Úspory.cz >> Půjčky >> Jak získat peníze na nenadálé výdaje: Rychle, ale bezpečně
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Jak získat peníze na nenadálé výdaje: Rychle, ale bezpečně

19.10.2022 Půjčky Nepříjemné životní situace zásadně přichází ve chvílích, kdy na ně nejste připraveni. Menší tragédii pro rodinný rozpočet může představovat i rozbitý spotřebič, porouchaný vůz i nedoplatek za energie.

Někdy se nepříjemností sejde víc a nepomůže ani finanční záloha, kterou si poctivě měsíc co měsíc odkládáte bokem. Takové případy vyžadují nouzová řešení, která se neobejdou bez odpovídající finanční pomoci. Kde vzít peníze, abyste se přitom vyhnuli nebezpečným dluhům?

Rychlá půjčka od rodiny

Předtím, než se zadlužíte u banky či jiné společnosti, zkuste nejprve o pomoc požádat svou rodinu či nejbližší přátele. Popište jim své potíže a nežádejte více, než opravdu potřebujete. 

Díky rodině získáte výhodnou půjčku bez registru a zároveň půjčku bez doložení příjmu a zpravidla s nulovým úrokem. Jako poděkování stačí půjčku vrátit ve smluveném termínu a přihodit láhev dobrého vína.

Na stvrzení důvěry trvejte na podpisu písemné podoby smlouvy o půjčce včetně splátkového kalendáře. Ne nadarmo se říká, že pořádek dělá přátele.

Záloha na plat od zaměstnavatele

S prosbou o pomoc se můžete obrátit také na vašeho zaměstnavatele. Obzvláště trvá-li váš pracovní vztah dlouhá léta a mezi vámi panují dobré vztahy. V případě menší částky postačí záloha na plat, kterou vám strhne z příští výplaty. Aby to nebyl takový šok, navrhněte, aby ji rozdělil na dvě části. 

Bezpečná a rychlá půjčka online

Pokud vám peníze nepůjčí rodina, přátelé ani zaměstnavatel, dojde řada na půjčku od banky nebo nebankovní společnosti. Zde je na místě důslednost a zodpovědné chování, pokud si nepřejete dostat se do ještě hlubších potíží s penězi.

Existuje několik řešení. Na krátkodobé finanční problémy se hodí kontokorent nebo kreditní karta. Z důvodu vyššího úroku je však nutné peníze vrátit co nejdříve. U dlouhodobějších záležitost je lepší požádat o klasickou půjčku, která má příznivější parametry, co se úroků týče.

Při sjednávání půjčky počítejte s tím, že budete dokládat své příjmy, sdělovat výdaje, a že si oslovený poskytovatel ověří vaši platební historii a morálku. Na základě zjištěných informací vám buď půjčku poskytne nebo zamítne. Vaše bonita ovlivní i vlastnosti půjčky. Čím lépe na tom po finanční stránce jste, tím lepší podmínky obdržíte.

Menší potíže vyřeší rychlá půjčka online, kterou poskytují banky i nebankovní společnosti. Stačí vyplnit žádost, doložit doklady a peníze můžete mít na svém účtu téměř ihned. Pokud oslovíte nebankovní společnost, vždy se ujistěte, že drží licenci ČNB. Nezapomeňte si také půjčky porovnat mezi sebou. Díky porovnání se vyhnete drahým a nevýhodným půjčkám. 

Peníze ihned a bez půjčky

Nabízí se ještě jedna možnost, pokud se bojíte zadlužit. Můžete si najít druhou práci nebo brigádu, dokud finanční potíže nevyřešíte. V krajním případě se nabízí prodej drobného či cenného majetku. 

Prodat můžete například nenošené oblečení, knihy, elektroniku, ale i šperky, starožitnosti, obrazy nebo nábytek. I takto lze získat potřebné peníze. V některých případech pročistíte domácnost od věcí, které beztak už dlouho nepoužíváte a pouze zabírají místo.


Hodnocení článku:

Podobné články

Nejčastější problémy, které mohou potkat dlužníky v exekuci

14.09.2023

Exekuce je velký problém sám o sobě, natož ve spojení s potížemi, které ji mohou doprovázet. Nejčastěji se jedná o arogantní a neochotné jednání úředníků, psychický nátlak nebo nezákonné zabavení majetku. Na koho se dlužníci v exekuci mohou s těmito problémy obrátit?

Celá aktualita

Boj proti novodobým lichvářům. Kde vám opravdu pomohou?

13.07.2023

Novodobí lichváři představují chytře provázaný řetězec firem. Jedna poskytuje první relativně levnou půjčku, druhá zprostředkuje už dražší úvěr a třetí nabízí “výhodné” přeúvěrování na čtvrtou firmu. Každá firma si vezme další peníze. I malé půjčky se následkem jednání s lichváři mohou mnohonásobně prodražit.

Celá aktualita

Zodpovědné zadlužování: 10 pravidel, díky nimž si půjčíte bezpečněji

18.06.2023

Půjčit si peníze je snadné a to obzvlášť tehdy, pokud je vám jedno, u koho si půjčíte a kolik vás půjčka bude nakonec stát. Tak by to ale být nemělo. Půjčka by měla figurovat jen jako pomocník dosáhnout na nezbytné věci, aniž by vás její splácení významně omezovalo. Jak toho dosáhnout?

Celá aktualita

9 užitečných tipů, jak zvládat potíže se splácením půjček

17.03.2023

V lepších časech jste si vzali více úvěrů, než dokážete splácet? Je-li toto právě váš případ, nestrkejte hlavu do písku, ani nečekejte na zázrak shůry. Snažte se najít řešení dříve, než bude pozdě.

Celá aktualita

7 nejčastějších chyb, kterých se lidé dopouštějí při splácení běžné půjčky

15.12.2022

Jako jediný problém se při splácení úvěru může jevit pouze nedostatek peněz na účtu. Kdepak. Potíže mohou nastat už při samotném splácení, stačí se dopustit jedné z níže popsaných chyb. Na co byste měli dávat pozor, aby vás půjčka nevyšla ještě dráž?

Celá aktualita

Konsolidace rychle a bezpečně vyřeší nesnáze při nesplácení půjček

19.11.2022

O půjčkách se často říká, že mohou být dobrým sluhou, ale zlým pánem. Druhý případ znají ti, kteří si s vidinou lepší budoucnosti vzali více půjček než jsou schopni splácet. Konsolidace představuje způsob, jak se těchto potíží zbavit, předejít finanční krizi či dokonce osobnímu bankrotu.

Celá aktualita

Které půjčky mohou být nebezpečné, co je lichva a jak vybrat bezpečnou půjčku

20.09.2022

Současný trh s půjčkami je široký. Vybírat lze z půjček od bankovních a nebankovních poskytovatelů, aniž byste natrefili na dvě totožné nabídky. Není ale ani tak pestrý, aby se v něm lehce ztratily neférové a podvodné půjčky. Nebylo tomu ale tak vždy.

Celá aktualita

Co jsou registry dlužníků, jak fungují a proč jsou důležité

22.08.2022

V ideálním případě by půjčka měla být výsledkem zodpovědného rozhodnutí, jemuž předchází analýza osobní finanční situace. Ve skutečnosti se lidé pro půjčku občas rozhodují unáhleně. Nesprávnému rozhodnutí pomáhají zabránit různé mechanismy, mezi něž patří i registry dlužníků.

Celá aktualita
Všechny aktuality