Úspory.cz >> Povinné ručení >> Jak ušetřit za povinné ručení na motocykl? Zkuste sezónní pojištění
ve spolupraci s

Otevíráme pro Vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce Vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Jak ušetřit za povinné ručení na motocykl? Zkuste sezónní pojištění

25.05.2016 Povinné ručení Také majitelé motocyklů se nevyhnou sjednání povinného ručení. Na rozdíl od auta však na motocyklu v našich končinách nejspíš nejezdíte po celý rok a váš stroj přes zimu odpočívá v garáži. Proč tedy za toto období povinné ručení platit?

Ačkoli je povinné ručení na motocykl zpravidla levnější než na osobní automobil, stále je možné na něm ušetřit. Na motocyklu se zpravidla nejezdí přes zimní sezónu a jedním z řešení by tak bylo sjednat si povinné ručení pouze na období, kdy na motorce jezdíte. V takovém případě ale musíte odevzdat poznávací značku a velký technický průkaz do depozitu, což sice není nijak složité, i tak vás ale čeká cesta na úřad a zaplacení správního poplatku. Tento postup se tedy hodí hlavně v případech, pokud víte, že s motocyklem nebudete delší dobu jezdit.

Pro sezonní jezdce sezonní pojištění

Sezónnímu ježdění na motocyklu ale vycházejí vstříc i některé pojišťovny. Ty umožňují majitelům motocyklů při sjednání povinného ručení zvolit období, v němž na motorce jezdit nebudou. Tím se cena výsledného povinného ručení velmi sníží. Co je ale důležitější, není potřeba dočasně odkládat SPZ a technický průkaz motorky do depozitu.

Celý trik je v tom, že takto sjednané sezónní povinné ručení sice formálně platí po celý rok, avšak „mimo sezónu“, kdy s motocyklem nejezdíte, se aplikuje vysoká spoluúčast blížící se 100 %. Na motorce samozřejmě v tomto období jezdit nesmíte. Tím že si takové povinné ručení sjednáváte jen na určité měsíce v roce, se jeho cena výrazně snižuje. 

Sezónní pojištění se netýká jen motocyklů, ale může být vhodné také třeba pro kabriolety či sněžné skútry - zkrátka všechna vozidla, která neprovozujete celoročně. I při sezónním pojištění si ale můžete zvolit některá další doplňková připojištění. Obvykle jde o vyšší pojistné krytí škod nebo třeba širší rozsah asistenčních služeb.

Štítky: nejlevnější povinné ručení | pojištění vozidel | povinné ručení | sezonní pojištění |

Hodnocení článku:

Podobné články

Povinné ručení pro luxusní vozidla - kolik stojí?

18.06.2018

Projížďka luxusním autem je zážitek, na který se jen tak nezapomíná. Pokud patříte mezi jejich obdivovatele, možná vás bude zajímat, na kolik vychází jejich pojištění. Rozhodně se nejedná o levnou záležitost.

Celá aktualita

Pojišťovny nabízí superlevné havarijní pojištění k povinnému ručení

29.01.2018

Zatímco povinné ručení je dané zákonem, havarijní pojištění si řidiči sjednat mohou, ale také nemusí. V České republice jej má uzavřena zhruba třetina vlastníků motorových vozidel. Zbývajícím dvou třetinám se nelíbí buď vysoké pojistné, nebo vlastní starší auto.

Celá aktualita

Jak postupovat při nákupu nového vozu

04.09.2017

Koupě nového vozidla je podobně zásadní krok jako koupě vlastní nemovitosti. Také v tomto případě se jedná o dlouhodobé rozhodnutí na mnoho let, které stojí stovky tisíc korun. Je tedy logické, že bychom výběru nového auta měli věnovat více pozornosti než jeden letmý pohled.

Celá aktualita

5 tipů, jak mít spotřebu auta pod kontrolou

20.02.2017

Provoz auta rozhodně není levnou záležitostí. Na mysli nemáme pouze koupi auta, ale také jeho údržbu, servis, opravy a náklady na pohonné hmoty. Pravdou je, že nejvíce šetří provozní náklady přístup samotného řidiče. Řidič může ovlivnit i spotřebu auta. Existují tipy, díky kterým vaše náklady za pohonné hmoty klesnou. Které to jsou?

Celá aktualita

Nejezdíte v zimě autem? Poradíme vám, jak auto správně zazimovat

12.11.2016

Existují motoristé, kteří z rozličných důvodů nepoužívají automobil během zimních měsíců. Nemusí jít vždy o sváteční řidiče, kteří se obávají nepříznivého počasí. Zdaleka ne každý auto v zimě potřebuje. Nebo používá jen některá ze svých aut. V takovém případě je důležité auto, případně motorku, na zimu důkladně připravit.

Celá aktualita

Co byste měli vědět před nákupem auta?

27.10.2016

Vybírat značku, typ a motorovou variantu nového vozu, je ta snadnější a zábavnější část nákupu auta. Důležité je také zvážit osobní nároky na vůz, financování jeho koupě a také pojištění. Co všechno bystě měli vzít v úvahu, před tím, než si vysněný nový vůz koupíte?

Celá aktualita

Čas na přezouvání pneumatik se blíží, na co dát pozor?

03.10.2016

S nástupem podzimu se blíží také ideální čas na přezutí vašeho auta do zimních pneumatik. Přezout auto můžete buď svépomocí, případně v pneuservisu. Máme pro vás několik tipů, jak vše zvládnout bez chyb a bez zbytečného stresu.

Celá aktualita

Supersporty a veteráni: Jak se pojišťují drahá a vzácná auta?

11.08.2016

Supersportovní auta jsou sice spíš zbytečným statusovým symbolem, snad každý ale ocení jejich mnohdy osobitou krásu. Přece to nejsou auta, ale také pěkné technické artefakty. Jak se ale supersportovní vozy pojišťují? A co drahé sběratelské kousky? Pojistit neobvyklá auta je většinou poměrně těžké a také drahé.

Celá aktualita
Všechny aktuality