Úspory.cz >> Půjčky >> Konsolidace rychle a bezpečně vyřeší nesnáze při nesplácení půjček
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Konsolidace rychle a bezpečně vyřeší nesnáze při nesplácení půjček

19.11.2022 Půjčky O půjčkách se často říká, že mohou být dobrým sluhou, ale zlým pánem. Druhý případ znají ti, kteří si s vidinou lepší budoucnosti vzali více půjček než jsou schopni splácet. Konsolidace představuje způsob, jak se těchto potíží zbavit, předejít finanční krizi či dokonce osobnímu bankrotu.

Problémy se splácením půjček nemusí hned být důsledkem špatného či nezodpovědného hospodaření s vlastními penězi.

Málokdo počítal se současnou finanční krizí, která vyvolala prudký nárůst inflace až na 18 % během jednoho roku. Výdaje na bydlení, energie a potraviny se náhle zvýšily tak, že se některým nedostávají peníze na splátky. Jak ze začarovaného kruhu bezpečně ven?

Co je konsolidace a jak vás dostane z dluhů

Konsolidace půjček nabízí sloučení půjček, což přináší úlevu po mnoha stránkách.

Díky ní dojde ke sjednocení úrokové sazby a poplatků, ale i termínu splátky. Lepší přehled nad půjčkami není jedinou výhodou. Správným výběrem ušetříte. Důležité je zvolit konsolidaci s nižší úrokovou sazbou a nejlépe nulovými poplatky.

3 největší výhody konsolidace:

  • nižší úroková sazba,
  • nižší nebo žádné poplatky,
  • lepší přehled na splácením půjček.

Znáte rozdíl mezi refinancováním a konsolidací? Zatímco refinancováním lze nahradit pouze jednu půjčku, do konsolidace lze zahrnout hned několik různých druhů úvěrů.

Rychlé sloučení půjček - co vše můžete konsolidovat?

U konsolidace můžete sjednotit různé druhy úvěrů, nejen spotřebitelské úvěry. To znamená, že konsolidovat můžete i další úvěrové produkty. Platí to zejména pro drahé typy úvěrů, jako jsou kreditní karty a kontokorenty.

Do konsolidace ale můžete zahrnout i leasingy, nákupy na splátky a v některých případech také nevýhodné mikropůjčky od nebankovních poskytovatelů.

Jaké úvěry lze zahrnout do konsolidace:

  • spotřebitelské úvěry,
  • kreditní karty,
  • kontokorenty,
  • leasiny,
  • nákupy na splátky,
  • mikropůjčky (pouze u některých poskytovatelů).

Spoustu dalších informací na téma konsolidace najdete na našich stránkách Srovnejto.cz, kde si můžete nechat i vypracovat nezávaznou nabídku.

Na co se konsolidace půjček nehodí

Možná jste si všimli, že do konsolidace není možné zahrnout hypotéku. Je to proto, že výše konsolidace se zpravidla pohybuje do maximální částky 1 milionů korun. Hypoteční úvěr lze pouze refinancovat. Pokud slučované půjčky tuto částku přesáhly, sloučit můžete jen část z nich.

Hodnocení článku:

Podobné články

Nejčastější problémy, které mohou potkat dlužníky v exekuci

14.09.2023

Exekuce je velký problém sám o sobě, natož ve spojení s potížemi, které ji mohou doprovázet. Nejčastěji se jedná o arogantní a neochotné jednání úředníků, psychický nátlak nebo nezákonné zabavení majetku. Na koho se dlužníci v exekuci mohou s těmito problémy obrátit?

Celá aktualita

Boj proti novodobým lichvářům. Kde vám opravdu pomohou?

13.07.2023

Novodobí lichváři představují chytře provázaný řetězec firem. Jedna poskytuje první relativně levnou půjčku, druhá zprostředkuje už dražší úvěr a třetí nabízí “výhodné” přeúvěrování na čtvrtou firmu. Každá firma si vezme další peníze. I malé půjčky se následkem jednání s lichváři mohou mnohonásobně prodražit.

Celá aktualita

Zodpovědné zadlužování: 10 pravidel, díky nimž si půjčíte bezpečněji

18.06.2023

Půjčit si peníze je snadné a to obzvlášť tehdy, pokud je vám jedno, u koho si půjčíte a kolik vás půjčka bude nakonec stát. Tak by to ale být nemělo. Půjčka by měla figurovat jen jako pomocník dosáhnout na nezbytné věci, aniž by vás její splácení významně omezovalo. Jak toho dosáhnout?

Celá aktualita

9 užitečných tipů, jak zvládat potíže se splácením půjček

17.03.2023

V lepších časech jste si vzali více úvěrů, než dokážete splácet? Je-li toto právě váš případ, nestrkejte hlavu do písku, ani nečekejte na zázrak shůry. Snažte se najít řešení dříve, než bude pozdě.

Celá aktualita

7 nejčastějších chyb, kterých se lidé dopouštějí při splácení běžné půjčky

15.12.2022

Jako jediný problém se při splácení úvěru může jevit pouze nedostatek peněz na účtu. Kdepak. Potíže mohou nastat už při samotném splácení, stačí se dopustit jedné z níže popsaných chyb. Na co byste měli dávat pozor, aby vás půjčka nevyšla ještě dráž?

Celá aktualita

Jak získat peníze na nenadálé výdaje: Rychle, ale bezpečně

19.10.2022

Nepříjemné životní situace zásadně přichází ve chvílích, kdy na ně nejste připraveni. Menší tragédii pro rodinný rozpočet může představovat i rozbitý spotřebič, porouchaný vůz i nedoplatek za energie.

Celá aktualita

Které půjčky mohou být nebezpečné, co je lichva a jak vybrat bezpečnou půjčku

20.09.2022

Současný trh s půjčkami je široký. Vybírat lze z půjček od bankovních a nebankovních poskytovatelů, aniž byste natrefili na dvě totožné nabídky. Není ale ani tak pestrý, aby se v něm lehce ztratily neférové a podvodné půjčky. Nebylo tomu ale tak vždy.

Celá aktualita

Co jsou registry dlužníků, jak fungují a proč jsou důležité

22.08.2022

V ideálním případě by půjčka měla být výsledkem zodpovědného rozhodnutí, jemuž předchází analýza osobní finanční situace. Ve skutečnosti se lidé pro půjčku občas rozhodují unáhleně. Nesprávnému rozhodnutí pomáhají zabránit různé mechanismy, mezi něž patří i registry dlužníků.

Celá aktualita
Všechny aktuality