Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Češi mají k půjčkám kladný vztah

Aktuality

Češi mají k půjčkám kladný vztah

24. 8. 2011 Půjčky

Podle výsledků nedávné ankety považují Češi půjčku za dobré řešení svých případných finančních nesnází. Až 80 % dotázaných uvedlo, že si již někdy v minulosti půjčku vzalo. Z ankety také vyplývá, že nejoptimističtěji se k půjčkám staví mladí lidé do 30 let.

Cílem výzkumu bylo zjistit, jaký má česká národ vztah k půjčkám a na co by si byli Češi ochotni půjčit peníze. Nejvíce respondentů je přesvědčeno, že nejrozumnější je půjčit si na bydlení. Takto odpovědělo celých 94 % dotázaných. Z výsledků výzkumu dále vyplynulo, že celých 70 % účastníků ankety by si vzalo úvěr na pořízení auta, 55 % by si tak řešilo problém s koupí domácích spotřebičů a necelá polovina by byla ochotná si vzít úvěr na zaplacení vzdělání.

Zaměříme-li se nyní na nejméně zaškrtávané odpovědi, zjistíme, že necelých 35 procent respondentů by bylo ochotných si vzít úvěr na zdravotní péči. Velmi malo kladných odpovědí zaznamenal také úvěr, který by sloužit k zaplacení jiného úvěru, takto odpovědělo pouhých 13 % dotázaných. Nejmenší úspěch však získat úvěr na zaplacení dovolené. Jenom 8 % všech účastníků odpovědělo, že by si půjčili na financování dovolené.

Součástí ankety také bylo, jaké jsou nejčastější důvody pro nesplácení svých finančních závazků. Toto jsou nejčastější odpovědi:

  • Ztráta zaměstnání
  • Vážné onemocnění
  • Úmrtí
  • Dopravní nehoda
  • Vážná událost týkající se člena rodiny

Jaký je Váš názor? Na co byste si byli ochotni vzít půjčku? Už jste přemýšleli, jaký úvěr je pro Vás ten správný? S výběrem půjčky Vám určitě pomůže náš online srovnávač půjček na stránkách (http://www.uspory.cz/pujcky/porovnani-pujcek), kde si najdete půjčku přesně pro Vás.

Hodnocení článku:

Podobné články

Noví poskytovatelé úvěrů musí složit zkoušky. Jak certifikace probíhá?

20. 11. 2017

Nový zákon o spotřebitelském úvěru je platný téměř dvanáct měsíců. Neustále se o mluví a píše o tom, co vše musí poskytovatelé půjček nově splňovat. Jednou z podmínek je také složení odborné certifikační zkoušky ČNB. Jak taková zkouška probíhá a jaký má vliv na kvalitu poskytovatelů úvěrů a jejich poradců?

Celá aktualita

U TOMMY STACHI si klienti užívají Úrokové prázdniny

5. 5. 2017

S výhodnými půjčkami s úrokem 0 % se roztrhnul pytel, a tak ani společnost TOMMY STACHI nemohla zůstat pozadu. Důležité však je odlišit se, proto přišla s Úrokovými prázdninami, jež nemají na českém trhu konkurenci.

Celá aktualita

EC Financial Services podala žádost o licenci ČNB mezi prvními

5. 4. 2017

Zdá se, že novela zákona o spotřebitelském úvěru, vnese na současný trh s nebankovními půjčkami pořádný rozruch. O licenci ČNB, bez které již nesmí půjčky poskytovat, v zákonné lhůtě požádalo pouze 108 nebankovních společností. Přitom dosud poskytovaly půjčky více než 50 000 různých společností. Kam se poděly?

Celá aktualita

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30. 3. 2017

Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Celá aktualita

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

1 2 3 »