Úspory.cz >> Povinné ručení >> Kolik se dá uspořit na správném povinném ručení? Budete se divit!
Aktuality

Kolik se dá uspořit na správném povinném ručení? Budete se divit!

23.03.2011 Povinné ručení

Povinné ručení se nejmenuje povinné pro nic za nic. Jeho zřízení totiž vyplývá ze zákona. Na trhu tak existují desítky subjektů nabízející povinné ručení. Otázkou je jak správně vybrat to nejvýhodnější a s největší měrou úspor. Pomoci zde mohou internetové srovnávače.

Povinné ručení je třeba mít sjednané, ještě než vyjedete na cesty. Málokdo má ovšem v dnešní době čas a hlavně chuť obíhat společnosti nabízející povinné ručení, porovnávat jejich nabídky a vybírat tu nejlepší. A to vše ve svém volném čase. Skvělou alternativou pro tento problém jsou právě internetové srovnávače.

Jedná se o internetovou stránku, kde stačí pouze zadat několik údajů, jako jsou například údaje o vozidle a Vám ukáže porovnání cen povinného ručení. Existují dále srovnávače, které Vám také nabídnou sjednání nejlevnějšího povinného ručení. Povinné ručení se dá sjednat online během 10 minut. Výsledné ceny se tak mohou lišit i o tisíce korun.

I zde je však třeba dávat si na některé věci pozor. Je velmi důležité sledovat dále nabízené bonusy a slevy. (např. za bezeškodní průběh apod.) Dalším častým jevem, na který je potřeba si dát pozor, je uzavírání smluv o povinném ručení s jiným subjetkem než s pojišťovnou. Proto je lepší zaměřit se spíše na autorizované a všeobecně známé pojišťovny jako např. Česká pojišťovna.

Na těchto stránkách si můžete porovnat povinné ručení:http://uspory.cz/pojisteni/povinne-ruceni-porovnani/porovnani-povinne-ruceni-formular

Hodnocení článku:

Podobné články

Povinné ručení pro luxusní vozidla - kolik stojí?

18.06.2018

Projížďka luxusním autem je zážitek, na který se jen tak nezapomíná. Pokud patříte mezi jejich obdivovatele, možná vás bude zajímat, na kolik vychází jejich pojištění. Rozhodně se nejedná o levnou záležitost.

Celá aktualita

Pojišťovny nabízí superlevné havarijní pojištění k povinnému ručení

29.01.2018

Zatímco povinné ručení je dané zákonem, havarijní pojištění si řidiči sjednat mohou, ale také nemusí. V České republice jej má uzavřena zhruba třetina vlastníků motorových vozidel. Zbývajícím dvou třetinám se nelíbí buď vysoké pojistné, nebo vlastní starší auto.

Celá aktualita

Jak postupovat při nákupu nového vozu

04.09.2017

Koupě nového vozidla je podobně zásadní krok jako koupě vlastní nemovitosti. Také v tomto případě se jedná o dlouhodobé rozhodnutí na mnoho let, které stojí stovky tisíc korun. Je tedy logické, že bychom výběru nového auta měli věnovat více pozornosti než jeden letmý pohled.

Celá aktualita

5 tipů, jak mít spotřebu auta pod kontrolou

20.02.2017

Provoz auta rozhodně není levnou záležitostí. Na mysli nemáme pouze koupi auta, ale také jeho údržbu, servis, opravy a náklady na pohonné hmoty. Pravdou je, že nejvíce šetří provozní náklady přístup samotného řidiče. Řidič může ovlivnit i spotřebu auta. Existují tipy, díky kterým vaše náklady za pohonné hmoty klesnou. Které to jsou?

Celá aktualita

Nejezdíte v zimě autem? Poradíme vám, jak auto správně zazimovat

12.11.2016

Existují motoristé, kteří z rozličných důvodů nepoužívají automobil během zimních měsíců. Nemusí jít vždy o sváteční řidiče, kteří se obávají nepříznivého počasí. Zdaleka ne každý auto v zimě potřebuje. Nebo používá jen některá ze svých aut. V takovém případě je důležité auto, případně motorku, na zimu důkladně připravit.

Celá aktualita

Co byste měli vědět před nákupem auta?

27.10.2016

Vybírat značku, typ a motorovou variantu nového vozu, je ta snadnější a zábavnější část nákupu auta. Důležité je také zvážit osobní nároky na vůz, financování jeho koupě a také pojištění. Co všechno bystě měli vzít v úvahu, před tím, než si vysněný nový vůz koupíte?

Celá aktualita

Čas na přezouvání pneumatik se blíží, na co dát pozor?

03.10.2016

S nástupem podzimu se blíží také ideální čas na přezutí vašeho auta do zimních pneumatik. Přezout auto můžete buď svépomocí, případně v pneuservisu. Máme pro vás několik tipů, jak vše zvládnout bez chyb a bez zbytečného stresu.

Celá aktualita

Supersporty a veteráni: Jak se pojišťují drahá a vzácná auta?

11.08.2016

Supersportovní auta jsou sice spíš zbytečným statusovým symbolem, snad každý ale ocení jejich mnohdy osobitou krásu. Přece to nejsou auta, ale také pěkné technické artefakty. Jak se ale supersportovní vozy pojišťují? A co drahé sběratelské kousky? Pojistit neobvyklá auta je většinou poměrně těžké a také drahé.

Celá aktualita
Všechny aktuality
COVID-19