Úspory.cz >> Půjčky před výplatou >> Jak na nebankovní půjčky?
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Jak na nebankovní půjčky?

15.09.2016 Půjčky před výplatou Nebankovní trh v současné době připomíná nepřehlednou džungli nabídek a produktů. Jak si mezi nimi správně vybrat a zvolit půjčku s výhodnými parametry a nízkými splátkami, která vám bude vyhovovat? Nabízíme několik rad, jak vybírat nebankovní půjčky.

V prvé řadě si ujasněte, kolik si chcete půjčit a jak rychle peníze potřebujete. Přechodnou díru v rozpočtu na konci měsíce nejrychleji zalepí tzv. krátkodobá půjčka, díky které můžete mít peníze i během několika minut. Vyšší částky si u poskytovatelů krátkodobých půjček ale nepůjčujte, přišly by vás pěkně draho.

Vybírejte zavedené společnosti

V případě, že si chcete půjčit peníze v řádu desítek či stovek tisíc, vybírejte mezi poskytovateli běžných nebankovních půjček. Doporučujeme vám, abyste vybírali pouze mezi zavedenými společnostmi s dobrými referencemi, které na trhu působí už nějaký ten rok – jako např. společnost Asisteam. Popřemýšlejte také nad tím, zda za půjčku můžete ručit nějakou nemovitostí, ať už se jedná o byt, chalupu či rodinný domek. Takový krok se vám určitě vyplatí, protože poskytovatelé zajištěných úvěru zpravidla nabízí výhodnější podmínky než ti ostatní.

Co je to RPSN?

Taky někdy srovnáváte ceny výrobků v různých obchodech a studujete letáky ze supermarketů? Přesně tak byste měli postupovat i při výběru půjčky! Půjčka je totiž produkt jako každý jiný a proto byste měli při jejím pořizování porovnat více cenových nabídek od různých poskytovatelů. Jak to ale provést, když půjčky jednoduše nemají cedulky s cenami jako třeba máslo nebo kalhoty?

Pomůže vám RPSN (Roční procentuální sazba nákladů), což je nejlepší ukazatel výhodnosti půjčky. Jedná se číslo vyjádřené v procentech, které v sobě zahrnuje veškeré náklady spojené s půjčkou – kromě úroků to jsou i nejrůznější poplatky, které se mohou pohybovat i v řádu tisíců. Proto sledujte nejen úrokovou sazbu, ale i RPSN.

Buďte zvědaví a neodbytní!

Někteří poskytovatelé půjček lákají na velmi nízké úroky a slibují hory doly, jen abyste jejich nabídku spolkli i s navijákem. Pak vám ale ve finále „napaří“ vysoké poplatky a ze slibované výhodné půjčky zbyde pořádně těžká koule na noze.

Proto se raději předem informujte na všechny důležité parametry, jako je úroková sazba, RPSN, celková částka, kterou za půjčku zaplatíte a případné sankce za předčasné splacení úvěru. V klidu si přečtěte celou smlouvu, kterou vám solidní poskytovatel musí zapůjčit k prostudování. S rozvahou stanovujte i výši splátek, abyste nepřecenili své možnosti. Ekonomičtí poradci doporučují nastavit výši splátek tak, aby nepřekročila třetinu vašich příjmů.

Štítky: nebankovní půjčka | nízké úrokové sazby u půjčky | poskytovatelé půjček | RPSN | RPSN u krátkodobých půjček |

Hodnocení článku:

Podobné články

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

01.02.2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Snadná půjčka od TOMMY STACHI – půjčka pro všechny a pro všechno

30.01.2017

Rozmýšlíte se, kde si půjčit peníze? Rádi bychom Vám představili Snadnou půjčku od společnosti TOMMY STACHI s.r.o., která představuje zajímavou alternativu k bankovním půjčkám. Mezi její hlavní přednosti patří rychlost a jednoduchost vyřízení, bezúčelnost, možnost předčasného splacení zdarma a získání peněz v hotovosti do 20 minut. Co dalšího od ní můžete očekávat?

Celá aktualita

Japonská půjčka – Řešení, když vás překvapí nečekaný výdaj nebo chybí pár korun do výplaty

17.01.2017

Pokazila se vám lednička a nemáte z čeho zaplatit opravu? Výplata vám tento měsíc přijde pozdě? Museli jste své ratolesti zajistit lyžařské vybavení a teď přemýšlíte, jak do příští výplaty vyjdete? Nejvýhodnějším a nejbezpečnějším řešením je Japonská půjčka. Podívejte se, na co si dát pozor u mikropůjček a který poskytovatel má nejnižší poplatky.

Celá aktualita

Konec neférových půjček před výplatou v Čechách?

02.12.2016

Krátkodobé půjčky si našly své příznivce a není divu. Drobné potíže vyřeší za okamžik a půjčku splatí do měsíce. Život se vrátí do normálních kolejí. Ovšem, pokud vše jde dobře. Na krátkodobé půjčky se snáší vlna kritiky, a to zejména na část poskytovatelů, které nelze označit jinak než jako podvodníky a lichváře.

Celá aktualita

Pětitisícová půjčka od Air Bank – alternativa rychlé půjčky?

09.11.2016

Poměrně mladá banka Air Bank, která patří do skupiny PPF , se už od svého počátku prezentuje jako moderní a spolehlivá banka, konkurující společně s dalšími mladými bankami zaběhlým a „ne-cool“ bankám. Jednou z velmi zajímavých možností, které Air Bank nabízí, je také rychlá a dostupná půjčka od 5000 Kč.

Celá aktualita

Japonská půjčka – nejbezpečnější půjčka před výplatou

22.09.2016

Japonská půjčka funguje na trhu s půjčkami před výplatou již déle než jeden rok. Jako stabilní a klienty prověřená společnost neustále inovuje a rozvíjí své služby. Nově Japonská půjčka poskytuje svým klientům kromě mikropůjček také tak zvanou velkou půjčku až do výše 200 000 Kč. Tímto a také svou bezpečností, rychlostí a nízkými poplatky se odlišuje od jiných mikropůjček na trhu.

Celá aktualita

Rychlá půjčka? Slovo „investor“ by vás mělo odradit

19.08.2016

Když rychlá půjčka před výplatou, tak raději osvědčená a krytá stabilní společností. To je základ, pokud se nechcete dostat do nepříjemných dluhů, které si nezaviníte sami.

Celá aktualita

Předražené telefonní linky? U rychlých půjček bohužel stále problém

10.08.2016

Výplata za týden a vy zrovna nutně potřebujete pár tisíc. Někdo to řeší půjčkou od kamaráda, jiný i když nerad, sáhne do úspor. Jedno z řešení je také rychlá půjčka, často příznačně nazývána jako „půjčka před výplatou“. Jde o mikroúvěr, kdy do pár minut získáte pár tisíc korun s tím, že do měsíce celou částku splatíte, v nerozšířenějším případě právě hned po výplatě.

Celá aktualita
Všechny aktuality