Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Povinné ručení >> Pojistné podvody se nevyplácí

Aktuality

Pojistné podvody se nevyplácí

18. 8. 2015 Povinné ručení Každý rok pojišťovny zveřejňují vybrané pokusy o pojistné podvody, kterými se lidé snaží zamaskovat svou chybu nebo získat více peněz z pojistného plnění. Některé pokusy jsou spíše naivní a komické, jiné jsou naopak velmi důmyslné. Podívejme se na pár případů z letošního roku.

Každá pojišťovna má speciální oddělení, které se zabývá odhalováním pojistných podvodů, a každým rokem jich odhalí několik tisíc. Největší počet pojistných podvodů je evidován u pojištění úrazů. Pojištění vozidel se však drží hned v závěsu.

Poškozené turbo způsobila veverka

Mnohé pokusy o pojistný podvod jsou opravdu kuriózní a pojišťovny je rády dávají k dobru. Pojišťovna Kooperativa nedávno odhalila případ, kdy klient ve snaze získat více peněz přepsal stav kilometrů lihovým fixem.

„Nedávno jsme, celkem snadno, odhalili v Jihomoravském kraji případ, kdy se klient pokusil lihovým fixem upravit vozidlo, které přistavil k prohlídce našemu technikovi. Ve snaze získat vyšší pojistné plnění  se rozhodl zamalovat fixem skutečný stav km. Přemalováním číslice na počítadle „stočil“ stav ujetých kilometrů téměř o 200 000 kilometrů,“ popisuje úsměvný případ mluvčí pojišťovny Milan Káňa.

Ještě více “důmyslnější” byla majitelka vozidla, která se rozhodla svést rozbité turbo na veverku. Podle jejích slov měla veverka prokousat díru do hadice vedoucí k turbu a nanosit do ní psí granule. Detektivové z pojišťovny Allianz se ale nenechali přesvědčit a na tento velmi zajímavý případ se rozhodli podívat blíže.

“Verzi o hlodavci, specializujícím se na spojení turba se sacím potrubím automobilu, však nakonec zcela vyvrátili naši detektivové. Otvor v hadici byl totiž velmi malý a psí granule se do něho nevešly. A nevycházelo to ani časově. Veverka je tam měla dopravit v době, kdy motoristka nakupovala, ale granulí bylo ve spojnici takové množství, že by je musela nosit v batohu. Rozbité turbo zkrátka na veverku zkoušela „hodit“ a chtěla k tomu využít jedno z pojistných rizik,“ vypráví mluvčí pojišťovny Václav Bálek.

Fingované nehody i krádeže

Mezi časté pojistné podvody patří nahlášení dopravní nehody, která se však nikdy nestala, nebo krádež vozidla, které již neexistuje. Pojišťovna ČSOB před pár týdny odhalila přesně takový pokus o pojistný podvod. Majitel vozidla značky BMW nahlásil dopravní nehodu, kterou měla údajně způsobit Škoda Octavia. Škoda na jeho vozidla činila 300 000 Kč. Pojišťovna pojistný podvod odhalila náhodou.

Údajný viník byl zaskočen požadavkem pojišťovny na zdokumentování jím ústně popsaného poškození Octavie a toto nakonec úplně odmítl. V době, kdy došlo k prokázání pojistného podvodu a odmítnutí pojistného plnění přes 300 000 korun pro poškozeného, zjistili vyšetřovatelé pojišťovny, že ta zlá Škodovka měla další nehodu, při které došlo k její totální škodě,“ říká mluvčí pojišťovny Pavla Hávová.

Podvod s ukradeným vozidlem zase odhalili detektivové v pojišťovně Generali. Údajnou krádež Audi Q7 nahlásil klient pojišťovna, která si na pomoc se šetřením události přizvala i kriminalisty. Ti však odhalili, že “ukradené” vozidlo bylo zdemolováno při vážné nehodě již před několika lety.

Získejte levné povinné ručení a k tomu dárky zdarma na Úspory.cz!

Štítky: pojistné podvody | pojištění vozide levně | pojištění vozidel | porovnání povinné ručení | povinné ručení | povinné ručení online |

Hodnocení článku:

Podobné články

Jak postupovat při nákupu nového vozu

4. 9. 2017

Koupě nového vozidla je podobně zásadní krok jako koupě vlastní nemovitosti. Také v tomto případě se jedná o dlouhodobé rozhodnutí na mnoho let, které stojí stovky tisíc korun. Je tedy logické, že bychom výběru nového auta měli věnovat více pozornosti než jeden letmý pohled.

Celá aktualita

5 tipů, jak mít spotřebu auta pod kontrolou

20. 2. 2017

Provoz auta rozhodně není levnou záležitostí. Na mysli nemáme pouze koupi auta, ale také jeho údržbu, servis, opravy a náklady na pohonné hmoty. Pravdou je, že nejvíce šetří provozní náklady přístup samotného řidiče. Řidič může ovlivnit i spotřebu auta. Existují tipy, díky kterým vaše náklady za pohonné hmoty klesnou. Které to jsou?

Celá aktualita

Nejezdíte v zimě autem? Poradíme vám, jak auto správně zazimovat

12. 11. 2016

Existují motoristé, kteří z rozličných důvodů nepoužívají automobil během zimních měsíců. Nemusí jít vždy o sváteční řidiče, kteří se obávají nepříznivého počasí. Zdaleka ne každý auto v zimě potřebuje. Nebo používá jen některá ze svých aut. V takovém případě je důležité auto, případně motorku, na zimu důkladně připravit.

Celá aktualita

Co byste měli vědět před nákupem auta?

27. 10. 2016

Vybírat značku, typ a motorovou variantu nového vozu, je ta snadnější a zábavnější část nákupu auta. Důležité je také zvážit osobní nároky na vůz, financování jeho koupě a také pojištění. Co všechno bystě měli vzít v úvahu, před tím, než si vysněný nový vůz koupíte?

Celá aktualita

Čas na přezouvání pneumatik se blíží, na co dát pozor?

3. 10. 2016

S nástupem podzimu se blíží také ideální čas na přezutí vašeho auta do zimních pneumatik. Přezout auto můžete buď svépomocí, případně v pneuservisu. Máme pro vás několik tipů, jak vše zvládnout bez chyb a bez zbytečného stresu.

Celá aktualita

Supersporty a veteráni: Jak se pojišťují drahá a vzácná auta?

11. 8. 2016

Supersportovní auta jsou sice spíš zbytečným statusovým symbolem, snad každý ale ocení jejich mnohdy osobitou krásu. Přece to nejsou auta, ale také pěkné technické artefakty. Jak se ale supersportovní vozy pojišťují? A co drahé sběratelské kousky? Pojistit neobvyklá auta je většinou poměrně těžké a také drahé.

Celá aktualita

Jak ušetřit za povinné ručení na motocykl? Zkuste sezónní pojištění

25. 5. 2016

Také majitelé motocyklů se nevyhnou sjednání povinného ručení. Na rozdíl od auta však na motocyklu v našich končinách nejspíš nejezdíte po celý rok a váš stroj přes zimu odpočívá v garáži. Proč tedy za toto období povinné ručení platit?

Celá aktualita

Nejde jen o počet bodů. Kdy vám policie zabaví řidičák okamžitě?

1. 5. 2016

Bodový systém jistě přispěl k lepšímu chování řidičů na silnicích. Skutečnost, že k odebrání řidičského průkazu je potřeba nastřádat přestupky za dvanáct bodů. Policie vám ale může řidičák odebrat v některých případech ihned. Kdy? Pozor je nutné dávat hlavně na rychlost.

Celá aktualita

1 2 3 »