horolezectví, cyklistika a mnoho dalších. Při provozování některé z těchto sportovních činností však také hrozí vyšší riziko úrazu. Lidé by měli být v ideálním případě na tuto možnost připraveni s vhodně zvoleným cestovním pojištěním. Mnozí Češi se však stále spoléhají na Evropský zdravotní průkaz. Podívejme se tedy blíže, jaké podmínky nás čekají u rakouského zdravotnictví.

Evropský zdravotní průkaz cestovní pojištění nenahradí

Pokud vyrážíte do Rakouska pouze s Evropským zdravotním průkazem, pak se nezapomeňte před odjezdem ujistit, že je platný. Počítejte však s tím, že v případě potřeby lékařské péče budete platit. S Evropským zdravotním průkazem máte v rámci zemí Evropské unie zajištěnou bezokladnou péči ve veřejných zdravotnických zařízeních.

Je však potřeba počítat se spoluúčastí a částečnými úhrady za léky. Ne všechna zařízení navíc spadají do veřejného systému. To platí zejména pro zdravotnická zařízení v okolí horských středisek. Z veřejného zdravotního pojištění také není hrazený zásah horské služby či letecký transport (např. ze sjezdovky). Pokud máte sjednané komerční cestovní pojištění, tak se vždy předem ujistěte, že pojištění zahrnuje všechny aktivity, které v Rakousku plánujete provozovat. Některé adrenalinové sporty lze pojistit velmi obtížné (např. lyžování mimo sjezdovky, vysokohorská turistika nad 3 000 m.n.m. a další) a jsou součástí seznamu výluk.

Lékařská péče a její podmínky

Rakouské zdravotnictví vyžaduje od cizinců podpis Prohlášení o tom, že jste nevycestovali do Rakouska za účelem úmyslného čerpání zdravotní péče. Ošetřeni můžete být v běžné třídě či ve zvláštní cenové třídě (tzv. Sonderklasse), se kterou musíte písemně souhlasit. Sonderklasse je však výrazně dražší.

Bez cestovního pojištění Vás čeká rovněž úhrada spoluúčasti, která je následující:

  • 5,40 EUR za každou položku na receptu
  • 11,60 až 19,40 EUR za každý den hospitalizace nejdéle do 28 dní
  • 10 % a minimálně 30,20 EUR nákladů za zdravotnické pomůcky (u brýlí a kontaktních čoček je minimální spoluúčast 90,60 EUR)

Lékařskou péči je třeba uhradit vždy v hotovosti na místě. V České republice je poté třeba doložit veškeré doklady u zdravotní pojišťovny. Ta určí, zda máte nárok na uhrazení nákladů a v jaké výši.

Kontakt na český zastupitelský úřad:
Velvyslanectví České republiky v Rakousku
Botschaft der Tschechischen Republik
Penzingerstrasse 11-13, Wien1140
tel.: 00431/89958-0, 89958111KO-89958155
fax: 00431/8941200, KO-00431/89958159
e-mail: vienna@embassy.mzv.cz, consulate_vienna@mzv.cz, vu_vienna@mzv.cz

Cestovní pojištění se vyplatí

Evropský zdravotní průkaz je lepší než žádné pojištění. Komerční cestovní pojištění stojí však pár desítek korun na den, což je při celkově ceně dovolené zanedbatelná částka. V případě potřeby však máte zajištěnou a hlavně uhrazenou kompletní lékařskou péči včetně všech nutných nákladů. Informace a možnost porovnání a sjednání cestovního pojištění najdete na stránkách Úspory.cz.

Štítky: cestování | cestovní pojištění | evropa | evropský zdravotní průkaz | pojišťovny | Rakousko |

Hodnocení článku:

Podobné články

Celoroční cestovní pojištění je mezi Čechy stále více oblíbenější

04.09.2018

Čechům se daří. Více vydělávají a velmi rádi cestují. Až 64 % Čechů jezdí několikrát ročně na zahraniční dovolenou, ať už v doprovodu cestovní kanceláře nebo na vlastní pěst. Každý čtvrtý Čech proto využívá celoroční pojištění. Vyplatí se po finanční stránce a navíc se nehrozí, že by na cestovní pojištění zapomněli.

Celá aktualita

Dovolená v USA - vyberte si správné cestovní pojištění

11.07.2018

Spojené státy patří mezi nejvíce atraktivní místa. Nachází se zde ohromná města se specifickým stylem života i velmi rozdílné přírodní krásy od nekonečných pláží až po vysoké skalnaté hory. Návštěva Spojených státu představuje fantastický zážitek, na který nikdy nikdo nezapomene. Předtím než opustíte rodnou zemi, nezapomeňte na správné cestovní pojištění.

Celá aktualita

Cestování během těhotenství - do kdy je to bezpečné?

19.03.2018

Těhotenství není žádná nemoc, která by ženy vyřadila z běžného života na celých devět měsíců. Na druhou stranu je to přece jen náročnější období, které na budoucí maminky klade nemalé nároky. A jak je to cestováním do zahraniční? Pozor by si měly dávat zejména ženy v pokročilém těhotenství.

Celá aktualita

Cestovní pojištění na hory - nezapomínejte na pojištění odpovědnosti

12.03.2018

Stále více Čechů si uvědomuje možná rizika, která jim hrozí při cestování do zahraničí, například na zimní dovolenou. Aby se chránili pro případ nemoci či úrazu, navykli si sjednávat komerční cestovní pojištění. Stále však zapomínají, že škodu nemusí způsobit pouze sobě ale jiným osobám.

Celá aktualita

Chystáte se na hory? Nezapomeňte na cestovní pojištění

02.01.2018

Vánoce a oslavy nového roku máme úspěšně za sebou. Zima však zdaleka nekončí a spousta z vás má před sebou vysněnou dovolenou na lyžích. Lyžování a snowboarding patří k nejoblíbenějším zimním sportům, nejsou však bez rizika. Nezapomeňte si proto před odjezdem sjednat kvalitní cestovní pojištění.

Celá aktualita

Kvalitní cestovní pojištění zahrnuje i automatické prodloužení pojištění

24.07.2017

Žijeme v poklidné zemi, kde mezi nejhorší živelné události patří povodně jednou za pár let. V dobách letních dovolených však tisíce Čechů vyráží do exotičtějších krajů, kde jim dovolenou mohou pokazit daleko závažnější přírodní katastrofy. Například minulý týden řecký ostrov Kos zasáhlo silné zemětřesení. Stovky otřesených Čechů se nedostalo zpět do Čech včas kvůli zastavenému letištnímu provozu.

Celá aktualita

Je v běžném cestovním pojištění zahrnutý i terorismus?

03.07.2017

Před pár dny Evropu pobouřil další teroristický útok v Londýně, který si vyžádal mrtvé i zraněné. Dnes už bohužel neplatí, že k teroristickým útokům dochází pouze mimo Evropu, tyto tragédie se dějí stále blíže. Sledujte před každou cestou do ciziny varovná doporučení Ministerstva zahraničních věcí a zároveň se ujistěte, že vaše cestovní pojištění kryje riziko terorismu.

Celá aktualita

Jak si vybrat cestovní pojištění? Roli hraje destinace, délka i plánované aktivity

08.05.2017

Za pár dní odjíždíte na do zahraničí a rozhodli jste se pro vlastní bezpečnost a ochranu sjednat cestovní pojištění. Jak si tak klikáte návodem, tak postupně zjišťujete, že to není tak jednoduché. I cestovní pojištění si totiž můžete přizpůsobit na míru. Rozhodně platí, že je lepší být “přepojištěný”, než zapomenout na něco důležitého.

Celá aktualita
Všechny aktuality