Úspory.cz >> Cestovní pojištění >> Při výběru dovolené dávají Češi přednost all inclusive
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Při výběru dovolené dávají Češi přednost all inclusive

11.09.2015 Cestovní pojištění O tom, jak strávit dovolenou, má každý z nás odlišné představy. Někdo jede za mořem a sluncem, jiný raději volí aktivní pohyb. Cestovní kanceláře naštěstí mívají natolik pestré nabídky, že si vybere každý. Češi přitom upřednostňujÍ dovolené ve stylu “all inclusive”.

Češi preferují dovolené, na kterýCH se nemusí o nic starat. Proto převážná většina sáhne po all inclusive. „Programy all inclusive si Češi v posledních letech opravdu oblíbili. Ještě před deseti lety tvořily pouze pět procent prodeje všech zájezdů. Dnes je to u naší cestovní kanceláře přibližně 90 procent,“ říká Lenka Berberi, obchodní ředitelka CK Blue Style.

A právě cestovní kancelář Blue Style v letošním roce zorganizovala velmi zajímavý průzkum, z něhož vyplynulo, jak Čeští turisté nejraději tráví letní dovolenou.

Češi se na dovolené neobejdou bez internetu

Převážná část Čechů volí dovolenou u moře. Těší se za teplem, mořem, sluníčkem a dobrý jídlem. Až 75 procent Čechů si chce z dovolené přivést především krásné letní opálení. Slunění přirozeně preferuje zejména něžná polovina našeho národa.

Kromě jídla a opalování řada českých turistů absolvuje nějaký ten pěkný výlet. Na prvním místě jsou to výlety za přírodními zajímavostmi (70 procent) a za historickými památkami (65 procent). Sport, jako hlavní náplň dovolené, se týká pouze 10 procent. Nějaké sportovní aktivitě během letní dovolené se však věnuje více než polovina Čechů.

Z letních sportů je kromě cyklistiky a turistiky stále více oblíbenější surfování. Bohužel se však jedná o “virtuální surfování” na internetu. Více než 50 procent Čechů se na své dovolené neobejde bez datových služeb. Své zážitky totiž s oblibou stále častěji sdílí online na sociálních sítích.

A vzhledem k tomu, že se jedná o dovolenou a tedy i odpočinek od každodenního stereotypu, Češi se také těší na sex. Obě pohlaví jsou v tomto směru velmi vyrovnaná. Na zajímavé sexuální zážitky se údajně těší 42 procent žen a 40 procent mužů. K oblíbeným činnostem také stále více patří nakupování, kterém se věnuje až 25 procent Čechů.

Vítězem se však stávají adrenalinové sporty. Stále více Čechů vyhledává na dovolená nějaký ten extra zážitek, na který nikdy nezapomenou. V roce 2014 po adrenalinovém zážitku zatoužilo pouze 5 procent Čechů, v letošním roce je to již 15 procent. „Je to dáno jak aktivnějším životním stylem posledních let, tak i rozšiřující se nabídkou služeb tohoto druhu v destinacích. Kromě toho roste také obliba animačních programů pro děti i dospělé,“ říká tako Lenka Berberi.

Půjčujete si na dovolené auto? Dávejte si pozor na půjčovny

Češi si také stále častěji půjčují auto za účelem poznávání i vzdálenějšího okolí či zajímavých památek. Pokud se však rozhodnete využít autopůjčovny, je vhodné si dát bedlivý pozor. Autopůjčovny mívají různé podmínky a samozřejmě na turisty zkouší nejrůznější obchodní triky.

V žádném případě nikdy v autopůjčovně nenechávejte osobní doklady jako záruku. Pokud to po vás chtějí, jděte jinam. Velkým nešvarem autopůjčoven v dovolenkových destinacích je snaha získat peníze tím, že při vrácení vozidla chtějí uhradit domnělou škodu na vozidle. S oblibou na vás vyskočí se škrábanci a jinými nedostatky, které na autě pravděpodobně již dávno byly. Pokud navíc mají váš doklad, mají poměrně slušnou šanci “škodu” získat.

Před půjčením auta proto vždy sepište podrobný předávací protokol a v ideálním případě si vozidlo nafoťte. Nezapomeňte si také zkontrolovat, zda má auto řádně sjednané povinné ručení. Případné škody byste jinak museli zaplatit ze své kapsy.

Než však vyrazíte do autopůjčovny na vlastní pěst, zeptejte se nejprve delegáta cestovní kanceláře. Cestovní kanceláře mívají uzavřené dohody s vybraným autopůjčovnami a mnohdy mají nasmlouvané i zajímavé slevy. „Nejjednodušší a z mého pohledu také nejjistější možností vypůjčení automobilu často bývá delegát CK, přes kterou je zájezd organizován. Cestovky často mají dohodnuté speciální slevy pro své klienty a delegát pomůže s formalitami kolem zapůjčení,“ popisuje tuto možnost Petr Šatný, marketingový ředitel CK Alexandria.

Kromě vozidel jsou velmi oblíbené skútry. I zde však čeští turisté naráží na problémy. Například skútry v Řecku bývají ve velmi špatném technickém stavu a nejasné bývají i pojistné podmínky. Opět je vhodné se nejprve obrátit na delegáta, který vám poradí, kam nejlépe zajít.

Ať už preferujete slunění na písečné pláži nebo toulky přírodou, nezapomeňte si před každou cestou sjednat kvalitní cestovní pojištění. Nejlepší nabídky pro vás máme na Úspory.cz!

Štítky: cestování do zahraničí | cestovní kanceláře | cestovní pojištění | cestovní pojištění online | levné cestovní pojištění | srovnání cestovní pojištění |

Hodnocení článku:

Podobné články

Celoroční cestovní pojištění je mezi Čechy stále více oblíbenější

04.09.2018

Čechům se daří. Více vydělávají a velmi rádi cestují. Až 64 % Čechů jezdí několikrát ročně na zahraniční dovolenou, ať už v doprovodu cestovní kanceláře nebo na vlastní pěst. Každý čtvrtý Čech proto využívá celoroční pojištění. Vyplatí se po finanční stránce a navíc se nehrozí, že by na cestovní pojištění zapomněli.

Celá aktualita

Dovolená v USA - vyberte si správné cestovní pojištění

11.07.2018

Spojené státy patří mezi nejvíce atraktivní místa. Nachází se zde ohromná města se specifickým stylem života i velmi rozdílné přírodní krásy od nekonečných pláží až po vysoké skalnaté hory. Návštěva Spojených státu představuje fantastický zážitek, na který nikdy nikdo nezapomene. Předtím než opustíte rodnou zemi, nezapomeňte na správné cestovní pojištění.

Celá aktualita

Cestování během těhotenství - do kdy je to bezpečné?

19.03.2018

Těhotenství není žádná nemoc, která by ženy vyřadila z běžného života na celých devět měsíců. Na druhou stranu je to přece jen náročnější období, které na budoucí maminky klade nemalé nároky. A jak je to cestováním do zahraniční? Pozor by si měly dávat zejména ženy v pokročilém těhotenství.

Celá aktualita

Cestovní pojištění na hory - nezapomínejte na pojištění odpovědnosti

12.03.2018

Stále více Čechů si uvědomuje možná rizika, která jim hrozí při cestování do zahraničí, například na zimní dovolenou. Aby se chránili pro případ nemoci či úrazu, navykli si sjednávat komerční cestovní pojištění. Stále však zapomínají, že škodu nemusí způsobit pouze sobě ale jiným osobám.

Celá aktualita

Chystáte se na hory? Nezapomeňte na cestovní pojištění

02.01.2018

Vánoce a oslavy nového roku máme úspěšně za sebou. Zima však zdaleka nekončí a spousta z vás má před sebou vysněnou dovolenou na lyžích. Lyžování a snowboarding patří k nejoblíbenějším zimním sportům, nejsou však bez rizika. Nezapomeňte si proto před odjezdem sjednat kvalitní cestovní pojištění.

Celá aktualita

Kvalitní cestovní pojištění zahrnuje i automatické prodloužení pojištění

24.07.2017

Žijeme v poklidné zemi, kde mezi nejhorší živelné události patří povodně jednou za pár let. V dobách letních dovolených však tisíce Čechů vyráží do exotičtějších krajů, kde jim dovolenou mohou pokazit daleko závažnější přírodní katastrofy. Například minulý týden řecký ostrov Kos zasáhlo silné zemětřesení. Stovky otřesených Čechů se nedostalo zpět do Čech včas kvůli zastavenému letištnímu provozu.

Celá aktualita

Je v běžném cestovním pojištění zahrnutý i terorismus?

03.07.2017

Před pár dny Evropu pobouřil další teroristický útok v Londýně, který si vyžádal mrtvé i zraněné. Dnes už bohužel neplatí, že k teroristickým útokům dochází pouze mimo Evropu, tyto tragédie se dějí stále blíže. Sledujte před každou cestou do ciziny varovná doporučení Ministerstva zahraničních věcí a zároveň se ujistěte, že vaše cestovní pojištění kryje riziko terorismu.

Celá aktualita

Jak si vybrat cestovní pojištění? Roli hraje destinace, délka i plánované aktivity

08.05.2017

Za pár dní odjíždíte na do zahraničí a rozhodli jste se pro vlastní bezpečnost a ochranu sjednat cestovní pojištění. Jak si tak klikáte návodem, tak postupně zjišťujete, že to není tak jednoduché. I cestovní pojištění si totiž můžete přizpůsobit na míru. Rozhodně platí, že je lepší být “přepojištěný”, než zapomenout na něco důležitého.

Celá aktualita
Všechny aktuality