Úspory.cz >> Havarijní pojištění >> Pojištění vozidel v roce 2019: Vyšší pojistné, širší rozsah i rychlejší vyřízení škod
ve spolupraci s

Otevíráme pro Vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce Vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Pojištění vozidel v roce 2019: Vyšší pojistné, širší rozsah i rychlejší vyřízení škod

08.04.2019 Havarijní pojištění První čtvrtletí máme za sebou a můžeme zhodnotit nové trendy v oblasti pojištění vozidel. Nejedná se pouze o zdražení povinného ručení, pojišťovny více využívají moderní technologie. Například takové vyřízení pojistné události by mohlo probíhat mnohem rychleji.

Nejviditelnější změnou jsou ceny povinného ručení, které šly nahoru. O zdražování informovaly pojišťovny dlouho dopředu. “Pojišťovny už zkrátka musely zareagovat, ze zákona jsou totiž povinny kalkulovat pojistné tak, aby zvládly své závazky. Lidé to asi nevidí, ale jsme svědky zvýšeného dohledu nad vývojem sazeb ze strany České národní banky,“ upozorňuje Renata Čapková z ČPP,” vysvětluje Renata Čapková z České podnikatelské pojišťovny.

Dražší pojištění, lepší rozsah, rychlejší vyřízení škod

To však není jediná změna, kterou si pro své klienty pojišťovny přichystaly. V roce 2019 pojišťovny plánují zapojit moderní technologie, zlepšovat nabídku a daleko více využívat telematiku. Při stanovování pojistného opouští od plošných cen a nabídky řeší více individuálně. Pojišťovny využívají více než 20 parametrů, takže výsledné nabídky jsou velmi rozdílné. Hodně přitom záleží na nehodovosti každého motoristy.

 

Nepřeplácíte havarijní pojištění?
Porovnejte si ceny v naší kalkulačce.

Srovnat havarijní pojištění

Dále se pojišťovny chtějí zaměřit na zrychlení veškerých procesů od sjednání pojištění až po vyřízení pojistné události. Velký vliv v tomto směru má digitalizace procesů, díky čemuž dochází k rychlejší obsluze zákazníků. „Letošní rok u autopojištění vnímáme jako velkou příležitost  právě pro rychlost, jednoduchost a srozumitelnost. A to jak produktů, tak také procesů, se kterými se motorista při kontaktu s pojišťovnou potká. Ať už při sjednání pojištění nebo během řešení pojistné události,“ potvrzuje Honza Marek z Generali.

Havarijní připojištění versus čisté havarijko

Většina motoristů si uvědomuje pozitivní přínos povinného ručení a potažmo i havarijního pojištění. Už dávno tak není hlavním kritériem cena pojištění, ale i pojištění samotné. Tedy rozsah pojištění, pojistné limity apod. Čím dál více lidí se zajímá o různá doplňková pojištění, která za doplatek zvyšují pojistnou ochranu. 

 

Stále více lidí využívá možnosti rozšířit povinné ručení o připojištění, které chrání vůz v případě škody na vlastním vozidle. “Mini havarijko je pojištění určené pro motoristy, kteří nemají havarijně pojištěné auto, a kteří způsobí dopravní nehodu, z níž nechtějí odejít s prázdnou. Jinými slovy i k povinnému ručení mají nyní motoristé možnost si připojistit škody na vlastním autě. K dispozici jim dáváme pojistné limity ve výši 10 až 50 tisíc korun. Ty pak mohou využít na opravu svého auta,” popisuje Miroslav Matějka z pojišťovny Generali.

 

Jde o doplňkové pojištění k povinnému ručení, které je cenově velmi výhodné. Pojištění se spoluúčastí 1 000 Kč se pohybuje od 349 Kč za rok, což je zanedbatelná částka. Vztahuje se však na škody způsobené při zaviněné dopravní nehodě, škody vzniklé v důsledku krádeže, vandalismu či živlů nekryje. Na to už je třeba mít “pravé” havarijní pojištění. Takové pojištění je tedy vhodné zejména pro starší vozy.

 

Motoristům, kteří chtějí mít perfektní pojistnou ochranu, je jednoznačně doporučováno klasické havarijní pojištění. “Havarijní pojištění stále představuje nejlepší řešení pro ty, kteří chtějí mít jistotu, že vše vyřeší bez zásadních finančních ztrát. Znovu bych zopakoval, že dávno není pravda, že havarijní pojištění je výsadou pro nová nebo zánovní auta. Tím spíše, když nabízíme havarijní pojištění i pro starší vozidla, které je cenově velmi zajímavé, a přitom neslevuje na ničem z šíře pojistného krytí,” dodává Matějka.

Pojišťovny zvyšují limity a rozšiřují nabídku pojištění

S čím konkrétně vstoupily pojišťovny do nového roku? Některé rozšiřují nabídku o nové produkty, jiné nabízí vyšperkované mobilní aplikace a další inovují havarijní pojištění, které stále pokulhává.

 

Allianz pojišťovna nově nabízí čtyři varianty povinného ručení pro nenáročné klienty až po motoristy vyžadující maximální ochranu. Nejnižší limit činí 70/70 milionů korun, což je dvojnásobek zákonného limitu. Pojišťovna AXA vyzdvihuje propracovanou mobilní aplikaci, která hodnotí styl jízdy řidiče a následně nabízí doporučení na zlepšení jízdy, která mohou vést i k levnějšímu povinnému ručení.

 

Česká pojišťovna přišla s novým produktem v podobě Mini Havarijko určené pro vlastníky starších vozidel. Mini Havarijko kryje škody vzniklé při dopravní nehodě až do výše 50 000 korun. Pojištění stojí od 349 Kč. Něco podobného jako doplňkové havarijní pojištění k povinnému ručení nabízí také pojišťovna Generali a za velmi podobné ceny. Pojišťovna Slavia se pustila do inovace havarijního pojištění. Mimo to nabízí možnost rychlého nahlášení škody prostřednictvím chytré mobilní aplikace.

 

ČSOB pojišťovna nově nabízí doplňkové úrazové pojištění s doživotní rentou a vylepšené asistenční služby. Pojišťovna Direct má dokonce dvě novinky - Garance ceny pro ojetá vozidla a Průvodce škodu na zdraví, což je nabídka právní pomoci při řešení dopravní nehody se zraněním.

 

Povinné ručení od Hasičské vzájemné pojišťovny nekryje pouze střet s lesní, ale i domácí zvěří. Pojistit si můžete i speciální značku, pokud ji máte, a dětskou sedačku. Ani Uniqa pojišťovna nezůstává pozadu. Nově nabízí speciální asistenční pojištění na dovolenou Auto+ a asistenční služby pro motoristy, kteří byli při dopravní nehodě zranění. Asistence jim pomůže vyřešit dočasnou neschopnost při léčbě (např. pomoc v domácnosti).

 
Hodnocení článku:

Podobné články

Končící STK už si řidiči nemusí pamatovat. Registr vozidel je včas upozorní

14.05.2019

Od letošního dubna se čeští motoristé nemohou vymlouvat na to, že zapomněli na datum vypršení platnosti STK. Od začátku dubna registr vozidel řidičům zasílá upozornění na končící STK a prostřednictvím zprávy do datové schránky dva měsíce před.

Celá aktualita

Přestane být havarijní pojištění důležité?

18.05.2018

Ještě nedávno komplexní pojištění vozidel představovalo povinné ručení společně s havarijním pojištěním. To pomalu přestává platit. Povinné ručení se mění a zahrnuje stále více služeb, které původně spadaly pod havarijní pojištění. Je možné už dnes havarijní pojištění nahradit rozšířením povinného ručení?

Celá aktualita

Pojišťovny nabízí superlevné havarijní pojištění k povinnému ručení

29.01.2018

Zatímco povinné ručení je dané zákonem, havarijní pojištění si řidiči sjednat mohou, ale také nemusí. V České republice jej má uzavřena zhruba třetina vlastníků motorových vozidel. Zbývajícím dvou třetinám se nelíbí buď vysoké pojistné, nebo vlastní starší auto.

Celá aktualita

Nepodceňujte přezutí na zimní pneumatiky

06.11.2017

Od 1. listopadu do 31. března platí v České republice zákonná povinnost přezutí vozidla na zimní pneumatiky, pokud se na silnicích nachází souvislá vrstva sněhu, led, námraza nebo lze výskyt sněhu a ledu v průběhu jízdy předpokládat s ohledem na aktuální povětrnostní podmínky. Používání zimních pneumatik v zimě má své oprávnění. Jsou mnohem lépe přizpůsobené zimním podmínkám a jízda je výrazně bezpečnější. Jak jste na tom vy? Už máte přezuto?

Celá aktualita

Řidiči pozor! Na podzim roste riziko srážky se zvěří

30.10.2017

Každý podzim pojišťovny evidují vyšší počet pojistných událostí způsobených srážek se zvířaty. Důvodem jsou kratší dny a horší viditelnost. Na silnicích se v těchto dnech pohybuje stále více zvířat. Zejména v brzkých ranních hodinách a navečer by řidiči měli dávat větší pozor. Nejnebezpečnější jsou velká zvířata jako například divočáci.

Celá aktualita

Kvalitní zabezpečení sníží riziko krádeže auta

16.08.2017

Riziko krádeže auta není zanedbatelné a určitě se vyplatí mít vedle povinného ručení sjednané dobré havarijní pojištění, které případnou krádež pokryje po finanční stránce. Pokud však chcete snížit riziko, že vám auto ukradnou, využijte některý z mnoha systémů chránících vozidlo před nenechavýma rukama zlodějů. Ne každý systém však zloděje dokáže odradit.

Celá aktualita

Bezpečně na cestách: Krátkodobé havarijní pojištění na prázdniny

22.05.2017

Havarijní pojištění je obvyklé u nových a dražších vozidel. Je to logické. Havarijní pojištění je sice praktické a vyplatí se, když dojde k problému. Je však také relativně drahé, a proto je mnozí řidiči příliš neřeší. Na cestách po zahraničí bychom se však měli chránit lépe. Hodit se může krátkodobé havarijní pojištění.

Celá aktualita

Pojištění GAP: Víte, o co se jedná?

30.03.2017

Většina motoristů má o pojištění vozidel alespoň základní povědomí. Zákonem dané je povinné ručení a dobrovolné je havarijní pojištění. K tomu si řidiči mohou sjednat řadu připojištění. Méně už je známé pojištění GAP. Možná proto, že je primárně určeno pro nová vozidla.

Celá aktualita
Všechny aktuality