Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Nejvýhodnější mikropůjčky na trhu

Aktuality

Nejvýhodnější mikropůjčky na trhu

28. 2. 2015 Půjčky Také jste již zažili situaci, kdy Vám pár dní před výplatou chybělo pár tisíc korun? Před pár lety by se jednalo o svízelnou situaci, pokud by Vám nepůjčili příbuzní či přátelé. Dnes je již podobná situace snadno řešitelná díky tzv. mikropůjčkám. Pomůžeme Vám mezi nimi vybrat tu správnou.

Bohužel ne každý má našetřenou dostatečně velkou finanční rezervu, která mu pomůže překlenout neplánované výdaje či náhlý nedostatek financí například z důvodu nemoci či ztráty zaměstnání. Mnoho lidí žije od výplaty k výplatě a ve chvíli, kdy jim vypadne příjem nebo musí uhradit nečekané výdaje, se ocitají v těžké situaci. Dnes již taková situace není neřešitelná a užitečným pomocníkem mohou být tzv. mikropůjčky.

Co jsou mikropůjčky?

Mikropůjčky jsou drobné půjčky ve výši od 500 až do 10 000 korun se splatností 1 až 30 dní a zpravidla je poskytují převážně nebankovní úvěrové společnosti. Půjčky jsou určené k řešení náhlých finančních problémů či k získání rychlých peněz bez složitého papírování na cokoliv. K získání mikropůjčky není obvykle nutné dokládat příjem. Mikropůjčky nenajdete v nabídkách bank, protože ty jako alternativu “rychlých peněz” nabízí kreditní karty či kontokorenty.

Která mikropůjčka je nejvýhodnější?

Nabídka mikropůjček na českém trhu je poměrně široká. Jejich podmínky se však výrazně liší. Důvodem je fakt, že půjčky do výše 5 000 korun nepodléhají zákonu o spotřebitelském úvěru. Při výběru mikropůjčky je vždy třeba si uvědomit, že mohou vyjít poměrně draho. V níže uvedené tabulce uvidíte přehled ověřených mikropůjček seřazených dle ceny. Nejlevněji tedy vychází půjčky Click Credit, Zaplo a Kouzelná půjčka.

Pořadí půjček dle výhodnosti:
Pořadí Poskytovatel
1 Click Credit
2 Zaplo
3 Kouzelná půjčka
4 Kredito 24
5 Omega půjčka
6 NetCredit
7 Půjčkomat.cz
8 Ferratum Bank
9 Kredia
10 VIA SMS
11 Money now
12 Crediton.cz
13 Perfect Money
14 Express Credit
15 Creditsor
Zdroj: server Bankovní poplatky

U vybraných půjček byly hodnoceny následující kritéria:

Negativně byly hodnoceny společnosti, které nenahlížely do úvěrových registrů (Bankovní a Nebankovní registr klientů, SOLUS), a půjčky poskytují bez ohledu na inanční situaci.

Rozhodčí doložka je považována za nevstřícný postup vůči klientovi. O výsledku sporu rozhoduje arbitr, který zpravidla stojí na straně poskytovatele půjčky. Proti rozhodnutí arbitra není možné odvolání. Některé společnosti dokonce uvedli jako místo řešení sporů Velkou Británii.

Některé společnosti předávají dlužnou pohledávku již měsíc po první neuhrazené splátce. S pohledávkou často souvisí vysoké sankční poplatky, pokuty a někdy i psychický či dokonce fyzický nátlak. Pozitivně proto byly hodnoceny společnosti, které klientům poskytují dostatečný čas pro vyřešení situace.

Solidní úvěrové společnosti jsou členy úvěrových registrů, díky kterým mají možnost ověřit si bonitu potencionálního klienta. Ty, které bonitu žadatelů nezkoumají, zpravidla usilují o snadný zisk prostřednictvím pokut a sankcí.

Férové společnosti vždy nabízí možnost prodloužení splatnosti půjčky za standardních podmínek. Bohužel si některé společností účtují velmi vysoké poplatky, které půjčku značně prodraží. S tím souvisí také sankční podmínky a pokuty za pozdní uhrazení splátky. Některé poplatky ve výsledku převyšují i hodnotu celé půjčky.

  • Uvedení telefonního čísla a jeho funkčnost
  • Zda jsou uvedené na webových stránkách a zda je možné se na ně bez problému kdykoliv dovolat. Hodnotila se také cena za hovor.
  • Ověřování bonity klientů a jejich schopnosti splácet
  • Použití rozhodčí doložky ve smlouvě o půjčce
  • Řešení pohledávek
  • Členství v úvěrových registrech
  • Možnosti prodloužení půjčky a sankční podmínky

Společnost Click Credit nabízí nejlevnější poplatky za půjčení i případné prodloužení půjčky. Zároveň také důkladně ověřuje své klienty a půjčku neposkytuje zadluženým osobám. Půjčky Zaplo a Kouzelná půjčka mají hned po Click Credit relativně nízké poplatky za půjčení peněz i prodloužení půjčky. Mikropůjčky, které v žádném případě nedoporučujeme, jsou od společnosti Creditsor. Ta si za poskytnutí půjčky účtuje velmi vysoké poplatky a navíc k půjčkám neposkytuje dostatečné informace o podmínkách.

Štítky: mikropůjčka | nebankovní půjčka | půjčky |

Hodnocení článku:

Podobné články

Noví poskytovatelé úvěrů musí složit zkoušky. Jak certifikace probíhá?

20. 11. 2017

Nový zákon o spotřebitelském úvěru je platný téměř dvanáct měsíců. Neustále se o mluví a píše o tom, co vše musí poskytovatelé půjček nově splňovat. Jednou z podmínek je také složení odborné certifikační zkoušky ČNB. Jak taková zkouška probíhá a jaký má vliv na kvalitu poskytovatelů úvěrů a jejich poradců?

Celá aktualita

U TOMMY STACHI si klienti užívají Úrokové prázdniny

5. 5. 2017

S výhodnými půjčkami s úrokem 0 % se roztrhnul pytel, a tak ani společnost TOMMY STACHI nemohla zůstat pozadu. Důležité však je odlišit se, proto přišla s Úrokovými prázdninami, jež nemají na českém trhu konkurenci.

Celá aktualita

EC Financial Services podala žádost o licenci ČNB mezi prvními

5. 4. 2017

Zdá se, že novela zákona o spotřebitelském úvěru, vnese na současný trh s nebankovními půjčkami pořádný rozruch. O licenci ČNB, bez které již nesmí půjčky poskytovat, v zákonné lhůtě požádalo pouze 108 nebankovních společností. Přitom dosud poskytovaly půjčky více než 50 000 různých společností. Kam se poděly?

Celá aktualita

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30. 3. 2017

Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Celá aktualita

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

1 2 3 »