Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Více než 90 % Čechů považuje za lákavé půjčky bez poplatku

Aktuality

Více než 90 % Čechů považuje za lákavé půjčky bez poplatku

20. 10. 2015 Půjčky Vysoká konkurence mezi úvěrovými společnostmi je hlavní příčinou rušení mnoha poplatků spojených s poskytováním spotřebitelských půjček. Nová bezpoplatková politika má přitáhnout více klientů a Češi nový přístup bank i nebankovních společností vítají.

Banka ZUNO si v nedávných dnech nechala provést průzkum společností GfK. Na vzorku lidí ve věku od 26 do 50 let s racionálním postojem k výběru banky, ukončeným středoškolským vzděláním a minimálním čistým příjmem nad 13 500 korun zjišťovala, jaký je jejich postoj k aktuálně nabízeným úvěrům a jejich podmínkám.

Češi vítají transparentní podmínky, nulové poplatky a půjčky online

Za největší benefit považuje více 90 procent respondentů nulové poplatky za poskytnutí úvěru a předčasné splácení úvěru zdarma. Půjčky bez nutnosti ručitele vítá 79 procent a pro 73 procent možných zákazníků je důležité, že nemusí uvádět účel půjčky.

„Za nejatraktivnější a zároveň nejunikátnější benefity spotřebního úvěru v cílové skupině je považována garance nejlepší nabídky a poskytnutí půjčky bez skrytých podmínek. Klienti totiž oceňují půjčky bez chytáků," uvedl Július Filo ze společnosti GfK. Stále více lidí také přehodnocuje své stávající půjčky a uvažuje o přenesení čili refinancování úvěrů do jiné banky (44 procent respondentů).

Pro 82 procent respondentů je také důležitá rychlost vyřízení půjčky a s tím souvisí možnost půjčku uzavřít online a bez nutnosti osobního jednání na pobočce. „Data z průzkumu GfK potvrzují, že možnost pořídit si úvěr bez nutnosti navštívit banku je stále více atraktivnější. Koncept online banky přitom zvyšuje rychlost i pohodlí a umožňuje díky nízkonákladovému modelu poskytovat i výhodné úrokové sazby u refinancování i půjček," řekl Jozef Dudáš, specialista na úvěry banky Zuno.

Nedostatek financí před výplatou řeší Češi krátkodobými půjčkami

Více než polovina Čechů každý měsíc řeší nedostatek financí před výplatou. Průměrně se jedná o částku 1 000 až 3 000 korun. Podle anonymního dotazníku přiznalo 13 procent Čechů, že si před výplatou pravidelně půjčují více než 3 000 korun.

„Naše šetření poukazuje na segment takzvaných „payday loans“, o kterých se u nás moc nemluví, ale jsou častým řešením finančních potíží Čechů před výplatou. Nevýhodou tohoto segmentu úvěrových produktů jsou často vysoké úroky a celkově nevýhodné podmínky,“ upozorňuje Michal Šmída, zakladatel a ředitel platební metody Twisto, která anonymní průzkum zorganizovala a uskutečnila.

Průzkum se rovněž zabýval postojem Čechů k nakupování na internetu. Podle výsledku na internetu nakupuje pravidelně každý měsíc drtivá většina Čechů a pouze 8 procent uvedlo, že na internetu nenakupuje nikdy.

Téměř 44 procent Čechů zboží nakoupené na internetu platí prostřednictvím dobírky. Stále více jich však vítá možnost odložené splatnosti až několika dnů a to bez přidaných poplatků. „Výsledky průzkumu ukazují, že na českém trhu je místo pro produkt odložené splatnosti. Tedy možnost nákupu na internetu se splatností až po několika dnech bez přidaných poplatků,“ doplňuje Šmída.

Tato tzv. odložená platba funguje v celé západní Evropě a své místo si nachází také na českém trhu, byť se zpožděním. Nyní lze tímto způsobem platit například na Rohlik.cz, Urbanstore.cz, Bonami.cz, Mironet.cz, Feedo.cz, SportObchod.cz nebo Zbozomat.cz.

Novinky ze světa půjček a financí najdete pravidelně na Úspory.cz, kde si můžete porovnat bankovní i nebankovní půjčky online.

Štítky: bezúčelové půjčky | krátkodobé půjčky | půjčky bez poplatků | půjčky bez ručitele | půjčky online | refinancování půjček |

Hodnocení článku:

Podobné články

Noví poskytovatelé úvěrů musí složit zkoušky. Jak certifikace probíhá?

20. 11. 2017

Nový zákon o spotřebitelském úvěru je platný téměř dvanáct měsíců. Neustále se o mluví a píše o tom, co vše musí poskytovatelé půjček nově splňovat. Jednou z podmínek je také složení odborné certifikační zkoušky ČNB. Jak taková zkouška probíhá a jaký má vliv na kvalitu poskytovatelů úvěrů a jejich poradců?

Celá aktualita

U TOMMY STACHI si klienti užívají Úrokové prázdniny

5. 5. 2017

S výhodnými půjčkami s úrokem 0 % se roztrhnul pytel, a tak ani společnost TOMMY STACHI nemohla zůstat pozadu. Důležité však je odlišit se, proto přišla s Úrokovými prázdninami, jež nemají na českém trhu konkurenci.

Celá aktualita

EC Financial Services podala žádost o licenci ČNB mezi prvními

5. 4. 2017

Zdá se, že novela zákona o spotřebitelském úvěru, vnese na současný trh s nebankovními půjčkami pořádný rozruch. O licenci ČNB, bez které již nesmí půjčky poskytovat, v zákonné lhůtě požádalo pouze 108 nebankovních společností. Přitom dosud poskytovaly půjčky více než 50 000 různých společností. Kam se poděly?

Celá aktualita

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30. 3. 2017

Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Celá aktualita

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

1 2 3 »